Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vreau Sa Downloadez De Pe Siteul Vostru
Anime-Club Forum > Forum > Probleme tehnice
crys
am incercat de multe ori sa intru sa downloadez de pe site, de la sectiunea "download filme". stiu ca trebuie sa fac puncte pentru a scoate un film. am facut si punctele. dar nu pot trece efectiv de o pagina de site. ceva gen free.nu stiu cum. m-am logat si la ei si degeaba. cum pot rezolva situatia? chiar vreau si eu filmele acelea. de ce a devenit asa dificil sa scot de la voi?
multumesc
LArSON
N-ai suficiente posturi laugh.gif
Muza chan
Ce trebuie sa faci scrie pe pagina de FTP Download.

Iti trebuie 30 de posturi pentru a putea beneficia de mesageria privata (ca sa poti trimite PM pentru cerere de cont) si apoi, puncte de download. Esti aproape de 30 cu posturile... smile.gif Puncte poti sa faci si jucand Trivia!
Coyotee
Se pare ca n-ati citit cu atentie ce problema avea.

Problema e asta: filmele respective nu erau gazduite la noi, ci la freepage.ro

Din pacate, se pare ca nu mai sunt disponibile, din acest motiv nu poti downloada.

Daca vrei sa downloadezi, vezi mai bine sectiunea FTP care ofera viteze de download foarte bune si acolo nu exista sanse sa dispara fisierele.
Tanum
QUOTE(Muza chan @ Nov 27 2007, 06:58 PM)
Ce trebuie sa faci scrie pe pagina de FTP Download.

Iti trebuie 30 de posturi pentru a putea beneficia de mesageria privata (ca sa poti trimite PM pentru cerere de cont) si apoi, puncte de download. Esti aproape de 30 cu posturile...  smile.gif Puncte poti sa faci si jucand Trivia!
*




Buna, uite i-os cam noua p aici si nu prea stiu care este faza cu punctele. Daca poti sa-mi dai mai multe amanunte ti-as fi recunoscatoare smile.gif . Si in plus, ai spus ca "poti" sa faci puncte daca "te" joci trivia, dar nu ai specificat ca se pot si pierde sad.gif . Ma rog am cam facut prostia sa le pierd pe toate laugh.gif . Bun, dar la ce sunt bune punctele astea??
Ranma-kun
Punctele is pentru direct downloads, le strangi de fiecare data cand postezi si/au prin alte metode gen trivia.

Din pacate n-am mai avut timp din cauza facultatii sa ma ocup de sectia aia si majoritatea fishierelor au ajuns indisponibile.

In schimb avem un FTP cu peste 1 TB de anime. Pentru a-l accesa nu iti trebuie puncte ci posturi.

Pur si simply trebuie sa scri 30 de mesaje(posturi) relevante pe forum. Apoi vei primi access la FTP.
Aceasta este o masura de a preveni abuzul si de a rasplati userii activi.
Muza chan
Tanum:
QUOTE
dar nu ai specificat ca se pot si pierde


Scrie la inceputul jocului, clar:

"- Pentru fiecare intrebare raspunsa corect, primiti intre 1 sau 2 puncte (in functie de cate hint-uri au fost folosite).

- Daca raspundeti la intrebare fara a folosi hint-uri, primiti 3 puncte.

- Daca raspundeti la intrebare folosind toate hint-urile, primiti 4 puncte (deci castigati doar 1 punct).

- Fiecare hint costa 1 punct".
Tanum
Eh, scuze, ideea e eu am citit regulile dar nu pot sa spun ca am fost foarte atenta la ele ptr in general mie imi place sa descopar singura regulile, dar mi-am dat seama prea tarziu de ele (nu am vrut sa para ca un repros smile.gif ).

Oricum, pot sa declar ca nu o sa mai joc trivia prea curand, ptr ca oricum nu stiu majoritatea intrebarilor happy.gif dar incerc si eu majoritatea lucrurilor de pe site.

Btw, am citit Anime Junction smile.gif super ideea si am si eu cateva intrebari lagate de ea: Cam la ce intervale apare ?? si Cine participa, cine o scrie?? smile.gif

Sper ca nu plictisesc smile.gif as vrea sa stiu si eu o gramada de lucruri( si nu stiu daca s-au mai postat intrebarile asta).


Muza chan
Tanum:
Anime Junctions este un proiect al meu. Va apare un capitol pe luna, iti poti face abonament (si vei fi anuntata prin email cand se publica un nou capitol). Imi pare bine ca ti-a placut. smile.gif Mai multe informatii gasesti aici sau la anuntul de aici de pe forum.
Pe blog, la Comentarii, iti raspund la orice intrebare sau nelamurire. smile.gif
petriuc
Si cume cu ftp-urile astea cum le poti downloada sa zice daca am 30 de postari? cu ce le downloadez?? am gasit la ttc asa ceva dar nush daca e bun......
zeri
Ti se va da un username, o parola si o adresa. Ca sa te conectezi la ftp trebuie sa folosesti un client ftp. Daca dai search pe google: 'download client ftp' o sa gasesti o groaza.

Eu folosesc pentru download Total Commander si functia acestuia de ftp. Mi se pare cel mai bun. Daca aveti viteza metro buna folositi asta. Daca nu, folositi FlashGet si functia lui de Site Explorer.
Tenshi
Recomand si eu Total Commander. Simplu si eficient.
Lumpy
De fapt FTP-ul functioneaza pe FXP or smth (nu mai tin minte cum se numea exact) si Total Comander imi face probleme din cand in cand din cauza asta ca nu are suport FXP, dar nu intotdeauna. Asa ca recomand un client care suporta FXP.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.