Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cat S-ar Putea Intinde Acest Anime?
Anime-Club Forum > Detaliat > Naruto
Crystyxn
Ganditi-va despre cate chestii mai poate scrie Kishimoto in povestea Naruto!

Naruto este inca genin!
Gaara, Rock Lee, Neji, ei pe unde is? Ce mai fac?
Vor ajunge toti astia sensei la randul lor?
La ce alte jutsu-uri geniale se va mai gandi Kishi?


Episoade filler? Oh boy!
Festivale traditionale, cooking contest, ramen eating contest, everyday naruto adventures (farse and whatnot).

Voi ce credeti?
Megiddo
QUOTE
Naruto este inca genin!
Gaara, Rock Lee, Neji, ei pe unde is? Ce mai fac?
Vor ajunge toti astia sensei la randul lor?
La ce alte jutsu-uri geniale se va mai gandi Kishi?


huh.gif Esti la zi macar cu episoadele?

QUOTE
Episoade filler? Oh boy!


Oh hell NO!

QUOTE
Festivale traditionale, cooking contest, ramen eating contest, everyday naruto adventures (farse and whatnot).


Wow, someone actualy watches those .....things?

QUOTE
Voi ce credeti?


Dupa cum evolueaza manga, as zice ca se cam apropie de sfarsit.
Crystyxn
sunt la zi cu anime-ul si nu cu manga
PhoeniX
Eu sper sa vina Klingonienii si sa faca experimente (de preferinta anale) cu cei implicati in creearea a tot ce tine de Naruto.
Megiddo
QUOTE
sunt la zi cu anime-ul si nu cu manga


Want some spoilers?

QUOTE
Eu sper sa vina Klingonienii si sa faca experimente (de preferinta anale) cu cei implicati in creearea a tot ce tine de Naruto.


Don't be mean. Inca e cel mai bun shounen dupa OP si mult deasupra bleach-ului ( la distante astronomice chiar).
PetoraChan
Eu cred k mangaul nu se apropie de sfarsit.
Akm toate lucrurile incep sa se clarifice...aflam trecuturile personajelor.
O sa avem parte si de tehnici uimitoare....
toata lumea ar trebui sa citeasca si mangaul si sa nu mai puna intrebari de genul asta. happy.gif
Fillerele ma innebunesc, dar cel cu Utakata mi-a placut mult si dak e sa mai fire vreun filler arc, sigur o sa mai fie, atunci sa fie unul cu suspans. biggrin.gif
Megiddo
Damn where are spoiler tags when you need them mad.gif

QUOTE
Akm toate lucrurile incep sa se clarifice...aflam trecuturile personajelor.


Cam asta e si problema, s-au clarificat cam multe lucruri despre Naruto si Sasuke ( their power upgrades in special) si e destul de clar in ce directie merge manga-ul. The end is nigh.

QUOTE
O sa avem parte si de tehnici uimitoare....


Avem destul DBZ deja. Just look at Naruto vs Pain.

QUOTE
toata lumea ar trebui sa citeasca si mangaul si sa nu mai puna intrebari de genul asta.


Ideea e ca dupa ce intri in manga, anime-ul isi pierde 90% din farmec. Cand vorbesc cu amici care se uita doar la anime si evita manga-ul si orice spoiler am impresia ca savureaza mai mult anime-ul decat savurez eu manga-ul.

Cat despre fillere, nu le-am suportat niciodata, par niste bucati de fan fiction de proasta calitate. Orice nu e canon sucks. Period.
tzahranul
Esentialul e ca daca Naruto se intinde peste 9000 e bine. Altceva ce ne mai doare?


*slaps head* Stai ce am zis eu acolo? Nu e bine de loc, dar in fine, a-ti prins ideea!
Baka man
QUOTE(tzahranul @ Jul 11 2010, 09:44 AM)
Nu e bine de loc, dar in fine, a-ti prins ideea!


