Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

11 Pages « < 8 9 10 11 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Love Hina


elf_kid
post Oct 2 2004, 11:55 PM
Post #181


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



sal am auzit k love hina e foarte fain serialu si as vrea sa il vad si yo...deci care poate sa ma ajute is din tm(timisoara)da fac shimb si prin posta....care aveti serialu datimil si mie va rog..10x
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Oct 3 2004, 10:38 AM
Post #182


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Uita-te aici la lista mea si da-mi PM cu ce vrei, impreuna cu numele si adresa si se rezolva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Oct 3 2004, 06:44 PM
Post #183


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



elf-sama..de ce nu te uiti prin listele alea de la cereri???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aneresia
post Jul 27 2005, 11:00 AM
Post #184


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: --
Member No.: 1.654
Points: 16



nu am stat sa citesc toate cele 10 pagini dar o sa-mi spun parerea....... un anime amuzant....... eu am ras la fiecare episod.......
dintre personaje mi-a placut Kaolla Su.. mai ales partea matura a ei. Super dragutza........ shi nebuna. ca sa zic asha........ dar in sensul bun :D.......... trebuie sa mai vad shi specialele........... shi gata shi love hina :-<...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 27 2005, 11:06 AM
Post #185


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Si sa nu uiti de Love Hina Again ;)

Acum, de dragul discutiei, noi avem pe topicul asta o dilema care tine de cam mult timp...dupa parerea ta, care este fata careia i-a promis Kei? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jul 27 2005, 01:04 PM
Post #186


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



pot sa raspund eu!?!??keitaro a promis la 2 fetittze...de fapt...doar una...naru era prea mica...nu putea vb asa ca a facut pe papagalu!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aneresia
post Aug 2 2005, 10:08 AM
Post #187


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: --
Member No.: 1.654
Points: 16



pai nu shtiu ce sa zic........ eu am crezut ca e naru....... dar am intrat intr-o confuzie totala la un moment dat :((((( asha ca ce sa zic..... sunt inca confuza :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angel_of_night
post Aug 23 2005, 08:53 AM
Post #188


Kaneko Taniguchi
***

Group: Members+
Posts: 140
Joined: --
From: In My Bed......
Member No.: 1.139
Points: 4
Gender:



eu nu am vazut in viata mea Love Hina dar cand am dat sa caut hentai pe Dc++ am dat peste Love hina versiunea hentai . dupa parerea mea e cel mai haios hentai pe care l-am vazut daca lo mai vazut cineva il rog sa isi deie parerea aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 23 2005, 09:04 AM
Post #189


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Hm... Cred ca el a promis la mai toate cate ceva (a se vedea si Love Hina Again). <_< Tipic masculin. As zice chiar ca il incadrez la categoria "porcine", dar mi-e ca iar mi se spune ca nu am inteles substratul. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 25 2005, 03:02 PM
Post #190


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Sep 28 2005, 07:08 AM
Post #191


Unregistered









Eu raman la mai vechea ma parere.Nu Naru este "za promisd garl".Am mai spus asta...Ma rog, o mai spun inca o data:Mutsumi recunoaste ca ea este acea fata.Il tine minte pe Keitaro din copilarie.Bla, bla...

Oricum, ideea promisiunii este doar un motor pentru actiunea seriei.A.Si un subiect de discutii/certuri/batai. :P :lol:
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Sep 30 2005, 12:34 PM
Post #192


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



nici eu nu am citit cele 10 pagini dar imi dau si eu cu parerea......eu am vazut numai filmele si de acolo reiese ca Naru nu ii fata la care i-a promis :rolleyes: ea era prea mica ..... :D ....parca la fata care i-a promis era sora sau verisoara lui sau ma insel? :huh: :unsure: nu mai tin bine minte ca le-am vazut de ceva timp....daca gresesc corectati-ma pls.....in fine dar oricum Naru nu ii fata din promisiune ;)..... mi-au placut mult filmele :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Sep 30 2005, 01:11 PM
Post #193


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



QUOTE(Ayumi @ Sep 30 2005, 12:34 PM)
si mi-a placut mult filmele :D
*



okei... in primul rand scuze de spam. cum spuneam la topicul OST, nu e nevoie sa fiti filologi, dar macar sa respectati acordul subiectului cu predicatul, ca altfel arata urat. e ceva de baza. nu vreau sa jignesc, doar sa atrag atentia asupra unor lucruri. sorry again.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Sep 30 2005, 04:32 PM
Post #194


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



offtopic:ruxi..da parca tu esti : former spam police, presently retired :)))
:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 30 2005, 04:54 PM
Post #195


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@Majin: ruxi nu s-a referit la spam... :rolleyes: ea a evidentiat o greseala gramaticala... there is a difference... :rolleyes:

on-topic: M-am tot uitat la gif-urile postate de VirginBlood... si eu zic ca Naru are parul mai deschis la culoare. :P Deci poate nu ea este "za promisd garl". :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Oct 26 2005, 12:35 PM
Post #196


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



Salut din nou celor ce m-au "observat". Salut pt prima data celor ce nu au facut-o. Love Hina a fost unul dintre primele manga-uri citite. Anime-ul l-am vazut mai de curand. Din anime nu reiese deloc cine este fata cu promisiunea. Totul e ambiguu. E clar doar faptul ca nu e clar (no sense I know...). DAR din manga reiese CLAR, EVIDENT, MAI MULT DECAT 100% ca Naru este fata careia Keitaro i-a facut promisiunea... Parerea mea :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Oct 26 2005, 01:36 PM
Post #197


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



really?hm...mie sincer mi se pare f clar si din anime..dar cred ca ar fi o idee f buna sa citesc mangaul..il am de f mult timp..but..bizi people...ai putea sa spui ce face sa fie asa clar? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Oct 26 2005, 01:43 PM
Post #198


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



Pt ca Mutsumi isi aminteste de faptul ca Kei i-a promis lui Naru... parca asa era... dupa cum am zis am citit manga-ul acu ceva timp. Mi-a placut mai mult decat anime-ul. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 18 2006, 05:11 PM
Post #199


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Sincer eu nu am citit manga, am vazut doar anime-ul si intr-un singur episod am avut dubii legate de faptul ca naru ar putea sa nu fie persoana careia i-a promis..(cel cu ursuletzul), dar imo naru "is the one"...
Favoritul meu din seria love hina (tv, LH again, speciale) a fost si a ramas LH - Christmas special..

PS *blushes* si ca sa rada tot poporul de mine o sa marturisesc ca atunci cand am vazut Love Hina..nu am fost prea atenta la primul episod ..si m-am tot intrebat ..cine e Hina?? ..unde e Hina?...cine o "love" pe Hina?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 18 2006, 02:05 PM
Post #200


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Bine sa nu se supere nimeni pentru ceea ce o sa scriu, dar la Love Hina abia am reusit sa ma uit fara sa adorm, episoadele 5-17 sunt de umplutura si doar de la ep 18 incepe sa devina cat de cat mai interesant.Mi-a placut povestea in sine, dar nu cum a fost conturata.
O alta faza care nu mi-a placut sunt pumni consecutivi pe care ii dadea Naru lui Keitaro, poate am ras la primi doi, dar dupa aceeia au inceput sa ma enerveze.
Au fost unele faze la care in loc sa rad mi-a venit mai degraba sa plang:
-broaste testoase care zboara..... ;)
-broaste testoase care zboara si migreaza......... :unsure:
-broscuta mecanica care mananca gunoi(resturi de metale) si se face mare :blink:
Doamne cat de patetic poti sa mai ajungi...am picat pe spate cand am auzit ca incep sa vorbeasca de o civilizatie a broastelor testoase...sa mor eu cine a facut animeul asta a fost obsedat de broaste testoase, sa nu mai vorbesc de faptul ca se potrivesc in anime ca nuca in perete.
LOVE HINA CHRISTMAS SPECIAL (2001) - Silent Eve- este singurul care chiar mi-a placut, nu mai exista excese de pumni, povestea de dragoste devine ceva mai dramatica si sweet ^^ si (Doamne Dumnezeule mi-au fost ascultate rugaciunile XD) fara broscute care intotdeauna vin in cel mai prost moment in celalalte episoade.
Adevaru e ca ideeia animeului e foarte buna, poate daca si-ar fi dat si ei mai mult silinta si nu ar fi fost atatea lucruri care se bat cap in cap ar fi fost cu adevarat o serie reusita.
Unele faze care mi-au placut in aceasta serie si la care chiar am ras: era prostia si ghinionul lui Keitaro, doamne saracu pe langa ca era intotdeauna la momentul si locul nepotrivit mai si avea ghinionul sa se impiedece sa pice peste sani la una sau sa dea jos prosopul de pe alta(ex:Motoko) :lol: .
LOVE HINA SPRING SPECIAL - I Wish Your Dream- doamne alta prostiuara...pe langa ca iar apar broscute(cred ca deja is obsedata de cuvantul asta)...hai sa fim seriosi, pe langa ca Keitaro a fost atat de idiot incat sa adoarma la examen...apoi sa si treaca :blink: , avand in vedere ca nu a reusit sa treaca cand a mers la celelalte examene unde a stat treaz...hai nu ma innebuni.
De Love Hina Again nu m-am apucat inca deoarece nu mai am nevoie de somnic XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages « < 8 9 10 11 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 14th June 2024 - 07:59 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |