Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Mushishi...


Sidonix
post Oct 26 2006, 10:07 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Am fost putin sceptic la inceput insa ma bucur ca nu am renuntat sa-l urmaresc... excelent anime... scenariu... grafisme... urmarindu-l incerci aceeasi senzatie tranchilizanta ca si in cazul Quiet Country Cafe... Mushishi este o poveste despre alte existente dincolo de ce numim noi viata... despre ceea ce intelegem si ceea ce nu... sau nu vrem sa intelegem... enigme paranormale cu raspunsuri banale din perspectiva lui Ginko un mushi-shi ce calatoreste in cautare perpetua de mushi - o forma de viata... sau mai bine zis energie... hmm... am urmarit anime-ul pe o perioada mai lunga de timp folosindu-l ca pe un calmat inainte de culcare... ce simpla pare viata daca vezi ce ascunde de fapt... si totusi e doar o iluzie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

Small-Lady
post May 29 2011, 02:34 PM
Post #2


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Wow... nu a mai postat nimeni din 2007 aici?! Ma simt prost ca deranjez praful care s-a stabilit pe el :unsure: .
L-am terminat si eu aseara... very good sleeping pill :P - si nu ma refer ca ar fi plictisitor, ci foarte relaxant.
Pot sa spun ca subiectul a fost pe gustul meu - cu personaje care vad diverse spirite/forme de viata/ demoni etc. Episoadele care mi-au placut cel mai mult au fost: cel cu firul care cobora din cer - si nu neaparat din cauza romantismului ... it was kind of touching ^^ - si penultimul cu fata care incepuse sa vada diverse lucruri dupa ce un mushi i-a intrat in ochi. In mare, mi-au placut cam toate povestile, insa acelea m-au impresionat mai mult.
Desigur, am ramas fascinata de grafica, de peisaje... very nice colours, iar opening-ul foarte potrivit cu ritmul si atmosfera animeului.
Dintre animeurile pe care le-am vazut pana acum cred ca l-as asemana cel mai mult cu Kino no Tabi decat cu altele gen Natsume, Xxxholic sau altele cu spirite.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Sidonix   Mushishi...   Oct 26 2006, 10:07 PM
massai   RE: Mushishi...   Oct 26 2006, 10:46 PM
Diana   RE: Mushishi...   Oct 27 2006, 08:53 AM
Sidonix   RE: Mushishi...   Oct 28 2006, 07:18 PM
ibarbar   RE: Mushishi...   Dec 26 2006, 03:39 PM
Demona   RE: Mushishi...   Jan 5 2007, 05:38 PM
Sidonix   RE: Mushishi...   Jan 6 2007, 11:33 PM
Shinju   RE: Mushishi...   Jan 13 2007, 06:06 PM
jory   RE: Mushishi...   Jan 20 2007, 09:02 PM
Daianara   RE: Mushishi...   May 2 2007, 09:47 AM
Small-Lady   RE: Mushishi...   May 29 2011, 02:34 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th May 2024 - 06:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |