Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Continuarea Serialului Inuyasha!
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
Alinaoptispe
Cum ati dori sa se continue noua serie Inuyasha?Ce subiecte ati crea pt un nou sa continuarea serialului?
Mitsuki Chan
Nu stiu...din punctul meu de vedere...sa moara Naraku,Kikyo sa invie c(PE BUNE-NU IN TRUP DE PAMANT)cu ajutorul giuvaerului..Inuyasha sa ramana hanyou..Kagome sa se intoarca in vremea ei si sa uite tot ce s a intamplat .Miroku sa ramana cu Sango si sa aiba multi copii si Kohaku sa fie langa ei.Kagura sa fie libera si sa raman cu sesshy ....iar Rin sa fie copilul lor adoptiv..Koga cu Ayame tongue.gif Si sa uite de Kagome...si in final.Kagome cu Hojo
Kisa
QUOTE(Mitsuki Chan @ Sep 9 2005, 03:25 AM)
Kikyo sa invie c(PE BUNE-NU IN TRUP DE PAMANT)cu ajutorul? giuvaerului..
*



Kikyo nu mai are cum sa invie "pe bune". dry.gif Si chiar daca s-ar intampla asta, nu ar putea relua viata pur si simplu de unde s-a intrerupt. Daca ai vazut seria (sau macar putin din ea), ai observat ca s-au intamplat f multe in <viata> ei. Si chiar ea spune la un moment dat ca in forma actuala (lut si cenusa) e "libera sa iubeasca, libera sa urasca" or smth like that.
Lumiere
Nu prea cred ca are vreo sansa Kikyo sa invie. Ma resemnez... Eu nu sunt nici fan Kikyo nici Kagome (nu ma hotarasc intre ele). In orice caz, daca va fi o continuare nu vreau sa se termine ca un film american cand toata lumea e fericita, toti obtin ce si-au dorit si tipul rau vede brusc "lumina!" tongue.gif
erikson
ok, sa nu ma bateti pt faza asta. intai cititi. k?^^'

in lupta finala, inu sa moara din cauza ranilor. bineinteles pe naraku il cara dupa el in hell, heaven... unde vreti. Shikon no Tama sa devina complet si e incredintat lui kykio (nu ma intrebati cum, la partea asta nu m-am gandit.... poate mana lui amaterasu). ea trebuie sa indeplineasca o dorinta tuturor care au fost implicati in lupta asta inainte de a disparea din lumea asta cu shikon cu tot.. ergo, sango il recapata pe kohahu miroku scapa de gaura neagra , everybody's happy except kagome, a carui dorinta e sa-l revada pe inuyasha... ea se intoarce in timpul ei (shikonul dispare, deci nu se mai poate intoarce in Sengoku Jidai). Isi termina studiile, faculta o face in america si intr-na din veri(sau primaveri) se intoarce fiindca bunicul ei ii scrie ca o inflorit goshinboku. urca treptele de la templu si vede pe cineva sub copac. cineva cunoscut... inuyasha in human form se intoarce spre ea si ii zambeste.
se termina cu cei doi imbratisati sub goshinboku in petale albe.smile.gif


well? ce ziceti?
stiu, stiu sunt o romantica incurabila dar... that's me, folks!
kitty-ana
erikson,asta e chiar romantic(mult prea)

Varianta mea:Narak devine din ce in ce mai puternic pana cand crede k il poate ucide pe Sesshomaru,dar acesta este aparat(prin minune) de Kagura.Mirat de acestlucru Sesshomaru decide sa o razbune,shi combina puterea lui cu a lui Inuyasha pt a-l invinge pe Naraku,dar dau gresh.
Li se alatura shi Kagome dar tot nu reushesc...Naraku vrea sa ii omoare shi reusheshte.In viatza de apoi totzi cei ucishi se reintalnesc shi reinvie cu ajutorul sabiei lui Sesshomaru...ishi unesc iar fortzele shi il doboara pe Naraku.Giuvaierul revine la forma initziala iar Kikyou il ia din nou cu dansa in lumea de apoi(de data aceasta il tine acolo).
Shi finalul fericit:Inu cu Kagome;Sango cu Miroku;Kouga cu Ayame;Sess cu Kagura;Rin cu Kohaku....THE END cool.gif
Konoko
n-as putea sa propun inca o continuare pt ca nu am vazut inca tot serialul.

Dar Mitsuki Chan, eu nu cred ca Kikyo poate invia pe bune si sa ramana si kagome in viata. Caci doar au acelasi suflet. In plus eu am ajuns sa o plac mai mult pe kagome...e ea mai prostanaca...dar tocmai asta o face simpatik si draga laugh.gif si mi se pare ca se potriveste mai bine cu inuyasha pt ca pare mai de varsta lui. Kikyo parea mai matura....

Imimplace continuarea propusa de erikson tongue.gif

Lumiere, te cred...si eu uneori simt la fel si ma enerveaza...dar nu cred ca inuyasha este genul de serial in care lucrurile sa se termine altfel decat bine...in plus exista ceva care te face sa te simti bine cand lucrurile se termina cu bine...

Cu personajele negative...nu prea stiu...unele as vrea sa nu devina pozitive, fiindca am impresia ca se strica....altele ma bucur daca devin pozitive tongue.gif
Lumiere
Konoko, nu spuneam ca mi-ar placea sa aiba un final trist. Dar ceva de genul Naraku devenind "bun" si cerandu-si iertare de la toti si luptand alaturi de Inuyasha pentru bine ar fi total nepotrivit. dry.gif oricum nu cred ca e vreo sansa sa se intample asta.

Tot ce sper e sa existe o continuare.
Kisa
InuYasha sa aiba final trist? laugh.gif Asta i-ar da o aura de seriozitate, iar Inu e doar un anime fantasy pt copilashi. happy.gif
Cu toate ca trebuie sa recunosc ca o continuare in care Kagome moare sub ochii lui InuYasha ar fi tentant. icon_twisted.gif Gomen, fani InuYasha-anime, dar chiar ar fi amuzant... laugh.gif
Julia Joanne Black
In primul rand, din cate am aflat Inuyasha manga are 500 de capitole si este terminata. Mai urmeaza doar o minune s-o faca astia in anime.Ce final vreau??
Kikyio sa-si accepte soarta, aceea ca ea deja este moarta si locul ei este in lumea cealalta, Naraku sa moara odata ca m-am saturat de el, Inuyasha sa devina om cu ajutorul Shikonului si traiasca fericit alaturi de adevarata sa iubire(KAGOME), chiar daca nu recunoaste asta, el o iubeste...in fine....Sa se distruga Giuvaierul pt ca si-asa au murit prea multi oameni din cauza lui....Si totul sa termine ca un happy ending ca in telenovele....(cu casatorii,copii etc....)

Gata....am aberat prea mult pe ziua de azi tongue.gif
Konoko
Lumiere, ai perfecta dreptate in privinta lui Naraku...aici sunt de acord cu tine biggrin.gif

Kagome4inuyasha4 ever, imi place la nebunie continuarea ta...e pe gustul meu biggrin.gif ...desi i-as cam duce un pik de tot dorul lui naraku dry.gif ...numai un pik
Anzai
narku moare kikyou se duce undeva in nord si incearca sa duca o viata cat de cat normala(episodul cu urmasii lui urasue,sfarsitul,replica lui kikyou) kagome va ramane cu inu si miroku cu sango (clasic rolleyes.gif) ma rog nimic prea interesant,dar cred ca rumiko il va face mult mai bine decat noi acuma...sper numai sa nu fie aceasi dezamagire ca la ranma...just keep hoping! smile.gif
CelticMist
sal. cel mai bine ar fi ca Rumiko-sama sa se puna iar la treaba si sa insceneze in continuare episoadele din Manga - bineinteles cu micile diferente existente - I yearn for more stuff! Hey, niste forums germane si americane fac un sondaj - cine ar vrea sa vada un film -si nu animat, cu actori reali - dupa seriile din Inu Yasha???? EEEUUUU!!!
SI VOI?`

Ja ne, mina! smile.gif
Probably me
Īn general autorii manga nu prea au drept de decizie asupra variantei anime. Chiar dacă Rumiko ar decide să finalizeze manga asta nu īnseamnă nimic. Anime s-ar putea să se facă sau nu, să se termine la fel sau nu, etc.
Anzai
Chiar dak nu se va face anime sper sa ne alegem cu filme macar. dak nu trebuie repede sa fac rost de manga! mai bine totusi ceva decat nimic.
si ink ceva nu cred ca va avea final trist! asta in nici un caz. dar s-ar putea sa fim lasati cu ochi in soare. si asta ma sperie mult.
dar dak ma gandesc mai bine e posibil si finalul trist. adik si Kenshin s-a terminat cu The End american dar continuarea din Seisouhen n-a fost prea mare comedie.
Probably me
Ăsta e unul dintre lucrurile care mie-mi place la anime şi la poveştile asiatice īn general: nu eşti niciodată sigur de happy-end.
darkbombonik
poi...normal (dupa parerea mea) inu sa-si sezvaluie sentimentele fatza de kagome..si ea fatza de el smile.gif...miroku cu sango;cred k multi de aici ne dorim un happing ending..si eu sper asta din toata inima mea!acest desene,povestile din el.mau pus pe ganduri,in anumite situatii tongue.gif fara abateri d la subiect huh.gif ...in concluzie:InuYasha si cu fratesu sal omoare pe naraku,Inu sa ramana cu Kagome iar sango sa ramana cu miroku wub.gif
Hitomi
Sa-l distruga pe Naraku odata, Kikyo se nu mai invie inca o data, Inuyasha sa se hotarasca si sa-si declare sentimentele fata de Kagome, un happy end total.... bineinteles si Sesshi sa-si gaseasca si el ceva de facut.....Miroku sa renunte la aventuri, chestii dintr-astea smile.gif
Furorina_Yakushi
Deci finalul ar fii cam aşa, Inuyasha nu moare īn lupta finală cu Naraku reuşind să īl īnvingă īmpreună cu Sess ...tote bune şi frumoase blink.gif
Kikyo pleacă şi uită de Inuyasha şi Kagome.
Dar de data asta Kagome este exct alta se transformă īn semidemon datorită givaerelor

user posted image

Avīnd trei copii: doi băieţi şi o fată...


Kagura rămīne cu Sess avīnd şi ei pe acolo nişte copii, la fel se īntīmplă şi că Miruko şi Sango dry.gif Iar, Rin şi Kohaku mai au de aşteptat acum sunt doar prieteni rolleyes.gif
Un final idiot ştiu da nu am ce să fac nu pot intra prea mult īn detalii plus că vroiam să mai bag personaje noi da apoi se considera fan fic numai titlul īi lipsea dry.gif
akasha
pai eu sper sa se faca in continuare animeurile dupa manga...

apropo...in manga kagura moare,la fel si rin...iar kikyo e prezenta in Shikon...
Shaddox
Eu nu mi-as dori nici o continuare... si asa povestea e trasa de par la extrem. laugh.gif
crys
cred ca esti singurul care nu-si doreste sa afle ce se mai intampla in Inuyasha. Acu' pe bune! Eu personal, abia astept sa se scoata urmarea, daca va mai fi o urmare.. ? Sincer, parca nici n-as vrea sa citesc manga, pentru ca m-am obisnuit cu anime-ul Inuyasha si parca daca nu e animat nu are atata farmec. Chiar as vrea sa-l vad anime.
Urmarea..? nici nu vreau sa-mi imaginez.. chiar daca va fi finalul rau sau bun, sunt sigur ca va fi super ok.
Emanuel
nop, Shaddox nu e singurul tongue.gif - nici eu nu vreau o continuare la Inuyasha. Sfinte, animeul asta are 167 eps si 4 filme - nu-i arhisuficient ?
Trickster
Emanuele, lasa fanii Inuyasha in pace, nu-i mai tot hartui tongue.gif.

Si eu vreau continuare la Inuyasha, just for the hell of it. Ce naiba, orice poveste merita sfarsit, nu?
Muza chan
Emanuel:
Of.... ce ne chinuiesti. tongue.gif Lasa copiii sa se joace! laugh.gif

