Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalniri - Bucuresti
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Kratozz
nu stiu despre grup mare... dar yeah o sa fie cineva acolo biggrin.gif

later edit: also dai de nr meu pe pag 32
Kratozz
Also no one came to the meet biggrin.gif
Ramziel
Happens, I guess......anyway, cred ca o sa ajung si eu la meet-ul de azi de la 10 ^O^, desi dau un post cam intarziat XD, sper sa mai vina cineva, o sa incerc sa fac un afis cu forum.a-c.ro, dupa ce term examenul, in caz ca mai am timp, ca sa fiu mai usor de recunoscut XD
DMonk
Ati auzit? Cel mai mare Chinatown din Europa se deschide pe 19 iulie 2011. Oamenii merg de ani de zile acolo. Care sunt schimbarile? Se poate ajunge mai usor cu transport public? Cineva din grupul de sambata, care to comment?
rogueman999

Afumati? Humm. Era ceva in constructie de acolo de ani de zile.

Sau pot fi doar cele 2 Dragoane care se construiesc acum in complexul vechi...
sentric
Nope, e proiectul vechi pe care il tot anuntau ei, cu stramutarea chinezilor, blocuri noi etc..
Cele 2 Dragoane din complexul vechi sunt cred o coincidenta.
rogueman999
Io maine dimineatza ii fac o vizita. Daca mai sunt amatori dati un buzz, poate ne vedem.
DMonk
Cum a fost deschiderea? Produse/mancare/preturi interesante? Ceva pentru otaci? Merita un topic?
Lotus
Maine vine careva?
rogueman999
Craap, am uitat sa raspund biggrin.gif gome, dmonk.

A fost... ok. Mai mare de cat dragoanele si mai aranjat, dar inca spre 20% ocupat abia. Deci mai are loc sa creasca. So far gasesti produse la preturi mici... noi ne-am luat tot felul de prostii de acolo, mostly jucarii (am plecat cu 7 pistoale cu bule de sapun). E vis-a-vis de Doraly, care iar are chestii faine in el. Also ironic un restaurant chinezesc, care in chinatown nu-i inca deschis.


Maine io nu vin la dragon... vreau sa ating muntele weekendul asta if it kills me.
Lotus
Tradatorilor, azi am fost 2 oameni la restaurant:))
Nagisa-chan
QUOTE(Lotus @ Jul 30 2011, 07:02 PM)
Tradatorilor, azi am fost 2 oameni la restaurant:))
*


Cine cine? Au fost de treaba? biggrin.gif
NOTORIOUS
Sambata se mai intampla sa nu ajunga lumea. De obicei daca nu iti spune cineva ca o sa vina Sambata sunt sanse sa fie putini. Daca totusi iti raspunde cineva ferm ca vine sunt sanse sa fie cativa. Eu n-am avut chef :| Gomen
DMonk
In mess vad putini oameni 'luminati'... (scientists only laugh.gif ) Dar serios, ati plecat toti din Bucuresti? Mai se tine joia?

thx rogue pt. "raport"
Ramziel
se pare ca iar se diminueaza numarul de persoane de la intalnirile obisnuite, sambata asta voi incerca sa ajung si eu, sper sa apara mai multe persoane dornice...
Lotus
QUOTE(Ramziel @ Aug 3 2011, 05:48 PM)
se pare ca iar se diminueaza numarul de persoane de la intalnirile obisnuite, sambata asta voi incerca sa ajung si eu, sper sa apara mai multe persoane dornice...
*


(Denis sunt, a.k.a. Chelu, ala de face glume, par scurt)
Sambata trecuta am fost doar eu si cu Lucius Cornelius Sulla(Florin). Cat de multi vrei sa mai fim?smile.gif)
NOTORIOUS
Bai... sambata de obicei e usor problematica. Se adauga si faptul ca s-au schimbat si cateva chestii printre care si cum e mancarea. Nu sunt singurul care a observat o diferenta in ce primim in farfurie. Oricum azi am treaba prin oras deci clar ma opresc la meeting dupa ce termin cu totul.
DMonk
Am vazut abia acum postul tau. Sper ca a mai fost cineva...
NOTORIOUS
Dap, cred ca a trecut perioada cand exista posibilitatea sa nu vina nimeni. Am fost destui si am fost intr-un loc nou, dragut, muzica a fost putin cam prea incet dar mult mai bine decat sa fie prea tare. Si spatiul a fost so-so. In rest a fost bine.
Nagisa-chan
Poate ma prezint si eu sambata viitoare.
rogueman999
Nu sambata asta? Vin si eu... ;;)
Nagisa-chan
Maine nu pot.
TGeorgeMihai
A fost calumea intalnirea asta biggrin.gif
Astia care ati avut bani mai multi, ati pus mana pe aur biggrin.gif


Shikinami Asuka Langley Gothic Lolita Version
Poze http://www.anime-export.com/product/6860

si se pare ca exista si o versiune rosie (sau poate facut un paintjob de cineva) http://www.kirinhobby.com/shop/images/TY/TYKT01994_01.jpg


La fel si cu Kasumi din DOA .... http://www.made-in-china.com/showroom/jonn...ime-JC010-.html ... bineinteles ca exista si pe negru (si cred ca si pe albastru) icon_twisted.gif


*am fost surprins ca le-am gasit relativ usor cautand "asuka gothic" si "kasumi figure" pe google (imagini)
rogueman999
Yup. Si chiar erau originale... cu pretul de 5000 yeni trecut pe Asuka de exemplu (adica aprox $50). Kasumi e $99 pe amazon. Si stiti cu cat le-am luat?

30 lei

So... cine mai vine in chinatown sambata? ;;)

Inainte sa va entuziasmati, le-am ras stocul. Am plecat de-acolo cu baxuri de figurine in spinare - la propriu. Nu mai aveau asa de multe oricum... ei le vindeau pe post de papusi, asa ca previzibil nu se vindeau de loc. Dar io personal intentionez sa mai caut...


LE: Uitat sa precizez. Am fost in chinatown azi, nu in dragon - just because. Si am mancat in restaurantul din doraly pt ca al lor propriu inca nu s-a deschis. Mancarea o fost faina. Doar Kobra a facut scandal ca nu i-o placut mapo tofu' lui, dar oricum ar fi cazul sa mai manance si altceva.
Nagisa-chan
Eu nici un stiu cum ajung la chinezi. :| N-am fost niciodata acolo. Poate vin sambata, dar am nevoie de indrumare...
Lotus
QUOTE(Nagisa-chan @ Aug 6 2011, 08:42 PM)
Eu nici un stiu cum ajung la chinezi. :| N-am fost niciodata acolo. Poate vin sambata, dar am nevoie de indrumare...
*


Vii cu mine, ne vedem la Baneasa si mergem amandoi de acolo, ca avem cam acelasi drum
rogueman999
Ca sa fii sigura ca ajungi ok:

- dai de stire ca vi
- iei un numar de telefon de la cineva care vine sigur, si eventual lasi si telefonul tau
- te vezi cu lumea la obor, in fata la McDonalds.

Locul de intalnire nu e chiar exact in fata la McDonalds, ci langa intrarea in pasajul pietonal - adica un pic lateral, spre statia lui 21. Oricum daca ai telefonul cuiva n-ai probleme.
Reactive
POATE vin si eu la Chinatown. POATE.
NOTORIOUS
We don't care. Go away.
Reactive
QUOTE(NOTORIOUS @ Aug 7 2011, 01:51 AM)
We don't care. Go away.
*



wub.gif icon_twisted.gif
Deus
QUOTE(Lotus @ Aug 6 2011, 08:06 PM)
Vii cu mine, ne vedem la Baneasa si mergem amandoi de acolo, ca avem cam acelasi drum
*


user posted image
Hopa, whats going on here? unsure.gif
Lotus
QUOTE(Deus @ Aug 7 2011, 11:27 PM)
user posted image
Hopa, whats going on here?  unsure.gif
*


O invitatie prieteneasca si pur academica adresata unei tovarase care momentan nu cunoaste drumul catre o destinatie comuna. E ceva in neregula cu chestia asta?biggrin.gif
AbyssFiend
You forgot free candy </3
Deus
user posted image
Nagisa-chan
Sambata vin sigur. smile.gif
Deus
user posted image
When should I pick you up?
Ramziel
Hey, oameni buni, ce-ati zice daca am muta intalnirea de sambata la Muzeul de Benzi Desenate, si sa ne intalnim la Piata Unirii la Mac sus la aceeasi ora (10)
NOTORIOUS
Sunt deschis sugestiilor (like always) dar ai omis un mic detaliu: food where?! Lumea se trezeste la ora aia sa manance "chinese" nu McChinese. In rest sunt perfect de acord si cu Muzeul de BD vroiam sa merg de ceva timp dar n-am ajuns.
rogueman999

Mm. sambata e chinese, right. Dar nu strica un meet separat pentru asa ceva... duminica de exemplu?

Also _daca_ ma trezesc in timp util, vin si io sambata. Si probabil mai multa lume.
Lotus
Eu vin sigur! Am fost...convins; în fine, asta e, renunțăm la mâncarea chinezeasca săptămâna asta
Ramziel
Pai, nu se poate sa mergem maine la muzeu si duminica la chinezi? blink.gif
Lotus
Nu știu câți or sa poată veni duminica la chinezi, dar oricum, mâine sper ca e bătut în cuie; mergem la muzeu; sau măcar sa ma contacteze careva sa îmi dea decizia finala
iNeko
deci pana la urma ne intalnim maine ? la muzeu sau china ?
Lucius Cornelius Sulla
Fratilor,maine dimineata la chinezi si de acolo la muzeu...eu asa procedez.Cei care vor sa manance,mananca acolo si cei care vor la muzeu raman in continuare si mergem cu totii.Asa impacam si capra si varza. smile.gif
Ramziel
Do as you want, dar eu, Nagi-chan, Lotus si inca un prieten mergem direct la muzeu unsure.gif
Go feed your bellys, you hungry beasts icon_twisted.gif
Lotus
Ramziele, eu vin la muzeu; da' o sa îmi iau doua shaorme și o sa mănânc ca porcu și nu ma interesează ce o sa crezi despre chestia asta smile.gif))
Ramziel
Not a problem Lotus, vorbeam de cei ce merg la chinezi biggrin.gif
Si in plus unele persoane nu pot merge si la chinezi si la muzeu, de aceea am propus sa mergem direct la muzeu huh.gif

PS: aveti dristor kebap mai nou pe la Unirii dry.gif, that's if you're hungry biggrin.gif
Lotus
QUOTE(Ramziel @ Aug 12 2011, 11:04 PM)
Not a problem Lotus, vorbeam de cei ce merg la chinezi biggrin.gif
Si in plus unele persoane nu pot merge si la chinezi si la muzeu, de aceea am propus sa mergem direct la muzeu  huh.gif

PS: aveti dristor kebap mai nou pe la Unirii dry.gif, that's if you're hungry biggrin.gif
*



Ma, da nu mai bine aducem chinezii la muzeu? ca sa le rezolvam pe ambele:))
Ramziel
Dap ar fi si asta o idee sau poate sa ducem muzeul la chinezi wink.gif

PS: Anyway, in caz ca nu reusesc sa dau de voi sau daca ajungeti putin prea tarziu in fata la Mac, imi da-ti un tel si vin sa va iau....
Contact : 0764375622
Lotus
Sâmbăta care vine la chinezi? eu sunt primul pe lista:D
Si sper ca de data asta se merge in Dragon, nu in partea celalta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.