Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sani Mai Mari Fara Sport?
Anime-Club Forum > Non-Anime > Diverse
nek-o
Ca urmare a postului colegului nostru donjoe: http://forum.anime-club.ro/forum/index.php...ndpost&p=126625 comunitatea noastra anime poate fi in pericol smile.gif
El sugereaza ca japonezele au sanii mai mici din cauza sportului intensiv la scoala si nu a geneticii. Asa ca stiind ca majoritatea fetelor isi doresc sani de dimensiuni macar acceptabile exista riscul ca unele fete sa se lase de sport tongue.gif
Deci:
1. Voi ruga colegele noastre mai mari sa ne precizeze dimensiuni (preferabil cu poza atasata) si numarul de ore de sport pe care le-au facut in copilarie.
2. Voi ruga colegele mai mici sa posteze de asemenea o poza si sa se imparta in 2 grupe: cele care doresc sa faca mult sport si cele care doresc mai putin. Acest grup va fi monitorizat pentru rezultate ulterioare.
De asemenea colegii nostri anime, mari experti in tot ceea ce este frumos sint rugati sa contribuie la discutie cu materiale didactice si stiintifice.
Pentru pozele care nu pot fi postate pe forum din anumite limite folositi cu incredere mailul tongue.gif
Remember: acest topic e in scop stiintific si pentru salvarea comunitatii asa ca astept o participare intensa wink.gif
AndreiD
Unei prietene i-au crescut sanii dupa ce a avut un copil, deci... stiti ce trebuie facut tongue.gif

PS: prietena mea face jogging zilnic si nu are sanii mici laugh.gif
witch_fm
Observatie: Asia Centrala scapa de sub control. Sanii de dimensiuni mici au invadat salile de sport!

Certitudine 1: Sanii se dezvolta in doua perioade principale: perioada pubertatatii si perioada sarcinii.

Certitudine 2: Sportul este foarte indicat pentru a dezvolta si modela corpul. La aspectul sanilor contribuie si muschii pectorali. Un tonus muscular bun va creste indirect si consistenta sanilor. Pentru muschii pectorali, cel mai la indemana exercitiu fizic il reprezinta flotarile.

Nedumerire: Sanii mici si obraznici?! smile.gif
donjoe
Dom'le, lasă muşchii, că ăia nu pot decât să "împingă înainte" ceea ce ai deasupra (dacă ai). Sânii sunt 2/3 grăsime, aşa că pune tu o populaţie de fete pubere să forjeze 2 ore de sport pe zi, 6 zile pe săptămână, hrăneşte-le cu peşte, orez şi soia şi vezi câte din ele ajung 90-60-90 la majorat sau la sfârşitul facultăţii.

Sigur că există şi o influenţă genetică, nu e de neglijat faptul că arăţi mai bine în kimono dacă ai pieptul mai plat şi s-ar putea ca bărbaţii japonezi să fi preferat femeile cu sâni mici de-a lungul istoriei şi să fi făcut o selecţie în favoarea genelor respective. Dar cred că mai important e efectul sportului pentru "nivelul dezastruos" de acum al populaţiei mamare japoneze. biggrin.gif

Oricum, de când au început şi ei să adopte McDonald's şi să mănânce tot felul de tâmpenii din porc şi vită (ca noi), au cam crescut vânzările la sutiene cu cupă medie-mare şi au scăzut la cupele mici. wink.gif
EcsTasY
sportul are o influenta importanta in dezvoltarea corpului, dar doar la un anumit nivel. adica un innotator il recunosti de la 10m, dar el a facut 2-3 ore pe zi doar asta. in schimb, in scoli se practica sporturi diferite si mai generale, care ajuta dezvoltarea armonioasa a intregului corp, nu se insista doar pe o ramura. si oricum, cred ca ar fi pe locul 3 in ceea ce priveste dezvoltarea sanilor
1 si 2 e alimentatia si mostenirea genetica, sau invers...

PS: needs pics for further research ohmy.gif
HEartLES
Aaare sau nu areee ..ma intreb mereu !! laugh.gif laugh.gif laugh.gif Simteam nevoia sa spun asta tongue.gif Imi aduce aminte de intrebarea din Slayers : "de ce au toate fetele pectoralii incordati ? " rolleyes.gif
hellman
Pana la urma cum a ramas? Ca ma roade si pe mine intrebarea asta de ceva ani... T_T
HEartLES
QUOTE
Pana la urma cum a ramas? Ca ma roade si pe mine intrebarea asta de ceva ani..

Hmm...pai nu mai sta pe ganduri ..baga-ti un implant ..ceva tongue.gif laugh.gif
ƞandorică
Sanii pot creste si daca se consuma porumb( fiert sau produse pe baza de porumb).
Smrgol
Topic-ul asta confirma faptul ca femeile nu dau doi bani pe stiinta. Numai noi ne punem mintile la contributie pentru progresul omenirii.
Mumusan
daca sanii is prea mari, pot cauza dureri de spate, asa ca ar trebui ca barbatul sa isi bata iar capu sa gaseasca o solutie pentru durerea aia de spate biggrin.gif ... nu, daca mai vrea sa mai aiba la ce sa se holbeze

ps: la unele femei cand se ingrasa, grasimea se depune pe sani si fund si nu pe locurile acelea care devin inestetice (abdomen, solduri, gat, obraji, brate, spate)
BlackHand
QUOTE(Mumusan @ Feb 14 2011, 10:11 PM)
daca sanii is prea mari, pot cauza dureri de spate, asa ca ar trebui ca barbatul sa isi bata iar capu sa gaseasca o solutie pentru durerea aia de spate biggrin.gif ... nu, daca mai vrea sa mai aiba la ce sa se holbeze


AM GASIT: Inca o pereche de sani in spate ca si contragreutate.
Garden Girl
QUOTE(ƞandorică @ Feb 14 2011, 07:21 PM)
Sanii pot creste si daca se consuma porumb( fiert sau produse pe baza de porumb).
*


Nu inteleg de unde scoate lumea balariile astea... Mai lasati Cosmopolitan-ul, oamenii aia si-au gresit vocatia, they fail as journalists.

Correct me if I'm wrong, dar dezvoltarea sanilor nu tine de hormoni?

Poate ca da, si alimentatia este un factor secundar. Dar de aici pana la a spune ca sanii cresc datorita alimentatiei e cale lunga.

Also, asa cum spunea cineva, sportul este important, dar pentru tonifierea muschilor sanilor, nu pentru a-i face sa creasca dry.gif. Asa, toate fetele care-si doresc sani mai mari se apuca de sport si baga in ele porumb fiert si ca rezultat, am avea o populatie de fete cu sani mari si totul ar fi atat de simplu...
ƞandorică
QUOTE(Garden Girl @ Feb 15 2011, 04:28 PM)
Nu inteleg de unde scoate lumea balariile astea... Mai lasati Cosmopolitan-ul, oamenii aia si-au gresit vocatia, they fail as journalists.

Correct me if I'm wrong, dar dezvoltarea sanilor nu tine de hormoni?

Poate ca da, si alimentatia este un factor secundar. Dar de aici pana la a spune ca sanii cresc datorita alimentatiei e cale lunga.


Daca iti zic ca telina ajuta sa iti creasca....( nu pot sa zic aici ca nu am voie sa folosesc cuvinte de genul) m-ai crede? Normal ca nu, ca pare chestie din batrani din vremuri de mult apuse, dar iti garantez ca fiecare aliment contine diverse substante care ajunse in organism ajuta la ceva. De exemplu: rosiile ajuta la ochi, morcovii la vedere, nucile ajuta la creier si tot asa. Astea cu "Mananca porumb ca iti cresc sanii" sau ce am zis eu cu telina sunt lucruri perfect valabile. Sunt dovedite stiintific
Moonsparkle
Oh tocmai vroiam sa scriu un post in care sa zic "You're taking them to seriously, Garden Girl", dar se pare ca unii chiar vorbesc serios tongue.gif

O fi din experienta proprie, ce sa faci... cine stie cat are de suferit Sandorica cand se duce si cere un sutien la un magazin de lenjerie intima... iti dai seama, toata masculinitatea lui, cu telina cu tot, se duce pe apa sambetei odata cu men boobs.

