Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cele Mai Bune Anime 2010
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Anime
element22
Desi nu s-a terminat anul , poate ne spunem parerile referitor la cele mai bune animeuri din 2010 smile.gif

o sa incep eu Rainbow Nisha ,Amagami SS si filmul Tales of Vesperia rolleyes.gif
Kanji
Rainbow clar

Cross Game desi a inceput in 2009

Giant Killing a trecut pe locu 2 in topul animeu-rilor despre sport, dupa One Outs

House of Five Leaves

astept sezonu din toamna vara asta mi-am facut sperante cu Amagami insa m-a plictisit repede
spyderverr
vizionate complet:

- durarara (nota: 8/10)



inca ongoing in lista:

- giant killing (ep: 8) (nota: 8/10)
- saraiya goyou (ep: 5) (nota: 8/10)
- rainbow (ep: 7) (nota: 7/10) -> posibil un viitor drop. parea interesant la inceput, dar au lungit-o dezvoltand nimic.
Tessa
Hmm, cam repede deschis topicul.
Pana acum mi-au placut:

Durara (9/10)

Ongoing:
Shiki*
High School of the Dead*

*nu dau note la ce nu am vazut inca complet.
PhoeniX
Un mic sfat:
Mai asteptati macar pana in Decembrie, apoi incepeti sa va dati cu parerea. Nu de alta, dar toamna inca n-a sosit, iar in Decembrie vor aparea o parte din animeurile programate pt. iarna 2010/2011.
KittyTeea
ne hai sa consideram topicul asta drept recomandari pentru 2010 si continuati asa mai gasesc si eu titluri noi wink.gif

si recomandare de la mine Nurarihyon no Mago. De fapt inca nu am vazut niciun episod dar o sa-l incerc, cel putin manga e super.
element22
mie imi place de la ala doar sountraku biggrin.gif
Bysu-Chan
Phai eu as zice aja:
Shiki
Bakuman (Ongoing)
Kuragehime
smile.gif pe mn m-au dat cel putzin pe spate si imi plac ft molt biggrin.gif
Kassy
Durarara! - 9/10
Shiki - 10/10
Angel Beats - 9/10
Kuragehime 9.5/10
Highschool of the dead - n-a fost foarte rau pana la sfarsit sad.gif 8-8.5/10
Otome Youkai Zakuro - 9/10
Soredemo machi wa mawatteiru - 9/10
Tessa
Concluzie finala legat de ce am vazut eu din ce a aparut in 2010:
Shiki - foarte bun, momentan a intrat chiar in topul meu 5.
Durarara!, Kuragehime, Highschool of the dead - daca ar fi avut alt final ar fi fost mai apreciate.
Otome Youkai Zakuro - foarte dragut chiar daca era putin ca static
Soredemo machi wa mawatteiru - pure love, la unele faze aproape ca am picat de pe scaun. laugh.gif
No Need For A Name
Pentru mine Nurarihyon No Mago/Grandchild of Nurarihyon a fost unul din cele mai bune anime-uri din 2010 ahh si sa nu uit Amagami SS a fost dragut si My Sister Can't Be This Cute ( can't remember the jappanesse name- lazy to google it ')
Tessa
QUOTE(No Need For A Name @ Feb 7 2011, 11:32 PM)
.... si My Sister Can't Be This Cute ( can't remember the jappanesse name- lazy to google it ')
*


Really? O.o Eu l-am gasit mai putin decat mediocru. ohmy.gif
No Need For A Name
QUOTE(Tessa @ Feb 9 2011, 12:24 AM)
Really? O.o Eu l-am gasit mai putin decat mediocru. ohmy.gif
*


Nu poti sa intelegi chestii masculine tongue.gif i got a sister too sleep.gif and she is hot.
Smrgol
Acu inteleg de ce nu m-am innebunit nici eu dupa el. N-am sora.
Tessa
QUOTE(No Need For A Name @ Feb 9 2011, 12:41 AM)
Nu poti sa intelegi chestii masculine tongue.gif i got a sister too sleep.gif and she is hot.
*


No offense, but if you find your sister hot then something's not right biggrin.gif .
Unknown
Aproape toate seriile care au inceput si s-au si terminat in 2010 au fost extrem de proaste... a trebuit sa caut pe net sa imi amintesc ce am vazut rolleyes.gif Angel Beats merita mentionat... si cam atat. Poate si The World God Only Knows pt. ca citesc manga... meh.

iNeko
Bakuman FTW (reading the manga)
Durarara!
Shiki (srs mindfv(k) - (reading the manga)
angel_without_wings
In 2010 nu s-au 'intamplat' chestii faine gen Summer Wars sau Oblivion Island?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.