Deloc nu e bine, a-m prins ideea wink.gif

Prea mult nu stiu daca mai tine. Cred ca in maxim 10 volume se termina. Maxim.
Sau vrea cumva sa ajunga din urma Detective Conan si Hajime no Ippo?

spyderverr
QUOTE(Baka man @ Jul 11 2010, 07:25 PM)
Sau vrea cumva sa ajunga din urma Detective Conan si Hajime no Ippo?
*


macar la detective conan asta a fost si ideea. laugh.gif
multe cazuri de rezolvat inainte de culcare; ca mai e si un story (foarte bun) printre ele e altceva.
problema e ca la naruto s-a plecat de la o poveste buna si s-a ajuns la o mare tampenie. la fel si la bleach.

ps: daca se va strica si one piece (slabe sanse) ma voi apuca de shoujo. laugh.gif
Baka man
QUOTE(spyderverr @ Jul 11 2010, 10:02 PM)
ps: daca se va strica si one piece (slabe sanse) ma voi apuca de shoujo. laugh.gif


Bate-n lemn, sa nu cobesti dry.gif

Nu stiu ce e atat de multa agitatie cu Naruto. Nu am putut sa trec de primele 20 de episoade din anime.
I'd rather watch Hokuto no Ken again (which I think I'm actually going to do :-? )
Crystyxn
de ce s-ar termina asa de repede? Inca e genin naruto, pana ce nu e hokage.....biggrin.gif
spyderverr
QUOTE(Crystyxn @ Jul 12 2010, 09:03 PM)
de ce s-ar termina asa de repede?
*


deja s-a intins prea mult.

QUOTE(Crystyxn @ Jul 12 2010, 09:03 PM)
Inca e genin naruto, pana ce nu e hokage.....biggrin.gif
*


cea mai buna alegere e sa zica "zece ani au trecut cat ai zice peste. acum naruto e hokage si traieste fericit cu frumoasa lui sotie si-ai lor copii. ATAT, nu conteaza ca se termina brusc si nici care e sotia, ca oricum se stie care va fi! (aceeasi tampenie ca si cu tacsu'. apropo, daca kishimoto era destept baga pe altcineva in locul lu' minato)

nu de alta, da' presimt ca vor lua povestea de la capat cu o alta Team 7. laugh.gif

QUOTE(Baka man @ Jul 12 2010, 12:33 AM)
Nu stiu ce e atat de multa agitatie cu Naruto. Nu am putut sa trec de primele 20 de episoade din anime.
*


nu stiu de ce, dar am impresia ca naruto e unul din acele anime-uri la care chiar conteaza daca e al 3-lea sau al 32-lea anime vizionat.

in cazul meu, a fost undeva intre 5-8 si trebuie sa spun ca trecerea aceea brusca de la clasicul film/serial la anime a fost awesome.

QUOTE(Baka man @ Jul 12 2010, 12:33 AM)
I'd rather watch Hokuto no Ken again (which I think I'm actually going to do :-? )
*


e mult prea pentru mine.
Crystyxn
Nu citesc manga pentru ca sunt spoilere! damn you cu "minato" asta
spyderverr
QUOTE(Crystyxn @ Jul 12 2010, 09:49 PM)
Nu citesc manga pentru ca sunt spoilere! damn you cu "minato" asta
*


ah, scuze. oricum stia toata lumea deja, inclusiv tu.

si chiar daca nu ai vazut in anime, sunt sigur ca ti-ai dat seama singur de legatura dintre the fourth si naruto.

ps: habar n-am daca s-a spus asta in anime; nu stiu unde a ajuns.
Claymore :X
Naruto nu mi-a placut niciodata, este un anime destul de nasol .. smile.gif

in primul rand nu imi plac anime-urile care se intind peste 26 episoade smile.gif
Crystyxn
QUOTE(spyderverr @ Jul 12 2010, 09:15 PM)
ah, scuze. oricum stia toata lumea deja, inclusiv tu.

si chiar daca nu ai vazut in anime, sunt sigur ca ti-ai dat seama singur de legatura dintre the fourth si naruto.

ps: habar n-am daca s-a spus asta in anime; nu stiu unde a ajuns.
*



chiar in episodul recent, 168 a aparut yondaime
Tatiana
Nu am citit manga din pacate, dar din cate am inteles din tot ce am citit pe internet, ambele serii Naruto si Naruto Shippuuden au fiecare cate 220 de episoade.Eu sunt cu vizionarea pe la episodul 169 din Shippuuden, ultimul pe care l-am gasit subtitrat in limba romana si astept sa apara urmatoarele episoade. Din cate mi-am dat seama la cat de departe s-a ajuns cu actiunea, cred ca intradevar vor fi 220 de episoade, dar poate gresesc in presupuneri.
Pain
Hmmm Taiana si eu sunt tot la acelasi episod si cred ca nu se va suspenda deoarece este pra vizionat si publicu vrea din ce in ce mai mult asta este parerea mea nush a voastra^^:# >_>
Tatiana
Cred ca amandoi urmarim anime-ul subtitrat in romana...sau in engleza...din cate stiu eu apar cate doua episoade in fiecare joi...mai intai in engleza si apoi in romana...deci nu se suspenda nimic...e doar o chestiune de timp smile.gif
Megiddo
La cum decurge manga, shippuuden va avea mai mult de 220 episoade luat si fara fillers.
Tatiana
Nu citesc manga... dar intr-un anime orice e posibil. Adica din cate am inteles nici un anime nu a respectat manga in intregime. Deci nu ar fi o surpriza nici acum. Plus ca pot scurta usor actiunea...da timpul peste nu stiu cate zile, luni ani sau prezinta luptele pe scurt (doar le trec in agenda cum imi place sa spun). Si uite asa incadreaza ei toata manga in cate episoade au chef.
Megiddo
De ce are incerca sa scurteze seria cat de timp pt. studio-urile de animatie etc. Naruto is a huge cash cow. Avand in vedere cat se chinuie sa o lungeasca cu fillere penibile, eu zic ca va fi exact invers, prelungita si stoarsa pana la ultima picatura.
Tatiana
smile.gif))
Ca de fiecare data. Scurtam toate lucrurile frumoase si lungim aiurelile. Oricum... eu sper sa nu mai bage episoade enervante si sa se concentreze pe actiune (asteptasem atat de mult episoadele 170 si 171 din shippuuden, ca sa imi arate tampenii din Naruto original).
Povestea asta trebuie sa aibe si ea un sfarsit odata si odata smile.gif) si abia astept sa il vad
spyderverr
off:
@Tatiana, sunt curios cam cate si ce anime-uri ai vazut in afara de naruto.

on:
poa' sa se intinda la infinit for all i care.

172 episoade proaste din shippuuden (story + fillere) + prea multe de fillere stupide din prima serie = fail?

sincer mi-a placut naruto, dar aveam 16 ani (chiar 17, no idea) si era printre primele vazute. trecand prin alte anime-uri bune cu adevarat mi-am dat seama rapid ca nu se merita sa-ti pierzi timpul cu naruto.

PS: damn, prea multe discutii despre naruto si bleach.
Tatiana
smile.gif))
ti-a placut cand aveai 17 ani...ei bine eu am 18 deci nu ma judeca prea aspru tongue.gif
Nu am vazut prea multe cei drept: Naruto, Inuyasha, Dn Angel, Mobile Suit Gundam SEED, Dbz, Kiddy Grade, Full Metal Panic, Kaleido Star, Spirala, Slayers, Yu Yu Hakusho, Cowboy Bebop, Blue Gender, Trigun, Tokyo Mew Mew si nu mai imi vin in minte

"PS: damn, prea multe discutii despre naruto si bleach. " - acuma fiecare cu preferintele lor wink.gif)
Megiddo
Am 23 de ani,urmaresc si One Piece care trebuie sa recunosc ca e mai buna ca serie anime insa pentru mine Naruto va ramane nr.1 la capitolu shounen manga pt. k :
1. nu e asa usor sa renunti la o manga dupa ce o urmaresti ca ultimu fan timp de 6 ani doar pt. ai dat totusi de ceva putin mai bun, inseamna ca din start nu ti-a placut prea mult daca renunti asa usor la o serie. Nici la bleach nu reusesc sa renunt desi de un an si ceva manga-ul o da din penibilitati in super penibilitati.
2. Mi se pare seria cea mai apropiata de dbz (din sfanta treime Naruto, One Piece, Bleach.) iar pentru mine asta e un mare plus.
3. Naruto has Uchihas. One Piece doesn't. Therefore Naruto > OP laugh.gif
spyderverr
cat de penibil. fa religia naruto atunci. de ce naiba as urmari ceva care s-a intins timp de 6 ani (urmand sa mai continue 10) daca dupa al 3-lea a fost de tot rahatul constant?

mi-e urat de astia care isi fac obsesii pentru toate prostiile. macar recunosteti ca si voua vi se pare de rahat, dar urmariti in continuare ca va credeti superiori fiind fanii unor tampenii.

superior oricarui shonen si cel mai apropiat de dbz: get real!