Mai exista manga pentru vreo 40 de episoade, plus ca manga nu e inca terminata (daca s-o hotara s-o termine vreodata... ca acum iar e un filler... sad.gif ). Si sunt cateva faze in manga pe care mi-as dori sa le vad animate.... moartea lui Kagura... transformarea lui Tenseiga... Dar sa fiu sincera nu cred ca se va mai face.
Unknown
Eu n-am inteles ce ii tine... judecand dupa masele de fani criz... aaaahm... entuziasti, ar trebui sa renteze, nu?
Muza chan
Din ce am mai vazut pe forumuri de limba engleza, entuziasmul a trecut. Nu stiu cum o fi la japonezi. La noi a ramas ... din cauza animax-ului. Ultimul film nu a avut mare audienta.
kittykirara
Ar fi frumos sa aiba un final.Nu zic sa faca inca 100 si ceva de episoade,dar sa aiba si el un sfarsit decent.Si intr-adevar sunt unele faze din manga care ar merita animate.
wite_cat
sincera sa fiu nu prea stiu laugh.gif
da ar fi ceva.........
inuyahsa sa il invinga pe naraku
iar el si cu kagome sa traiasca impreuna
si kikiyou sa ii lase in pace
sailorcorvus
Si eu as dori sa vad o continuare decenta la Inuyasha .Dar cand zic continuare , ma refer sa fie maxim 50 de episoade in care sa invinga pe Naraku.
Dar nu vreau o continuare plictisitoare , doar romanu e dinamic si s-ar parea ca se vede .
el_Domitro
Nu stiu...As vrea ca InuYasha sa mai apara inca cateva sezoane...Ar fi dragut...Dupa ce il distrug pe Naraku,as vrea sa fie mai multa pace...Imi place mai mult asa...As vrea ca si Moriku so Sango sa poata merge in Lumea lui Kagome...
InuYasha...E haios...In lumea noastra,cineva ca el...Nu stiu cum ar fi privit...
Dar Miroku si Sango ar sta bine impreuna,ceva fara atata lupta,la sfarsit,cred ca Sesshomaru intelege de ce sabia a fost lasata lui Inu,toti ziceti ca el e asa destept si asa,daca era cum spuneti,ar fi trebuit sa stie asta de la inceput,e demon complet,are puterea de a se apara cu propriile maine,ghiare,pe langa InuYasha,care cand lasa sabia,e cam slabut,si la un pas de moarte sangele demonului din el,il preia,are nevoie de sabie!
As vrea sa continue,nu stiu cum,cred ca cei care au adus InuYasha pe piata,povestea InuYasha,ar sti mai bine ca noi sa o continue!
Daca ar fi ceva mai apropiati Inu si Kagome nu ar strica,mi-ar placea ca Kagome,sa il mai invete si pe Inu asta al nostru,cum sa se comporte cu o fata,sau cum sa manance,"frumos",asta cred ca ar fi teroare...cate faze hazlii ar fi...!
dragos
Ar fi tare sa fie o continuare la "Inuyasha" dar sa fie maxim de 80 si sa apara alte personaje negative,ar fi naspa tot sa continuie cu Naraku mad.gif
alexis
sorry dragos! eu am vazut toate episoadele din inuyasha,si nu nu scapam de Naraku,dar da sunt alte personaja negative (pe langa el).dar nu vreau sa stric surpriza asa k nu zic mai mult tongue.gif
biggrin.gif
Bacchante
QUOTE(akasha @ Jul 30 2007, 04:53 PM)
pai eu sper sa se faca in continuare animeurile dupa manga...

apropo...in manga kagura moare,la fel si rin...iar kikyo e prezenta in Shikon...
*





damn, serios? moare si Rin? sad.gif ar trebui sa arunc si eu o privire prin manga, daca tot am suportat 167 de episoade din anime si am ramas cu ochii in soare dry.gif .

InuYasha e cam rasuflat si zau, oricare ar fi continuarea, sper sa fie mai condensata. nu mai rezist inca 100 de episoade doar ca sa vad cum mor toti si Kagome si Inu fac copii cu urechi de catel.
si, nu, nu vreau sa vad nici alte personaje negative. Naraku a umplut toata seria, daca apare inca unul o luam de la capat si iar da-i si lupta, in fiecare episod o monstruozitate noua, si chiar nu mai are nimeni chef. put us out of our misery si da-ne un sfarsit, oricare ar fi el!
akasha
QUOTE(Bacchante @ Nov 11 2007, 12:00 PM)
damn, serios? moare si Rin? sad.gif  ar trebui sa arunc si eu o privire prin manga, daca tot am suportat 167 de episoade din anime si am ramas cu ochii in soare  dry.gif .

InuYasha e cam rasuflat si zau, oricare ar fi continuarea, sper sa fie mai condensata. nu mai rezist inca 100 de episoade doar ca sa vad cum mor toti si Kagome si Inu fac copii cu urechi de catel.
si, nu, nu vreau sa vad nici alte personaje negative. Naraku a umplut toata seria, daca apare inca unul o luam de la capat si iar da-i si lupta, in fiecare episod o monstruozitate noua, si chiar nu mai are nimeni chef. put us out of our misery si da-ne un sfarsit, oricare ar fi el!
*




smile.gif) ...pai stii ce faci?te uiti la primele 5 si daca vezi ca sunt tot asa nu te mai uiti...sau poti sa te uiti la ultimele 5...
Muza chan
akasha:
QUOTE
la fel si rin


Nu e adevarat, citeste capitolul pana la capat si o sa vezi ce se intampla. Nu mai lansati zvonuri aiurea... tongue.gif
valvoline_grill
eu chiar nush cum as vrea sa continue inu dar dak r fi dupa mn as vrea sa tina o vesnicie!!!!si imi place si idea cu actori reali dar dupa parerea mea este nevoie de un regizor foarte bun!!super bun k sa reuseasca sa fak ceva mai mistho decat desenele desi nu prea cred.... smile.gif
lahlah
Eu deja ma plictiseam dry.gif ...Nu,nu vreau continuari dry.gif
Julia Joanne Black
Din cate stiu... pana cand madam Rumiko nu termina manga, producatorii animeului nu vor misca o unghie pt a realiza continuarea serialului...Si cum manga nu se mai termina.. vom avea de asteptat probabil inca 1-2 ani. dry.gif
mitsuki92
dupa ce am aflat k moare kikyo nu stiu dak o sa mai uit la inuyasha chiar dak il fak anime...desi mai e o speranta....sa modifice animeul de manga si so lase pe kikyo "vie ":D
Ridoine
Acum ca manga s-a terminat (Rumiko rocks!!),s-a anuntat ca directorii animeului intentionez sa reinceapa seria si a aparut un micut zvon ca deja incep pregatirile si discutile despre reinceperea animeului,dar nimic nu e congret.Cat despre asa-zisul Inuyasha Movie 5,nu,nu va fi nici un film si ceea ce ati vazut pe youtube cu titlul *Inuyasha Movie 5 trailer*,este doar o scena dint-run joc japonez rolleyes.gif

Vreti si dovezi?
Muza chan
Un episod de 30 de minute, denumit Black Tessaiga, va fi prezentat in premiera la o expozitie intitulata "It's a Rumic World", care va contine desene ale lui Rumiko Takahashi. Expozitia va avea loc la sfarsitul lunii iulie, intr-un magazin din Ginza.

Ma gandesc ca s-ar putea sa fie un studiu de piata, s-ar putea sa vrea sa vada daca mai sunt fani ai serialului sau nu. Daca vor fi, probabil ca avem mari sanse sa vedem o continuare, mai ales ca manga tocmai a fost terminata. Nu am reusit sa aflu care este popularitatea anime-ului in Japonia in momentul acesta, dar dat fiind ca un serial mult mai slab si destul de vechi, Yu Yu Hakusho este foarte popular anul aceasta, lucru demonstrat si de seria de figurine care este de vanzare peste tot in Akiba, poate, cine stie, Inu mai are si el fanii lui.
Bogent
am inteles ca in filmu 5 va fii marele final al animeului
Julia Joanne Black
Nu există un al V-lea film Inuyasha. Continuarea serialului va apărea Ʈn luna octombrie a acestui an, primul episod fiind difuzat pe 3 octombrie Ʈn Japonia.
rogueman999
Ok, de ce avem ditamai subforumul si eu aflu din alta parte ca a aparut un nou sezon? Si la juma de an dupa.
ANN

Muza-chan, oficial imi lipsesc mini-stirile biggrin.gif


Darkinu
QUOTE(rogueman999 @ Mar 3 2010, 06:48 PM)
Ok, de ce avem ditamai subforumul si eu aflu din alta parte ca a aparut un nou sezon? Si la juma de an dupa.
ANN

Muza-chan, oficial imi lipsesc mini-stirile biggrin.gif
*



aaa...stiu nu stiu daca am voie sa postez linku cu noul sezon inuyasha dar deja a aparut ep 21 cu sun in engleza
rogueman999
Post away si vedem ce zic adminii biggrin.gif Da' nu-i bai.
Darkinu
ok incercarea moarte nu are http://www.anilinkz.com/category/inuyasha/
Muza chan
@Darkinu: E ok.

@rogueman999: Ma bucur ca-ti plac mini stirile.. smile.gif E drept ca n-am mai reusit sa tin ritmul in ultima vreme cu stirile, din cauza lipsei de timp, dar pe cea cu Inuyasha n-am rata-o. tongue.gif

Pentru cei care nu stiu, episoadele din Inuyasha le gasiti pe nyaatorrents sau pe shinssub.



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.