Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sandy Belle
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO > Diclonius Subs
Pages: 1, 2, 3, 4
anelisse
buna!
sunt noua pe forum si am si eu o mare rugaminte!
puteti, cei care au deja toate episoadele din sandy belle, sa le faceti inca un seed si apoi stau si eu la seed la randul meu binenteles.
multumesc!
Tessa
Pai inca nu au tradus toate episoadele.Sau tu vrei varianta fara subtitrare?
Intre timp, cam cu intarziere, va multumesc si pentru acest episod.Vad ca ati inceput sa le scoateti mai repede^^.
anelisse
nu, nu toate doar cele 15 care au fost puse pana acum.
oricum multumesc celui care face seed in acest moment toate merg bine
vroiam sa va intreb inca ceva, de ce atunci cand transform fisierele mkv in avi nu mai am subtitrarea?

Coyotee
QUOTE(anelisse @ Aug 12 2007, 11:31 PM)
nu, nu toate doar cele 15 care au fost puse pana acum.
oricum multumesc celui care face seed in acest moment toate merg bine
vroiam sa va intreb inca ceva, de ce atunci cand transform fisierele mkv in avi nu mai am subtitrarea?


Subtitrarea e softcoded in mkv-uri. Adica are stream propriu in fisier, si nu e codata direct in streamul video.

Dar de ce ai vrea sa transformi din MKV in AVI ???? O_o
anelisse
pentru ca as vrea sa le vad pe dvd player si nu pe calculator.
am gasit programe ptr a le transoforma in avi; am folosit rip-it si virtual dub.
acum am un fisier avi cu tot cu subtitrare.
anaxor
Sandy e din ce in ce mai ocupata... si trista...
Sandy 16
Tessa
OMG!!!Merge cu 780 kb/s O.O(mi-am downloadat un ep in 2 minute)I-ati pus praf fermecat cand l-ati pus pe tracker?XD
Multumesc pentru noul episod.Stiu ca ai fost plecata saptamana trecuta, deci sincer nu ma asteptam sa primesc urmatorul episod asa de repede^^.
*hug*

Edit: si mie imi place noul meu avatar.apropo, stiai ca in el e un baiat? laugh.gif
anaxor
De fapt nu a fost chiar asa repede pentru ca l-am terminat inainte de a pleca. Dar am fost cu capul in nori (in more than one way and someone knows what I'm talking about biggrin.gif ). Dar pentru urmatorul probabil ca vei astepta putin... Trebuie sa ma adun dupa saptamana asta superba. laugh.gif

PS: By the way Tessa, imi place noul tau avatar (seamana bine cu noua mea freza) tongue.gif
bia
salut
eu sunt noua pe aici...si am o rugaminte la voi..am cautat pe site sa downloadez cele 16 episoade din Sandy....dar nu le gasesc sad.gif.
Nu gasesc decat ultimul episod, 16....pls..ajutati-ma
explcati-mi ce trebuie sa fac..sad.gif si sa nu ma luati pe vocabular tehnic, ca sunt bata.... tongue.gif
Ms si astept raspunsul vostru
intellect
Pe prima pagină ai site-ului Diclonius găseşti episoadele 13-16. Pe restul, le găseşti tot acolo, în pagina trackerului. Episoadele se descarcă prin torrent.
bia
QUOTE(intellect @ Aug 22 2007, 12:27 PM)
Pe prima pagină ai site-ului Diclonius găseşti episoadele 13-16. Pe restul, le găseşti tot acolo, în pagina trackerului. Episoadele se descarcă prin torrent.
*


uffff...descarc cu utorrent....si mi-a descarcat 10% din episodul 16....si s-a oprit
nu mai vrea sa mearga sub nici o forma...ce sa-i fac?
unsure.gif
intellect
La episodul 16 sunt destui seederi. Trebuie să fie ceva de la tine. Ori ai probleme cu conexiunea, ori nu mai ai spaţiu pe disc. Altfel nu văd de ce s-ar fi oprit.
anaxor
Se pare ca e bine sa asculti pe la usi (cateodata).
Sandy 17
anaxor
Si iar ne jucam de-a soarecele si pisica... Avem meci Kitty vs Sandy. Oare cine castiga?

Sandy 18
anaxor
Sandy are multe talente ascunse... mai nou a devenit detectiv. biggrin.gif

Sandy 19
anaxor
Nu-i asa ca n-ati mai vazut-o de ceva vreme? tongue.gif
Sandy 20

Time to sleep. *yawn* Sooooooooooo tired!
Tessa
wow, 10X.cum am fost plecata o saptamana nu am mai vazut ce a aparut.Ma bucur sa vad inca 3 episoade traduse.Tine-o tot asa^^.
diclonius4120
batch Sandy Belle 1-20
link

Torrentele individiuale au fost retrase.
squall31
Salut, felicitări pentru munca depusă pentru titrajele de la Sandy smile.gif
Eu am toate episoadele din Sandy în format ”Hello.Sandy.Bell.FRENCH.TVRip.DivX-TvT” și voiam sa știu dacă aș putea avea cumva titrările... aș fi vrut să stau la seed, dar nu am același format la episoade. Deci, se poate cu titrările separat ? Mulțumesc și spor maxim la treabă... smile.gif
jorcaef
Salut!
Ma intereseaza si pe mine subtitrarile.. dar in limba franceza..
Multumesc!
quaste
Salutari vreau sa multumesc pentru aceasta minunata amintire cu acest minunat serial santeti foarte tari tineti-o tot asa si as dori sa stiu cand apare continuarea as dori tare mult sa o revad pe toata e minunat ce se poate face cu un calculator si internet iti aduci aminte de copiarie va multumesc. Va salut cu rescpect smile.gif smile.gif
intellect
squall31: nu se poate. Suntem fansub, nu site de titrări. În plus, formatul nu permite folosirea lor corespunzătoare decât în anumite condiţii.

jorcaef: nu există subtitrări în limba franceză.

quaste: ai răbdare şi aşteaptă. În nici un caz nu se pot face de azi pe mâine.

squall31
QUOTE(intellect @ Sep 6 2007, 08:23 AM)
squall31: nu se poate. Suntem fansub, nu site de titrări. În plus, formatul nu permite folosirea lor corespunzătoare decât în anumite condiţii.



Am înțeles, mulțumesc pentru răspuns. Spor maxim în continuare smile.gif
anelisse
subtitrarile in romana se pot scoate din fisierul .mkv cu ajutorul programului rip-it
aici va las un link in franceza despre cum puteti scoate fisierul sub din mkv
fisierul mkv are 3 track-uri: video, audio si sub( care in cazul de fata este un fisier ass)
http://www.ripp-it.com/tutos/convertir-fic...-mkv-en-avi.php
anaxor
Sandy s-a intors!!! How about that boys and girls? laugh.gif
Sandy 21
Alinna
Heheeee, cum sa fie ...altfel decat foarte bine. *grabs the episode and runs to see it*
anaxor
Tambour in misiune = Sandy 22
Tessa
Wow, 2 episoade la un interval atat de scurt: user posted image !
Tot asa si s-ar putea sa avem seria completa pana la Craciun^______^ (sau imi fac eu sperante prea mari? XD)
anaxor
Nu cred ca pot termina pana atunci, mai am treaba lunile astea. sad.gif
But I'll do my best! wink.gif
Tessa
Sunt eu mai optimista din fire tongue.gif .Nu iti face probleme...nu esti la serviciu cu un sef care sa iti dea termen. >.O
(noi o sa asteptam rabdatori ^^.cat o sa dureze o sa dureze)
anaxor
Sandy face boacane...si tot ea repara oalele sparte.
Episodul 23 e aici!
Tessa
*bows*
Multumesc pentru noul episod, acum ca a inceput scoala o sa am mai putin timp sa le vizionez asa ca nu o sa va mai stresez atat laugh.gif
Spor in continuare >.O
DmonHiro
Aplauze pentru inca un episod. My respect goes to you people.
anaxor
Doua fete si pasiunile lor. biggrin.gif
Sandy 24
Tessa
Wow, inca un episod^^.
Respectele mele! Acum ca a inceput si scoala si facultatea ma asteptam sa vina mai greu episoadele, dar vad ca anaxor nu se lasa XD.
Shinju
nu e vb de scoala...e vorba de examenul de rezidentiat sad.gif si mai greu asa....nici nu stiu cum se descurca...respectele mele, anaxor!
anaxor
Un nou inceput.
Sandy 25
Tessa
Hmmm, me spaming, but whatever XD
Multumesc pentru noul episod.Il asteptam ^_______^
Succes la examene BTW, in cazul in care ai smile.gif .
anaxor
Azi alergam dupa fluturi. tongue.gif
Sandy 26

PS: Shinju, mi-a placut la nebunie costumul. biggrin.gif You were sooo cute! (samurai power!!!)
anaxor
Sandy la racoare...
Episodul 27 se gaseste aici.
Enjoy!
Alinna
Am ramas in urma cu downladat-ul ^^" *bows* ty for 26-27, insa ce fac cu 25? No seeders sad.gif [ tongue.gif a aparut unul ^^*rolls happy*]
Tessa
lol, anaxor, ma bucur ca nu ai uitat de noi si ca ai reusit sa mai iti dedici putin timp pentru tradus^^.
Keep up the good job ^______^!
anaxor
Dupa o "scurta" pauza, Sandy se intoarce cu noi aventuri. smile.gif
Episoadele 28 si 29 de gasesc aici.
Enjoy!
Tessa
Tocmai cand vroiam sa intreb ce se mai aude de Sandy XD....
Multumesc mult pntru noile episoade. Abia astept sa vad cum o sa se descurce pe postul de reporter trimis pe teren ^^
anaxor
Ati fost cuminti? Da? Atunci Mosul are ceva pentru voi. biggrin.gif
Sandy 30
Sarbatori fericite tuturor!
Alinna
Sarbatori fericite si tie, anaxor! Multumim pentru inca un episod in Sandy Belle.
Tessa
Frumos cadou de craciun! smile.gif
Sarbatori fericite Anaxor; sa ti se indeplineasca toate dorintele. ^^

P.S.: 17 more left. tongue.gif
Nessaja
In case you're interested: http://www.igu.ro/latrecut/?p=26#comment-96307
Multumesc pentru episoade.
intellect
Mulţumesc, dar pur si simplu nu mai am nici timpul, nici răbdarea să iau la rând toate linkurile alea. Plus ca multe sunt pe evil megaupload.
In plus, suntem legati de traducerea in franceza, care poate diferi mult de dialogurile originale. De adaptarea italiană, cu siguranţă diferă.
Edysan
Sunt doar curios...cand iese pe forum urmatorul episod din Sandy?? stiu ca sunt 47 si a iesit acum 30, nu?? cam in ce ritm apar pe "piata" episoadele (la 1-2-3-4-10 zile-saptamani-luni)?? thx a lot
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.