@tatiana, vezi daca-ti place ceva de la FAVORITE ANIME. (Show spoiler)
KittyTeea
Desi spyderverr a spus-o cam violent a spus-o bine. Naruto si Bleach nu se pot compara cu DBZ. Am citit toata manga si nu m-am plictisit desi are peste 40 de volume. Imi vine sa rad cand imi amintesc cand ma uitam la Bleach cu frati-miu si pariam in cate episoade o salveaza pe Rukia. Eu spuneam 3-4 el 10, pe naiba au fost 26 dupa aia am lasat-o balta numai lupta fara pic de poveste. Iar Naruto dupa 30 de ep era deja prea lung.
Tessa
QUOTE(KittyTeea @ Aug 6 2010, 05:13 PM)
Desi spyderverr a spus-o cam violent a spus-o bine. Naruto si Bleach nu se pot compara cu DBZ. Am citit toata manga si nu m-am plictisit desi are peste 40 de volume. Imi vine sa rad cand imi amintesc cand ma uitam la Bleach cu frati-miu si pariam in cate episoade o salveaza pe Rukia. Eu spuneam 3-4 el 10, pe naiba au fost 26 dupa aia am lasat-o balta numai lupta fara pic de poveste. Iar Naruto dupa 30 de ep era deja prea lung.
*


Yeah, de parca in DB nu-si dadeau priviri 2 episoade inainte de fiecare lupta...
Pentru mine toate sunt o apa si-un pamant. Too long to see it all at once and to boring, but too popular to abandon them completely.
Megiddo
QUOTE(spyderverr @ Aug 6 2010, 03:13 PM)
cat de penibil. fa religia naruto atunci. de ce naiba as urmari ceva care s-a intins timp de 6 ani (urmand sa mai continue 10) daca dupa al 3-lea a fost de tot rahatul constant?

mi-e urat de astia care isi fac obsesii pentru toate prostiile. macar recunosteti ca si voua vi se pare de rahat, dar urmariti in continuare ca va credeti superiori fiind fanii unor tampenii.



Wow e atat de greu de acceptat ca altii au gusturi si pareri diferite? Cine se crede superior pe aici? Nici nu ai fost in stare sa citesti cu atentie ce am scris. Singurul penibil de aici esti tu cu parerile tale absolute pe care incerci sa le impui tuturor si atacuri/insulte si mai penibile. Credeam ca cei de pe AC au cat de cat ceva minte acolo dar unii se dau de gol se pare.
PhoeniX
QUOTE(Tatiana @ Aug 6 2010, 01:45 PM)

Mobile Suit Gundam SEED



+5 biggrin.gif

Cam tot ce are Shonen Jump in titlu are "bunul" obicei sa se intinda pe 200+ episoade. Partea proasta e ca devin plictisitoare foarte repede, mai ales ca lungesc anumite momente pana in penibil, unde se mai adauga si introducerea fillerelor de toata jena.




spyderverr
QUOTE(Megiddo @ Aug 6 2010, 08:19 PM)
Wow e atat de greu de acceptat ca altii au gusturi si pareri diferite?
*


hai sa nu inviem topicul asta. e pe forum, cauta-l.

QUOTE(Megiddo @ Aug 6 2010, 08:19 PM)
Cine se crede superior pe aici? Nici nu ai fost in stare sa citesti cu atentie ce am scris.
*


deci, in primul rand nu am impus nimic nimanui si nici nu am insultat pe nimeni, dar daca te-ai simtit e doar problema ta.
QUOTE(spyderverr @ Aug 6 2010, 04:13 PM)
mi-e urat de astia care isi fac obsesii pentru toate prostiile. macar recunosteti ca si voua vi se pare de rahat, dar urmariti in continuare ca va credeti superiori fiind fanii unor tampenii.
*


te-ai simtit atacat de replica de mai sus? foarte trist. daca ai fi citit cum trebuie si nu printre randuri ai fi putut ignora foarte usor astia.
nu am facut decat sa-mi exprim parerea despre fanii obsedati de ceva anume care nu sunt in stare sa isi dea seama cand ceva nu-si mai are rostul, care continua sa urmareasca ceva doar pentru ca nu-stiu-ce anime / manga li s-a parut cool la un moment dat. se merge prea mult pe ideea: “a fost bun, isi va reveni. DA, treaba asta merge o anumita perioada, dar nu poti gandi asa in momentul in care dupa 2-3 ani devine din ce in ce mai prost.

