Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rurouni Kenshin la Antena1
Anime-Club Forum > Detaliat > Rurouni Kenshin
Pages: 1, 2
Gokuva
hmmm da pai Rurouni Kemshin, sau Samurai X a fost mai bine dublat decat DBZ dar le-a mai scapat si lor k am auzit de mai multe ori vocea personajului si in engleza si in romana, dar hei io am fost fericit k l-a dat
ps:chiar k vocile actorilor pareau a fi de copii dar sa nu uitam k vocea lui Kenshin in japoneza este a unei femei
rete
din lipsa de ocupatie m-am gandit sa postez si eu aici ...

am vazut cateva episoade pe Antena 1 despe faimosul batosaidar ca sa fiu onest nu am avut prea mare succes in a urmari seria , plus ca vocile mie personal m-i sau cam parut plecate, avand in vedere ca l-am vizionat pe calculator cu o frenezie pe care nu am mai intalnit-o in mine de mult ,
oricum in japoneza suna de 10X mai bine decat orice incercare puerila de a traduce un anime superb

ca sa ma repet, traducerile au fost puerile ca sa nu zic jenante , si nu doar pentru ca au fost facute de niste oameni care erau platiti sa citeasaca niste replici ci mai bine zis niste oameni ce au fost pusi acolo sa isi bata joc de copii , mai bine puneau o subtitrare in romana si mai obligau copii sa citeasca ... dar cine sunt eu ca sa contrazic ceea ce zice marele televizoare ale zilelor noastre si sa zic ca kenshin a fost trads rau , bine macar ca l-au dat , jos palaria si la mai mare , sper sa il dea in reluare si de data asta in japoneza cu subtitrari in romana , (ce? nu am voie sa visez??!?!?!?!!???)
Moonsparkle
Eu cand am urmarit Samurai X pe Antena nu aveam cu ce sa-l compar, asa ca nu stiam ca exista variante mai bune si de-asta nu m-am plans. A fost un inceput bun totusi. Decat nimic, mai bine e si cu dublari in romana.
rete
de acord cu tine ,cine stie poate daca nu ar fi pus Antena1 Kenshin pe XV poate multa lume nu ar fi aici chiar acum , oricum macar incearca .. si asta conteaza
Hamster
Si eu am vazut Samurai X (Rurouni Kenshin) prima data tot pe Antena 1, si mi s-a parut chiar super, dar vociile chiar au fost destul de jenante, cum e expresia, (Facute pe vapor, ma rog Desene dubbed pe vapor ^^), dar cum a zis si rete macar l-au dat ^^
Kamemon
da stiu ca a fost pe antena1 pacat ca nu l-am vazut.:(asta e stie cineva va mai fi dat pe pe tv vreodata?
Coyotee
Si u ar trebui sa nu mai aduci la viata un topic vechi de 2 ani fara un motiv intemeiat (cum ar fi redifuzarea lui).
Kamemon
doar am pus o intrebare,nu trebuia sa sari asa pe mine:D
chilly
A uitat lumea de bunul Kenshin biggrin.gif
uitati-va la Rurouni Kenshin Abridged ca e tare smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.