Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Anime Fan Vs Otaku

Anime fan or otaku?
 
[ 22 ] ** [88.00%]
[ 3 ] ** [12.00%]
Total Votes: 25
Guests cannot vote 

elpreda
post May 20 2011, 01:18 AM
Post #1


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Nu am avut timp sa ma uit in ultimul timp pe ce s-a mai scris, dar un minut sa ma uit la un rezultat de poll cred ca imi pot permite.
What type are you?
Presupun ca a apasa un buton e ceva mai usor decat a gandi si scrie ceva, so hopefully lurkers will be voting too.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

Botan
post May 20 2011, 01:47 AM
Post #2


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Eu cred ca m-as afla intre cele doua categorii...fist of all, I hate moe...cel putin acum, cu pot sa suport. Prea multe fete moe. Poate ca-mi trece. Nu, sigur imi trece, cum mi-au trecut multe. Cred ca sunt o persoana careia ii plac animeurile (enjoys), sunt mandra de Japonia si creatiile ei ^_^, "Evaluates anime based on direction, voice acting, art, etc." <doar uneori, si nu ca un profesionist. Doar ca ma deranjeaza uneori unele lucruri legate de astea (A), fac asta, dar fac si asta: "A person who simply enjoys “characters.”, Will watch an anime if it includes cute or beautiful characters (always, my bishies =))), Doesn’t care if story is awful, as long as the characters are of interest (if there are bishies. Totusi, imi dau si eu seama cand e prea de tot. Dar atata timp cat e decent, I think I can watch it.Daca imi place macar un personaj.), Evaluates anime based on which seiyuu are in it and what the characters look like. (nu evaluez animeurile dupa asta, dar observ lucrurile astea. Seiyuurile, fie cunoscute fie necunoscute, daca sunt bune, tre' sa recunosti!
Fans of anime like Lain or Ghost in the Shell would probably be this kind. - why??? doar pt ca sunt mai seine sau naiba ce-or fi, in orice caz, mai serioase, mi se pare ciudat sa crezi ca sunt si mai "de calitate". E ca si cum ai spune direct ca aia care se uita la animeuri din astea despresive, cu multe lucruri de gadit si foarte serioase, sunt sigur aia fani anime respectabili, caci aia carora le plac aimeurile mai usor de digerat sunt inferiori. da, e ca si cum ai spune ca profesorul are dreptate pt ca e profesor. Pt ca toata lumea crede un lucru, daca nu faci ca toata lumea, esti consierat inferior/un nedaptat/etc etc (nu gasesc cuvinte). Ma rog, asta-i doar parerea mea.
A person who simply enjoys “characters.” - well, there are some worthy of one's attention, are there not? si asta nu poate sa cada intr-o singura categorie, pt ca ambelor categorii ar trebui sa le placa asta, nu?
Loves moe elements. Doesn’t like complex anime. - eu aleg destul animeuri dupa faptul ca au bishi in ele, dar imi plac animeurile complexe. Totusi, tema trebuie sa fie si ea pe placul meu. sau mai bine zis, unele elemente. Dupa cum poate v-at dat seama, nu prea agreez Ghost in the shell. Nu pt ca nu-mi place povestea, sa fiu sincera de cele mai multe ori adormeam in timp ce ma uitam sau ma uitam delirand (la tv), dar cand am vazut nu mi s-a parut rau. Adica m-as putea uita, dar nu as vorbi cu entuziasm despre el. Would just watch it. Only that. Dar elementul enervant a fost pers principal, Motoko (sau care e numele), sau cum ii zice. Pur si simplu o urasc eu/ nu-mi place de ea :0
Doesn’t know that much about anime and so is often criticised as by Type A otaku. - nu stiu pe unde am mai zis, dar eu una sunt o combinatie dintre cele doua. consider ca stiu destul de multe, nu pot sa zic ca cine stie ce, dar cred ca a tin binisor pe picioare.
However, they make much better customers than the more discerning Type A otaku. - well yes, normal, doar nu sunt pretentiosi. Asta, si ei devoreaza animeurile astea facute pt fanservice, din cate am inteles. Si sunt gramezi din alea.
"Recently there has been a huge increase in anime targeted at Type B otaku.," "People who like K-ON!, Queen’s Blade, Strike Witches and so on would be in this class." - e exact din cauza ca au aparut prea multe animeuri ca astea, de-aia sunt asa multi. Daca a prins la norod, s-au facut mai multe, si deci cat mai multi au aflat de tipul asta de animeuri, le-a placut si, macar temporar, si-au schimbat interesul. Ca de ex, mananci ou in fiecare zi, si dupa o vreme mananci si to o rosie. Si iti place mult asa ca renunti la ou si mananci rosii. dar exista inca posibilitatea sa te intorci la vechea rutina. E la fel cu orice fel de interes. Omul e prea schimbator :lol:

Nu ma luati in seama prea mult, de-abia mai pot tine capul ridicat. Mor de somn.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
elpreda   Anime Fan Vs Otaku   May 20 2011, 01:18 AM
Botan   RE: Anime Fan Vs Otaku   May 20 2011, 01:47 AM
elpreda   RE: Anime Fan Vs Otaku   May 20 2011, 08:19 AM
Fili   RE: Anime Fan Vs Otaku   May 20 2011, 08:58 AM
Ramziel   RE: Anime Fan Vs Otaku   May 20 2011, 10:07 AM
Garden Girl   RE: Anime Fan Vs Otaku   May 20 2011, 11:41 AM
cg1700   RE: Anime Fan Vs Otaku   May 27 2011, 12:17 PM
sief3792   RE: Anime Fan Vs Otaku   Dec 30 2011, 09:21 AM
bloodlover   RE: Anime Fan Vs Otaku   Jan 24 2012, 06:30 PM
darczon69   RE: Anime Fan Vs Otaku   Jan 24 2012, 09:38 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 10th June 2024 - 06:31 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |