Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)


Reactive
post Apr 20 2010, 10:12 AM
Post #21


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



(IMG:http://img188.imageshack.us/img188/4462/posterotakufestival2010.jpg)

In perioada 14-16 mai 2010, la Casa de Cultura a Studentilor din Bucuresti va avea loc cea de-a patra editie a Otaku Festival (www.otakufestival.com), eveniment ce are ca scop promovarea culturii contemporane japoneze si a artistilor romani inspirati din aceasta.

Festivalul va debuta vineri, 14 mai 2010, la ora 19:00, cu un eveniment special: concertul trupei Anli Pollicino din Japonia (www.myspace.com/anlipollicino), care va avea loc la clubul Silver Church (concert organizat de Kohaku Music, partener al Otaku Festival).

Otaku Festival propune si anul acesta activitati variate si interactive: workshopuri de desen, kirigami, origami, caligrafie, stenciluri, jocuri; o sectiune de desen pe panouri; o zona de jocuri (atat electronice, cat si boardgames); concursuri (de cosplay si de AMV-uri); parada de moda; un colt dedicat muzicii pop japoneze; expozitii.

Tot in cadrul festivalului va fi lansat primul numar al unui nou proiect Otaku: revista Cosplay Gen (www.cosplaygen.com), o publicatie independenta cu participare si distributie internationala, dedicata in intregime fenomenului cosplay si modei japoneze.

In datele de 15 si 16 mai, accesul publicului la festival se va face incepand cu ora 11:00.

Pentru mai multe detalii si noutati, va rugam sa accesati regulat site-ul festivalului: www.otakufestival.com

Contact: otakufestival [at] gmail.com
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

Alexander
post May 17 2010, 09:05 PM
Post #22


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Otaku Festival


De la inceput am sa iau o bucata de text avertizand tanarul forumist ca o sa urmeze un TL;DR de toata jena, acesta fiind primul meu review(cel putin in text) pe care il fac. In al doilea rand nu este vreun fel de gluma sau ceva de genul, ci vreau sa dau un feedback si un exemplu de feedback pertinent.

Otaku Festival, in acest an, a fost o experienta destul de placuta dar obositoare avand in vedere ca sunt din alt oras(insert Iasi here). Au reusit sa ne adune ca in fiecare an pe toti si sa ne distreze pe doua zile destul de bine. Mi-a placut ca am reusit sa revad cateva zeci de persoane care imi sunt dragi in acelasi loc, cu unii am reusit si sa merg la bere, am aflat care sunt noutatile, am apucat sa ma joc un pic si nu in ultimul rand m-am plimbat cu metroul, lol.

Lucrurile au fost cat se poate de OK, aici deobicei vine un “DAR” si apoi incep lucrurile care au deranjat, tura asta insa as vrea sa lucram un pic cum fac cei de la Microsoft Office si sa incerc sa adaug cateva exemple si idei ca sa

“Make Otaku Fest Better…”

Sa incep cu inceputul ar insemna sa incep cu intrarea de care nu sunt responsabili doar voluntarii care pun bratari acolo ci si fiecare din noi, mai exact partea cu inghesuiala la intrare. Sunt sigur ca pana acum majoritatea din noi s-au prins ca va fi destul merchandise pentru toata lumea asa ca sa ne imbulzim ca prostii ca sa cumparam mai repede bratari si sa intram primii este redundant. As vrea ca tura viitoare sa puneti un voluntar in usa care sa le aminteasca la fiecare 2 persoane ca nu e nevoie sa se impinga, sa ofere eventuale sfaturi in cazul in care are dea face cu parinti care si au adus copii(sa explice unde gasesc zonele de interes maxim pentru cei mici, ce pot cumpara si de unde,etc). Pe geamul din dreptul intrarii sa scrie clar, pe un afis/stencil 1 m/1 m ca exista o taxa de inscriere, pentru ca in fiecare an avem persoane noi care vin si nu cunosc procedura(in felul asta se si filtreaza dupa cocalari).
Tot la intrare ar fi buna o harta cam cum sunt in malluri, cu ce se gaseste aici(standuri, sali, etc) si unde se afla; bineinteles ca cel putin in cazul A-Campului nu ar fi fost foarte accurate pentru ca noi trebuia sa fim la etajul 1 si pana la urma am fost la 2(a fost deci o schimbare de moment), dar daca standurile sunt aranjate cel putin teoretic din timp, cred ca e posibila o astfel de schema.

Si daca tot suntem la zona de intrare as vrea sa spun ca unii din noi si-au uitat din pacate bunul simt acasa, am facut si eu glume deocheate, sa zicem, pe afara, dar am facut asta cu persoane de la o varsta in sus. La stand sus unde aveam copii in stanga pe canapea, nu s-au facut glume, sau daca s-au facut erau la o distanta considerabila fata de urechile otacilor din generatia de dupa mine.*isi pune dantura in borcan*  Afara am vazut cateva persoane care nu prea respectau niciun fel de… norma, fie ea de bun simt sau de logica. Era un tip mai dolofan(desi e o exprimare usoara) cu par lung(nu, nu vb de mine) care statea cu alti cativa baieti cum ieseai pe stanga si faceau tot felul de comentarii despre un grup de pustoaice aflate la cativa metri de ei, iar aici nu vorbim de glume inteligente, era mai mult o voma lexicala care pe ei parea sa ii amuze. Aici o alta solutie nu exista decat ca cei din noi care suntem mai vechi sa ii tragem de urechi… Daca le permitem in continuare astfel de comportament va fi din ce in ce mai trist si dam in otaku-cocalari. Deci “cocataku”.

Standurile mi s-au parut chiar ok, e de apreciat aparitia celor de la Copic si profesionalismul standului lor, arata foarte frumos totul aranjat acolo, dintre toate pe ei i-am remarcat. In schimb am remarcat si sunt sigur ca si altii au simtit-o, lipsa manga-urilor, care NU este vina organizatorilor. Nu vreau sa intind degete si sa spun care e vinovat, dar e inadmisibil ca mangashopul care are monopol in tara(lasand la o parte cele 2 rafturi de porcarii vandute pe la diverta) sa nu vina cu un stand. E si mai de cacat ca lumea da vina pe organizare la faza asta, de asta si precizez WHAT REEEEALLY HAPPENED. S-a inteles Eyeobs?  Alternative de moment banuiesc ca nu au fost, altfel s-ar fi rezolvat, pentru ca sunt sigur ca nici celor din organizare nu le-a suras ideea de festival otaku fara manga.

Urcam la etajul 1 unde am vazut ceva ce la mine cel putin intra direct in categoria fail. Cred ca etajul 1 la preoteasa este blestemat precum jobul de Defence against the dark arts de la Hogwards pentru ca de fiecare data e ceva care ma deranjeaza cel putin pe mine acolo.  Tura trecuta era ‘’cafeneaua” aia(adica cele 3 mese si caldura provocata de fierberea apei intr-un spatiu inchis. In fine, acum au fost fetele de la J-Pop carora nu le-as fi spus nimic daca nu bagau karaoke. Take it from me ca daca nu aveti scule si sala pentru karaoke mai bine NU faceti. Inteleg ca toate pustoaicele din fata standului cereau dar se poate spune si nu, e mai bine decat sa ii dezamagesti pe doritori decat sa faci si sa suporte 3 etaje urlete si poluare fonica. Plus ca… se auzea extraordinar la ce acustica era(un hol in forma de T). Solutia evidenta aici e un spatiu inchis fonic dedicat, cu sunet pro si personal experimentat(si nu, nu fac nicio aluzie la A-Camp, eu nu ma bag, sorry).

Ajungem si la etajul 2 unde era SUPER standul A-Camp, care am vrut sa il fac cat mai simplu posibil fara sa deranjez pentru ca venisem sa facem reclama, acolo s-a bagat Profanatorul de Anime 1 si cateva faze din al doilea, videouri de prezentare din tabere, etc. Si s-au bagat si fluturasi pe gat persoanelor care treceau prin zona, imi cer scuze daca ati primit mai multi dar asta e... Am zis de standul nostru pentru ca ni s-a batut obrazul in prima zi ca am intarziat si doream sa lamuresc persoanele care au fost deranjate de acest lucru ca la niciun/o festival/conventie la care am fost nu am fost gata de la ora de deschidere. De ce? Pentru ca nu mi se pare un big deal, nu este un stand profesional, nu aspir la unul de genul asta, daca v-a deranjat imi cer scuze, dar nu vad de ce ar fi facut-o.

Langa noi erau plasmele si consolele video, in fine, cateva din ele, as zice ca ar fi fost mai bine aranjate fara un munte de ghiozdane si de lucruri pe acolo, pentru ca din cate am vazut acolo era garderoba ad-hoc, dar in fine, mi s-a parut ok. Am vazut chiar cativa pusti de 10-12 ani care se jucau si se distrau copios cu Mario Kart parca. Ceea ce m-a deranjat la etajul 2 a fost lipsa de afise pe pereti(venind de pe scari unde erau, intr-un hol efectiv gol era ciudat), mi s-a explicat insa dupa ca facusera ownerii spume ca lipea lumea afise pe pereti. La fel si SUPER standul ad-hoc al celor de la restaurantul de alaturi cu preturi facute de Mama Urania(tipa care prezinta emisiunea de astrologie/zodiacul): a se citi erau MARI. Ar fi trebuit in primul rand sa li se explice ca toti cei care vand platesc standurile, dar in fine, poate a fost o sursa buna de suc, I don’t know, mie mi s-a parut… wack.

Etajul 3, TAM TAM TAAAAAM! Doua cuvinte: apa si sapun, doar un friendly reminder al vremurilor in care igiena conta. Inteleg ca ai venit de la 11 si ai stat acolo si ai mash-uit butoanele alea mai rau decat un baterist DAR se poate face pauza pe la ora 3 si iti iei o ora pentru tine si nasurile tuturor, mergi pana acasa te speli si schimbi si vii inapoi la distractie. Si stai pana la 8 si dai la butoane. Vremurile salilor de jocuri in care se statea de dimineata in noapte si invers cu nepasare totala fata de mirosuri a trecut, iar in plus nici macar nu e acelasi lucru, sus erau cel putin 20 de persoane at all times, ceea ce inseamna ca ai sa ai pe cineva care iti respira permanent in ceafa. Asa ca de acum sugestia mea e sa faceti asa: la ora 3 sa vina Mike(se stie el) si sa zica: PAUZA O ORA, MARS ACASA SI FACETI DUS!

In sala de proiectii nu pot spune ca am stat foarte mult, dar am prins cateva chestii printre care una care mi s-a parut ok si de care se discuta ca ar fi fost nasoala dupa, grupul de dansatori, sau ce erau, imbracati in negru. Am intrat si la primul contact visual mi s-au parut foarte BSB, dar dupa ce i-am urmarit un pic pot spune ca mi-au placut, cel putin primul dans pe care l-am vazut cap coada. Al doilea din cate am inteles a fost mai slab, l-am vazut pe o inregistrare video si da, trebuie sa admit ca sync-ul nu le-a iesit la fel de bine ca in primul DAR daca va apucati si incepeti sa spuneti ca a fost de cacao si asa mai departe nu mi se pare foarte fair. In primul rand baietii(sau baietii si fetele alea) nici macar nu au participat la cosplay, sunt sigur ca puteau sa ia o trupa de japonezi drept persoane de interpretat si ar fi dat clasa multora de la concursul de grupuri cel putin pe partea de dans. Au venit si au vrut sa presteze pentru noi. Intr-o bucata cum au facut ei, imi imaginez ca intra o munca de cel putin 1 saptamana de repetitii cu 4-5 ore pe zi. Invatati sa fiti mai dezghetati pentru ca altfel nu o sa mai fie nimic nou de la an la an.

Acum ca am terminat cu ei numai bine mi-am facut introducerea pentru cosplay. Concursurile de cosplay sunt comentate in fiecare an pentru ca CEVA NU E BINE! Sunt bineinteles si costume, interpretari, modele foarte frumoase si fain facute, dar trebuie trasata o linie foarte groasa intre ce inseamna cosplay si ce fac unii, daca nu chiar majoritatea.
Am sa incep cu faptul ca publicul parca e venit la targ, adica se vorbeste mult prea mult in sala, nu ati venit sa transmiteti live la Radio Romania Actualitati, nu? Atunci tineti-va naibi gurile. Daca s-ar face o liniste cat de cat in sala(si da, se poate face) nu ar mai fi nevoie de boxe. Si la partea asta vroiam sa ajung:
COSPLAY – COSTUME PLAY, implica deci si un pic de actorie. Nu spun ca sa faceti playback pe openingurile de la animeuri ar fi extraordinar de rau atunci cand e repetat destul, am vazut(cred ca printre primele din prima zi) o pustoaica care a interpretat extraordinar pe un opening song. Ce ar fi daca am face liniste in sala si ar intra o concurenta si ar putea sa vorbeasca fara microfon sau cu unul pus deasupra ei si dat destul de tare astfel incat sa capteze de la distanta ceea ce spune? Ce ar fi daca aceasta persoana ar vorbi live in loc sa aiba niste inregistrari facute prost. “Ce ar fi daca” spun pentru ca ar insemna destula munca pentru niste prestatii mai bune, si ar trebui destula munca din partea tuturor. Pana acum din cate stiu la conventii era problema microfoanelor, dar cred ca la concursul individual se poate da 1 microfon. Aici si Notorious zicea ca are o idee pentru inregistrari mai bune la grup, in fine, multa lume are idei la faza asta, trebuie in schimb si un pic de input de la grupurile de cosplay.
Aici atrag atentia si asupra asa numitilor prezentatori, care ar trebui sa faca exact asta, sa prezinte, si daca tot fac glume macar sa fie bune – sugestia e evidenta: invatati niste bancuri daca vreti sa fiti hipsteri/cool/cenaibasedadeatipulcuochelari. E simplu sa zici un banc decent inainte de fiecare concurent/grup si sa le legi cumva, va trebuie prompter?
Aici oricum as sugera sa SCOATETI prezentatorii de tot si sa faceti frumos pe sistemul “Romania’s Got Talent”, adica prezentatorii sa fie in spatele cortinei, sa introduca personajele vocal si atat iar juriului sa le dati niste butoane legate de un LED/lasere/ce vreti voi, celor 3 din juriu iar cand o prestatie e prea lunga, prea varza, prea de tot sa fie oprita. Sunt sigur ca ar fi mai simplu si mai bine pentru toata lumea, astfel s-ar urca un pic linia de plutire si pentru cei care fac cosplay. La cosplay sunt multe de spus, dar nu am sa intru in toate. Apreciez faptul ca avem asa de multi oameni care se chinuie sa isi faca costume si care vor sa activeze pe scena, ceea ce nu apreciez e ca lucreaza mult costumul si prestatia prea putin.

Cand eu spun AM,
Voi spuneti V.


La amv-uri de la an la an vin oameni care nu stiu sa editeze si se inscriu cu amvuri…wack, nu este nimic rau in asta, as vrea sa sugerez sa ii ajutam adica sa facem tutoriale video pentru romani despre cum sa faci un amv, pentru ca e simplu, nu e horror-ul pe care si-l imagineaza toti. Trebuie insa sa ai soft-urile potrivite si animeurile la calitate decenta.
Concursul de amvuri mi s-a parut ok, felicitari lui DMY si… domnisoarei PsychicPretzel(s-ar putea sa fi gresit nick-ul). Ar fi insa dragut daca am mai dezvolta zona asta pe la conventii un pic, adica sa faceti frumos sala pentru editori(nu trebuie ceva mare pentru ca nu suntem multi) si ne trebuie 1 pc + proiector + 1 set de boxe mici pentru schimbare de pareri/idei/tehnici/programe/etc. Ar fi interesant pentru ca asa am avea si o scuza pentru a ne cunoaste si ar fi interesant de auzit cum au facut o chestie complicata intr-un amv, etc.
Ar fi bun si un curs de incepatori pentru amvuri, aici problema de care m-am lovit eu in tabere insa este ca nimeni nu vine cu acelasi windows si codecuri(pentru ca ar trebui sa vina toti cu pc-ul lor), si se pierde timp si pe faza asta. Eu am sa incerc in tabara sa pun programele, codecurile si explicatiile inainte de event, poate asa merge mai bine.

Inainte sa inchei as vrea sa spun cateva lucruri pentru persoanele care vor sa para ca stiu mai bine decat cei care organizeaza si tot baga fisa cu “Locatia e prea mica, frate!” ca un tonomat pe moarte. Cei din organizare stiu cel mai bine cat de limitat e spatiul, doar ei sunt cei care desemneaza un loc standurilor si atelierelor. Nu s-a putut contracta la alta locatie din diverse motive pe care noi, “the audience”, nu avem nevoie sa le auzim, ele oricum sunt atat de evidente incat sunt stridente cromatic pentru orbi. Hint: e criza si pretul pentru locatie e setat de romani care cred ca business inseamna sa pui ad-hoc un stand cu sucuri la pret mare, ca deh… poate mai faci si tu un ban!

Cat despre intrare, daca mai aud pe unul ca plange dupa 10 lei borasc biscuiti, srsly stai acasa si scuteste-ne pe toti… Nu stiu cine era p’afara dar era careva care comenta.

Sunt foarte multe lucruri care pot fi imbunatatite, problema in schimb este ca pentru asta trebuie sa lucram toti, nu doar cei care organizeaza, pentru ca in fond Otaku Festival este conventia noastra, a tuturor.


SPAM
(daca tot pun linkuri sa imi fac si reclama ca poate va era dor)
Amvul surpriza de la Otaku:
Alexander, Xelu, Luffy & Laurentiu - TrolleMVE
Filmul de prezentare al lui Xelu:
Otaku 2010 Presentation Video
Pentru a sta conectat si new stuff daca va intereseaza A-Camp:
A-Camp on Facebook
si site:
www.otakucamp.com
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Reactive   Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 20 2010, 10:12 AM
Baka man   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 20 2010, 07:53 PM
Reactive   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 21 2010, 06:48 PM
taviyamato   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 21 2010, 07:24 PM
Botan   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 21 2010, 08:11 PM
KittyTeea   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 22 2010, 07:25 PM
Garden Girl   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 25 2010, 10:46 AM
Botan   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 25 2010, 11:08 AM
Yuriko   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 25 2010, 12:13 PM
KittyTeea   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 25 2010, 04:18 PM
Lumpy   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 26 2010, 12:57 AM
Yuriko   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 26 2010, 01:11 AM
aditzagirl   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 26 2010, 09:40 AM
KittyTeea   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 26 2010, 11:32 AM
Deus   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 26 2010, 12:55 PM
Yuriko   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Apr 29 2010, 07:33 PM
uZuRu17   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 2 2010, 11:17 AM
rogueman999   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 2 2010, 11:42 AM
Yuriko   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 2 2010, 12:16 PM
KittyTeea   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 3 2010, 09:54 AM
tzahranul   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 11 2010, 07:06 AM
Reactive   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 11 2010, 12:59 PM
mattebu   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 16 2010, 06:30 PM
LordMethos   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 06:45 AM
eyeobs   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 16 2010, 08:17 PM
Kratozz   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 16 2010, 10:21 PM
Yuriko   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 16 2010, 10:48 PM
Inari   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 06:50 AM
LordMethos   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 08:27 AM
Animal   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 07:47 AM
KittyTeea   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 02:46 PM
valexa   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 03:26 PM
rogueman999   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 04:13 PM
mattebu   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 04:42 PM
LordMethos   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 08:55 PM
usagy   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 04:53 PM
NOTORIOUS   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 06:38 PM
usagy   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 07:03 PM
saru_sennin   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 03:03 PM
Coyotee   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 07:54 PM
reenheart   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 07:57 PM
Alexander   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 09:05 PM
reenheart   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 09:12 PM
Luffy   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 10:25 PM
Kratozz   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 10:25 PM
valexa   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 10:53 PM
eyeobs   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 11:07 PM
LordMethos   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 17 2010, 11:13 PM
usagy   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 06:42 AM
LordMethos   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 07:31 AM
reenheart   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 09:53 AM
Shinju   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 11:07 AM
Animal   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 01:44 PM
Mikael   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 01:44 PM
mada4ever   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 11:39 PM
valexa   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 01:59 PM
usagy   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 03:11 PM
YunHee   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 7 2010, 08:23 PM
Mitsuki Chan   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 7 2010, 08:42 PM
YunHee   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 7 2010, 08:46 PM
Shinju   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 7 2010, 11:13 PM
YunHee   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 8 2010, 04:53 PM
Reactive   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 03:12 PM
LordMethos   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 04:10 PM
Kratozz   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 18 2010, 05:07 PM
Mikael   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 19 2010, 10:02 AM
rogueman999   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 19 2010, 10:36 AM
Thunder   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 19 2010, 11:56 AM
reenheart   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 19 2010, 01:00 PM
EXODIA   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 19 2010, 02:32 PM
Bebe   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 21 2010, 02:05 PM
LordMethos   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 21 2010, 03:31 PM
Kratozz   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 21 2010, 08:41 PM
Alexander   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 21 2010, 11:39 PM
usagy   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 22 2010, 10:45 AM
Botan   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 22 2010, 12:52 PM
LordMethos   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 22 2010, 12:58 PM
Bebe   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 22 2010, 01:53 PM
Alexander   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 22 2010, 02:30 PM
NicholasBlack   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 22 2010, 02:51 PM
KittyTeea   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 22 2010, 02:55 PM
Baka man   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 22 2010, 07:38 PM
LordMethos   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 23 2010, 03:34 AM
Mikael   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   May 23 2010, 09:34 AM
Shinju   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 4 2010, 08:45 AM
Mikael   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 5 2010, 05:45 PM
Shinju   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 9 2010, 12:08 PM
Animal   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 9 2010, 12:43 PM
Megiddo   RE: Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)   Jun 9 2010, 01:16 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th June 2024 - 02:26 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |