Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Kyou Kara Maou


Princess of Darkness
post May 12 2007, 01:28 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 25-April 07
From: My own world!
Member No.: 4.203
Points: 40
Gender:



OK... Deci dupa YYH, Kyou Kara Maou (KKM) este animeul meu preferat... Am gasit in acest anime, cam tot ce a vrut sufletelul meu: actiune, seriozitate, umor, chiar si putin romantism... Personajele mele preferate sunt Yuuri Shibuya si Wolfram von Bielefeld... Relatia dintre cei 2 mi se pare foarte amuzanta, mai ales daca tinem cont de modul in care Yuuri l-a cerut in casatorie(a fost o greseala). Cu toate astea, Wolf ia totul in serios si nu are incredere in Yuuri, iar scenele de gelozie sunt extraordinare... Si celalalte personaje imi sunt foarte dragi... Nu mi-as putea imagina acest anime fara Konrad,Murata, Günter, Gwendal, Anissina, Yozak, Cecilie si alte personaje secundare,dar la fel de importante...

Sunt foarte curioasa cine a mai vazut acest anime si as vrea sa stiu ce v-a placut la el(daca v-a placut ceva)... In cazul in care nu l-a vazut nimeni si acest topic nu-si are rostul, o sa am grija sa se inchida, ca sa nu stea degeaba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

Ero-Sennin
post Jul 26 2007, 03:30 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 9-May 07
Member No.: 4.280
Points: 108
Gender:



Pana la urma temele sunt reluate si arhi-dezvoltate in multe serii anime. E mai greu acum sa fi original pana la capat.

In schimb sunt de acord cu Diana. Faptul ca pe taramul respectiv relatiile intre barbati sunt vazute ca normale reprezinta un izvor de comedie. Asta e un element de diferenta ce separa seria Kyou Kara Maou de celelalte (desi s-ar putea sa ma insel; poate un asemenea aspect a fost implementat si in alte serii :) ).

Dar daca e sa luam anime-urile dupa genuri, ar insemna sa vedem o serie dintr-un gen respectiv si apoi la celelalte serii sa nu ne uitam pentru ca, in principal, abordeaza aceeasi tema, dar care au elemente care fac distinctia intre ele.

Oricum, seria Kyou Kara Maou mi se pare interesanta si voi continua sa o urmaresc. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Princess of Darkness   Kyou Kara Maou   May 12 2007, 01:28 AM
Noi chi   RE: Kyou Kara Maou   May 12 2007, 10:35 AM
Ero-Sennin   RE: Kyou Kara Maou   Jul 25 2007, 06:28 PM
Diana   RE: Kyou Kara Maou   Jul 26 2007, 01:09 PM
Ero-Sennin   RE: Kyou Kara Maou   Jul 26 2007, 03:30 PM
Princess of Darkness   RE: Kyou Kara Maou   Oct 23 2007, 12:47 AM
MarPlo   RE: Kyou Kara Maou   Jun 21 2009, 08:00 AM
Botan   RE: Kyou Kara Maou   Jun 21 2009, 07:27 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 2nd June 2024 - 08:14 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |