Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Tekkonkinkreet, alb si negru


Kisa
post Dec 10 2007, 09:07 PM
Post #1


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Dupa cateva search-uri cu "Tekkon Kinkreet", "Tekkonkinkreet", "Black and White" etc, fara nici un rezultat, ma incumet sa fac un topic la acest anime.

QUOTE(prooptiki.ro)
Inspirat după Manga: Black & White / Alb şi negru E timpul ca totuşi cineva să ia atitudine. Studioul de animaţie care a realizat The Animatrix prezintă un nou film animat uluitor, inspirat de īndrăgita manga japoneză scrisă de Taiyo Matsumoto. Īn Treasure Town (Oraşul Comorilor), viaţa poate fi blāndă, dar şi brutală. Lucru mai adevărat ca oricānd pentru cei doi eroi ai noştri, Black & White (Alb & Negru), doi neastāmpăraţi spiriduşi ai străzii ce veghează asupra oraşului, luptānd cu o multitudine de Yakuza din lumea veche şi asasini extratereştri, care se iau la īntrecere pentru a domni asupra acestui metropolis īn descompunere.


Trecand peste descrierea generala a anime-ului, trebuie sa spun ca TK este unul dintre cele mai bune anime-uri vazute de mine si nu mi se pare ca genul predominant in acest anime este "aventura" (cum este mentionat pe ann si animenfo).
Filmul este o drama care prezinta eterna lupta dintre bine si rau, aka baietii buni vs baietii rai, latura buna a unei persoane vs cea rea. Kuro si Shiro sunt impresionanti ca si personalitati, iar modul in care se completeaza cei doi este foarte frumos.
Cum spune cineva in anime, Shiro nu este atat de bun pe cat pare, cum nici Kuro nu este atat de rau. Dar amandoi mi se par la fel de buni si la fel de inocenti.
Sincer, eu nu prea ma pricep la analize detaliate (iar timpul nu este prietenul meu in momentul asta), dar imporant este ca anime-ul merita vazut. Pe o scara de la 1 la 10, eu ii dau 9. Iar grafica putin mai neconventionala, ii da un aer aparte.
Enjoy!

P.S. Anime-ul se gaseste pe dvd. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

Mumusan
post Jul 7 2011, 09:54 PM
Post #2


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Tekkonkinkreet, s-ar traduce in romana "Beton Armat", cred ca face referire la faptul ca personajele negative doresc sa demoleze Treasure Town, si sa il reconstruiasca intr-o zona formata din cladiri din beton si otel. Anyways ... in ciuda faptului ca personajele sunt desenate ciudat, anime-ul e destul de atractiv, ii foarte colorat, mediul inconjurator e detaliat(picaturi de apa, urme de rugina si alte mici detali), are cate un pic din toate drama, aventuri, actiune, unele personaje au ceva superputeri, mie unu mi-a placut, nota 8.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Kisa   Tekkonkinkreet   Dec 10 2007, 09:07 PM
Kassy   RE: Tekkonkinkreet   Jul 7 2011, 02:32 PM
Tessa   RE: Tekkonkinkreet   Jul 7 2011, 07:09 PM
Kassy   RE: Tekkonkinkreet   Jul 7 2011, 07:17 PM
Mumusan   RE: Tekkonkinkreet   Jul 7 2011, 09:54 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th June 2024 - 07:12 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |