Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Final Fantasy Survey, survey cu ce v'a placut in FF-uri


shuin
post Jun 10 2006, 07:06 PM
Post #1


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Heya, pt k am obs k suntem ceva fani FF pe Anime-Club, propun un fel de sondaj, sa vedem preferintele fiekruia. Sa spuneti ce v'a placut mai mult la fiekre FF dupa formula de mai jos. Si deasemenea motivele pt alegerea facuta.
La fav song, dak nu stiti numele, puteti sa spuneti knd e cantata melodia dak va amintiti.

Posturile vor contine spoilere, asa k cei kre nu ati jukt/terminat joacele in kuza ar fi bine sa nu citit in continuare. Acestea fiind spuse, hajime! Voi incepe cu FF IX si apoi dupa ce au postat destui (dak va posta cineva :D ) vom trece la alte FF-uro

Final Fantasy IX

Favourite Character: Kuja si Vivi. Kuja pt k imi plac bad-guys iar el e un bad-guy cu stil (si probabil singurul narcisist din FF-uri - might be wrong on this one). Vivi.. well, it's hard not to like Vivi (acum inteleg de ce a fost alegera fanilor pt KH2. In caz k nu jtiati in KH2 Nomura s'a decis sa introduk 2 personaje din seria FF kre nu au fost create de el. Unul dintre ele a fost ales de Nomura, iar cel de'al doilea a fo' lasat sa fie ales de fani si fanii l'au ales pe Vivi din FF IX). Plus k povestea lui mi s'a parut cea mai trista, avand in vedere k e singurul din party kre moare fara sa apuce finalul, ci doar lasa o scrisoare.

Favourite Scene: una ar fi the Love Letter Incident :D, dar cea mai tare faza din FF IX (si posibil din toate FF-urile pana la X inclusiv) e cea in kre Quina & Vivi get married. Eram pe jos de ras, la propriu :D 'Nuptial Joy' se numejte ATE-ul. "I... So happy..." :P

Favourite Song: Protecting My Devotion (knd Steiner si Beatrix apara Alexandria; intr'un fel e tema lui Beatrix in joc)

Favourite FMV: Cel in kre Atomos distruge Lindblum, si cel in kre Kuja distruge Terra (mostly because i could see Tranced Kuja in FMV glory :P )

Favourite Tranced Character: de departe Quina. Zidane's Dyne was ok, iar jump-ul lui Freya mi'a fo' si el d ajutor d multe ori, dar optiunea Cook c devena disponibila knd intra Quina in Trance mode mi'a fo' de cel mai mare ajutor. Si era si funny sa aud 'Tastes bad' kteodata :P
K si nota aditionala, a observat cineva k Tranced Dagger cu ai ei eidoloni nu prea au fo' cine jtie c folositori? Probabil unul din putinele FF-uri in kre summon-urile nu kntaresc f mult in lupte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
shuin   Final Fantasy Survey   Jun 10 2006, 07:06 PM
dark_yoolia   RE: Final Fantasy Survey   Jun 13 2006, 04:50 PM
Rezo The Red Priest   RE: Final Fantasy Survey   Aug 8 2006, 08:03 PM
Pico   RE: Final Fantasy Survey   Aug 8 2006, 09:09 PM
shuin   RE: Final Fantasy Survey   Aug 23 2006, 04:31 PM
Pico   RE: Final Fantasy Survey   Aug 23 2006, 08:45 PM
Trickster   RE: Final Fantasy Survey   Aug 24 2006, 07:10 PM
shinigami   RE: Final Fantasy Survey   Sep 8 2006, 03:05 PM
cippyboy   RE: Final Fantasy Survey   Nov 18 2006, 02:03 AM
shinigami   RE: Final Fantasy Survey   Nov 18 2006, 03:04 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 13th June 2024 - 12:53 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |