Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rugaminte Adresata Salariatilor Si Nu Numai, [cititi si dati/anuntati mai departe]


NoOne
post May 2 2006, 08:41 AM
Post #1


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Chiar daca rugamintea mea se adreseaza celor ce au un venit propriu as prefera ca toata lumea sa citeasca acest subiect.

Nu stiu daca sunteti la curent cu ultimele prevederi ale legilor tarii noastre dar se pare ca fiecare persoana are dreptul sa directioneze o parte din impozitul pe care il plateste catre stat asociatiilor culturale, firmelor sau diverselor organizatii.

Am primit vineri un mesaj de la doamna Beatrice Budea in care se aminte acest lucru. Doamna amintita se ocupa de Asociatia Culturala "Shido" din Targu Mures.

Am sa-mi permit sa citez din mesajul doamnei Beatrice Budea.

Asociatia noastra, cunoscuta pe plan local si printre unitatile de profil pentru bogata activitate în domeniul activitatilor cu profil cultural, concretizate în proiecte importante ca simpozioane, festivale de film, expozitii, spectacole de teatru, sprijin pentru obtinerea burselor de studiu si cercetare în Japonia, editare de carte, va propune sa o sprijiniti în sustinerea activitatii sale.

În cazul în care doriti sa contribuiti la sustinerea acestui tip de evenimente culturale si în primul rând la editarea materialelor necesare studiului limbii japoneze (manuale, carti de caligrafie s.a.)., va invitam sa directionați 2% din impozitul Dvs. anual catre Asociatia Culturala "Shido" Tg. Mures România.

Aceasta decizie nu implica vreo obligatie pecuniara din partea Dvs. (suma respectiva fiind oricum virata în contul statului).


Cu alte cuvinte decat sa stiu ca isi cumpara parlamentarii noi mochete doar ca sa nu ramana cu bugetul necheltuit prefer sa stiu ca o suma mica din banii mei (care oricum o dau statului) va ajunge la o asociatie culturala.

Cei care doresc sa ajute Asociatia Culturala "Shido" sunt rugati sa-mi dea un e-mail la gabizancu@yahoo.co.uk pentru a le trimite formularele necesare a fi completate.

Exista insa si o data limita de depunere a cererilor: 15 mai

Va multumesc anticipat pentru bunavointa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post May 2 2006, 09:44 AM
Post #2


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Am mutat topicul la Diverse.
Il cunosc personal pe NoOne si el o cunoaste personal pe aceasta doamna care se ocupa de asa ceva.

Asa ca daca are cineva posibilitatea puteti ajuta aceasta asociatie.
:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post May 2 2006, 09:52 AM
Post #3


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Multumesc mult inca o data [lui Kataracta si ruxi].

Tin sa multumesc pentru ca acest subiect a avut o anumita aventura... dar nu asta e important.

Important e sa ajutam daca putem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post May 2 2006, 10:01 AM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Astia 2% se doneaza prin declaratia de venit, deci trebuie sa fii major si angajat sau sa fii fost angajat. Imi pare rau dar eu am trimis de mult decalratia mea de venit. Si am donat pentru asociatia "Salvati Delta" - Academia Catavencu... mai vine un an :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 2nd June 2024 - 07:07 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |