Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Okane Ga Nai, sau No Money


Hespera
post Mar 10 2008, 10:46 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 9-March 08
Member No.: 6.347
Points: 101
Gender:



Salut tuturor.

Am reusit, prin februarie, sa termin de vazut Okane Ga Nai, dupa ce am gasit, in sfarsit, ultima parte, pe aarinfantasy.

Mie mi-a placut, la modul general, doar ca m-a cam inciudat un pic ultima parte.

Pentru cine nu a vazut, subiectul este, pe scurt, urmatorul (no spoilers, don't worry) :

Un foarte dragut student pe nume Ayase Yukiya ajunge sa fie vandut ca jucarie sexuala in cadrul unei licitatii organizate in cadrul unui cazino condus de niste mafioti. Cel care il cumpara, un camatar periculos si foarte sexos, desigur, Somuku Kanou, are motive ascunse pentru a pune mana pe frumusel. El isi aminteste de Ayase dintr-o alta intalnire de a lor din trecut, insa Ayase il trateaza ca pe un necunoscut. De aici, multe incurcaturi, in mare parte, legate de bani.

Daca altcineva a vazut anime-ul si doreste sa discutam, as fi tare curioasa sa citesc si alte opinii.

O zi buna!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

Hespera
post Mar 14 2008, 02:38 AM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 9-March 08
Member No.: 6.347
Points: 101
Gender:



Heya all, dragutze comentarii.

Da, Trix, si eu m-am simtit destul de necomfortabil la inceput, cand am vazut diferenta dintre personaje. Adica Ayase daca ii ajunge pana la cot lui Kanou, c'mon. Si fatzuca lui Ayase e cute, dar practic sunt doar doi ochi imensi.... si cam atat. Da, s-ar fi putut face mai mult la capitolul grafica. Poate daca nu ar fi picat chiar pe tema asta, care, ca si la tine, face parte din cele preferate de mine, nu m-ar fi prins asa de tare. La mine a fost si tare weird, ca intai am vazut a doua parte, si pana cand am vazut-o pe prima a durat ceva, timp in care mi-am imaginat tot felul de scenarii, nedorind sa citesc tot subiectul povestit undeva, pe net. Hi, hi, Kanou de compatimit. Indeed, mai ales cand se descurca de minune in bucatarie.

Arien, iti urez sa vezi cat mai curand ultimul OVA, mai ales ca are in el si un extra bonus care m-a amuzat copios. Gotta see it! O, da, mi-a placut okama, e un personaj tare colorat, dar inteligent in acelasi timp, care stie sa spuna lucrurilor pe nume in fata lui Kanou. Si care si apare in niste ipostaze tare funny.... si pentru asta iti doresc sa ajungi sa vezi cat mai repede partea a patra.

"...face o treaba buna pentru un seme", yeap, Noi chi, Kanou e hot, hot, hot, cu alura lui de tip periculos. I love that type, in yaoi, of course. Cel putin, la faza din acel club sau restaurant cand doreste sa ii ofere lui Ayase alte sanse de a castiga bani, joaca tare de nu se poate.

Of, daca nu m-ar fi ofticat ca lasa ceva nelamurit, de la 9.5 i-as fi dat 10.

Pe scurt, o poveste frumusica, mai fantezista, ce-i drept, dar cute si cu tot tacamul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Hespera   Okane Ga Nai   Mar 10 2008, 10:46 PM
Trix   RE: Okane Ga Nai   Mar 11 2008, 10:27 AM
Arien   RE: Okane Ga Nai   Mar 11 2008, 01:43 PM
Noi chi   RE: Okane Ga Nai   Mar 11 2008, 02:38 PM
Hespera   RE: Okane Ga Nai   Mar 14 2008, 02:38 AM
MsMouse [:S]   RE: Okane Ga Nai   Nov 22 2011, 03:31 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 4th June 2024 - 01:50 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |