Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alt Detectiv Care S-ar Fi Descurcat Mai Bine...
Anime-Club Forum > Detaliat > Death Note
Pages: 1, 2
Daianara
Tot discutand cu prietenii despre noi si vechi seriale tv am ajuns la un moment dat sa le jelim pe acelea care au fost anulate. Cum ar fi John Doe. Man, pai daca omul care s-a intalnit cu Dumnezeu nu s-ar descurca mai bine, nimeni n-ar putea. tongue.gif
Anzai
Off topic:
@ Muza: Mersi pentru recomandari, ma apuc imediat de downloadat. Dune am vazut mai demult si nu mi s-a parut chiar asa rau, poate pentru ca nu am citit cartzile.
Si Wild Things am vazut acuma ceva timp, cacealmaua cacealmalelor! Nu mai sti cine e victima si cine ucigasul, si care-i mort care nu! laugh.gif Acum ca mi-ai amintit de el, poate il revad.

On topic:
Cooper s-ar descurca foarte bine. Probabil ar fi visat ceva cu shinigami, sau chiar l-ar fi putut vedea cum vede gigantul, sau poate gigantul ar fi fost un fel de shinigami al lui, care l-ar fi ajutat cum face si in serie. Endless posibilities... => Dale would be fit for the job! [mai are si obsesie pentru dulciuri (cherry pie), la fel ca L laugh.gif ]. cool.gif
Muza chan
Anzai:
Imi place teribil ideea cu visul lui Cooper... laugh.gif you funny... Cherry pie si cafea... metabolism de bondar... tongue.gif

Ma mai gandesc si eu si daca imi vine vreo idee o sa revin.

Memnoch si Daianara:
Din pacate eu nu cunosc personajele... poate altcineva care le cunoaste sa-si spuna parerea.
Daianara
Muza Chan, daca nu ai vazut John Doe inca pune repede mana pe el. E un serial (ma rog, sezon dry.gif ) care face toti banii. Un mic sumar: guy wakes up on an island (ceva langa New York parca) but naked, nu mai vede decat alb-negru, nu stie ce s-a intamplat cu el sau cum il cheama in schimb stie tot despre tot. And I do mean everything, zici ca-i Google. Mie cel putin mi-a placut enorm. smile.gif
Trickster
Si mie, superb serial... uh, sezon tongue.gif. Si ar fi o optiune foarte buna de-l prinde pe Light... numele nu si-l stie nici el, si daca ar exista death gods in serial sigur ar fi stiut tot ce se poate stii despre ei laugh.gif
CeSaFacaMah?
Alt posibil detectiv este City Hunter aka Ryo Saeba, pac-pac si erau toti morti:)).
Cine a vazut filmu cu Jackie Chan stie ca se putea transforma in caracterele din Street Fighter:)))
Rezo The Red Priest
Ms. Marple... kidding. M-am gandit si am gasit unul (desi pot sa dau un grup intreg daca e asa): Creasy din "Man On Fire" (cu toate ca nu prea e detectiv cool.gif) . Acest Denzel Washington daca ar fi prins o pista legata de Light termina lucrurile mult mai repede... daca nu... dar sa zicem ca ar fi prins asa cum si in serie aia prind destul de des.

Postul nu trebuie luat in serios. M-am gandit ca ar fi amuzant daca ar fi fost acest personaj... abtineti-va de la comentarii.
Himerish
Thanks Muza chan (http://forum.anime-club.ro/forum/http://forum.anime-club.ro/forum/index.php?showtopic=6697&hl= )
M-am apucat sa ma uit si eu la deathnote si e super(sunt la ep 10)
Exact ca cautam.


si ca sa incerc sa readuc la viata topicul am facut un mic search pe google

http://www.tv.com/drama/who-is-the-greates...46981/msgs.html
hope it brings new ideas
Muza chan
Himerish:
Daca ai vazut 10 episoade, inca nu-l cunosti bine pe L. Poate revii cu o propunere concreta despre un alt detectiv, dupa ce vezi seria. smile.gif
xyz
N-am vazut seria , dar cred ca cineva genial ca Jarod din "The Pretender" ar fi facut o treaba la fel de buna ca L. Sau, de ce nu, un detectiv "clasic" cum ar fi Hercule Poirot.
~L~
cineva nu s-ar fi descurcat mai bine ca mine dry.gif
Bysu-Chan
in nici un caz nu voi crede ca ar fi existat detectiv mai bun ca L
Near a avut doar noroc pentru ca L ii intinse atatea "capcane" lui Light incat l-a innebunit sa de tare incat nu a mai rezistat (numai stia ce sa faca)
plus imi placeau pozitiile lui ciudate si faptul ca, consuma atat de mult zahar biggrin.gif
asa ca L e bine unde este la locul lui in anime biggrin.gif
Himerish
hmmm thread necromancing.
Let's use these new found necromancing powers to revive L, shall we.
SoulReaverFo
Londra are Sherlock Holmes, SUA are Batman si Japonia il are pe L.

Fiecare la locul lui deja era destul fanfiction la Deathnote cu alt sfarsit.
DeeaH2elen
Sincer cred ca orice om are o supozitie corecta.Adica,iti dai seama ca-i ceva cu Light din momentul in care incearca sa se ascunda de politie si mai e si genu' tipului cool, care nu spune nimic, doar tace si face.
Pe L nu il pot asemui cu nimeni deoarece este unic prin felul lui de a fi,de a cauta indicii , chiar si de a consuma zahar in prostie.Cineva totusi care ar putea fi pe masura lui ,ar fi sa zicem Hercule Poirot .Da,nu este din vreun anime sau ceva' de genul asta doar ca eu asa il asemuiesc...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.