QUOTE(Megiddo @ Aug 6 2010, 08:19 PM)
Singurul penibil de aici esti tu cu parerile tale absolute pe care incerci sa le impui tuturor si atacuri/insulte si mai penibile.
*


da, parerile mele sunt absolute, de asta se numesc pareri personale!

QUOTE(Megiddo @ Aug 6 2010, 02:49 PM)
1.  nu e asa usor sa renunti la o manga dupa ce o urmaresti ca ultimu fan timp de 6 ani doar pt.  ai dat totusi de ceva putin mai bun, inseamna ca din start nu ti-a placut prea mult daca renunti asa usor la o serie. Nici la bleach nu reusesc sa renunt desi de un an si ceva manga-ul o da din penibilitati in super penibilitati.
*


ceva putin mai bun? scuza-ma, in momentul asta orice e mai bun decat naruto si bleach. ca tu nu poti renunta la ele pentru ca vai doamne te-ai indragostit e alta poveste.
sa nu-ti faci vreo firma vreodata. nu de alta, da’ sa nu te atasezi prea tare de angajati. ghici cine-o sa dea faliment in momentul ala?

sunt fan cat timp se merita. punct.

QUOTE(Megiddo @ Aug 6 2010, 08:19 PM)
Credeam ca cei de pe AC au cat de cat ceva minte acolo dar unii se dau de gol se pare.
*


minte avem cu totii, tocmai de aceea pleaca toti membrii noi de pe forum. aici doar cel puternic supravietuieste. (laugh.gif exagerand putin) vrei sa te prostesti cu fan-fic-uri? fa-ti blog ca e la moda!

QUOTE(Megiddo @ Aug 6 2010, 02:49 PM)
Am 23 de ani
*


multi inainte.
lutzuu
QUOTE(Megiddo @ Aug 6 2010, 01:49 PM)
Am 23 de ani,urmaresc si One Piece care trebuie sa recunosc ca e mai buna ca serie anime insa pentru mine Naruto va ramane nr.1 la capitolu shounen manga pt. k :

dar ai citit si manga One Piece?(eu am citit si Naruto si One Piece de la inceput si parerea mea ca One Piece e superioara la toate capitolele)

QUOTE
2. Mi se pare seria cea mai apropiata de dbz (din sfanta treime Naruto, One Piece, Bleach.) iar pentru mine asta e un mare plus.

chiar daca DragonBall a fost manga care a revolutionat shounen manga One Piece e mai buna ca ea,dupa parerea mea Naruto si Bleach au devenit mediocre si sti ce shounen manga ar trebui sa fie citita este Hunter x Hunter e peste Dragonball.(ma refer doar la manga-uri)

QUOTE
3. Naruto has Uchihas. One Piece doesn't. Therefore Naruto > OP  laugh.gif
*


Itachi a fost ok dar Sasuke face manga de ras.






Megiddo
@spyderverr Mda, ai aberat pe langa la toate quote-urile mele + confirmat inca o data ce am scris mai sus
QUOTE
Wow e atat de greu de acceptat ca altii au gusturi si pareri diferite?
.


@lutzuu Citesc si One Piece si imi place foarte mult insa pentru mine diferenta e facuta de atmosfera si tematica care sunt foarte diferinte intre Naruto si One Piece. Adica sunt mai atras de ninja world decat pirate world.

QUOTE
Naruto has Uchihas. One Piece doesn't. Therefore Naruto > OP

It was a joke, One Piece il are pe Whitebeard. Un fel de Itachi al One Piece-ului in terms of awesomeness. laugh.gif
Tatiana
Cam multe discutii aprinse pe aici... si nu cred ca isi au rostul. Pana la urma se pare ca fiecare are propriile pareri si nu o sa renunte usor la ele, oricat de puternice ar fi argumentele. Cel mai bine ar fi sa abandonam discutia asta si fiecare sa urmareasca ce-i place.
Eu personal ma uit la un anime pana la capat chiar daca incepe sa ma plictiseasca la un moment dat (nu vorbesc neaparat de Naruto). Pur si simplu imi place sa duc la bun sfarsit un lucru inceput, si abia apoi trag concluzia daca s-a meritat sau nu.

spyderverr o sa ma uit peste lista ta sa vad, poate gasesc ceva atractiv... oricum sunt in pana de idei. Vreau sa incep sa vizionez un alt anime (am prostul obicei sa vizionez mai multe in acelasi timp) si nu eram sigura de ce sa ma apuc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.