ƞandorică
QUOTE(Moonsparkle @ Feb 15 2011, 06:54 PM)
Oh tocmai vroiam sa scriu un post in care sa zic "You're taking them to seriously, Garden Girl", dar se pare ca unii chiar vorbesc serios tongue.gif

O fi din experienta proprie, ce sa faci... cine stie cat are de suferit Sandorica cand se duce si cere un sutien la un magazin de lenjerie intima... iti dai seama, toata masculinitatea lui, cu telina cu tot, se duce pe apa sambetei odata cu men boobs.
*




Cum zici in japoneza "du-te si te impusca"?smile.gif)))
EcsTasY
QUOTE(ƞandorică @ Feb 15 2011, 05:23 PM)
rosiile ajuta la ochi, morcovii la vedere


dar care e diferenta ? blink.gif rosiile iti fac ochii mai frumosi?

plus, why so serious?
Garden Girl
Pai daca sunt dovedite stiintific, inseamna ca, cei care au "descoperit" faptul ca sanii cresc daca mananci porumb, sunt niste cretini la puterea infinit. Si as mai face o completare si despre cei ce pun botul la chestii de acest gen "dovedite stiintific", dar ma opresc aici deocamdata. Ma duc sa-mi cumpar un sutien.

PS: i'z posting in a srs thred.
Smrgol
Va dati seama ca niste cercetatori au luat doua grupuri mari de fetite, reprezentative pentru populatia lumii, si, intr-un mediu controlat, unora le-au dat sa manance porumb, altora nu. Cand au ajuns la maturitate le-au masurat sanii si au calculat doua medii.

La fel cu sportul, doar ca pentru a masura tensiunea din ei se utilizeaza durimetrul sau... pipaiala.
Nagisa-chan
Am o colega care face handbal si are sanii cat capul. smile.gif So...oricum, toate chestiile gen brocoli iti face sanii mari sunt aberatii. Fiecare cu sanii ei. Si pana la urma toate au, ca ii au mai mici sau mai mari, ce mai conteaza? Daca nu are destui neuroni fata poate sa poarte si cupa A dar si D...indiferent ca e chinezoaica, romanca sau rusoaica.
Horia
Eu sunt tip. Deci daca mananc porumb, brocoli si fac sport o sa am sanii mari ? Ce misto!
Garden Girl
Daca vreti sani mai mari, luati contraceptive. Datorita hormonilor sintetici, in timpul perioadei de administrare, glandele mamare se umfla si astfel n-o sa va mai fie jena sa cereti sutien cu cupa A.

LoL
Horia
Daca contraceptivele sunt mai ieftine decat porumbul, atunci ma bag
Leto
O chestie care mi se pare foarte amuzanta e vorba "N-am sani." as in "Imi lipseste o parte a corpului".


Anyway, I'm for the itty bitty club lol.
Horia
Cancerul la sani este o problema adevarata si te-as ruga, asadar, sa-ti recuperezi cuvintele.
Garden Girl
QUOTE(Horia @ Jul 2 2011, 02:19 PM)
Daca contraceptivele sunt mai ieftine decat porumbul, atunci ma bag
*


Wait, de ce ar vrea un barbat sani mari ? huh.gif
darczon69
QUOTE(Garden Girl @ Dec 23 2011, 10:41 PM)
Wait, de ce ar vrea un barbat sani mari ?  huh.gif
*




Asta este o intrebare la care cred ca ai prefera sa nu afli raspunsul...

In orice caz, I like my boobs medium sized, intre 75-85 de cm biggrin.gif.

Cat despre cancer, este pacat ca inca se mai moare din aceasta cauza, de cele mai multe ori din ignoranta, din prostie sau pur si simplu din naivitate ("nu mi se va intampla chiar mie")...E mare pacat. sad.gif
PhoeniX
dafuq did I just read!?
Horia
QUOTE
Wait, de ce ar vrea un barbat sani mari ?

Ca apoi sa fac flotari si, la vara, sa am tate masculine cand merg la plaja. Am auzit ca tipele sunt atrase de latura asta... (mai mult mai sau mai putin) feminina.

QUOTE
Cat despre cancer, este pacat ca... blabbering nonsense

Ce am zis eu legat de cancer era pur si simplu o gluma adresata replicii "nu am sani".
Mumusan
Stiati ca ... un barbat are aproximativ 10% sanse sa faca si el cancer la san?

helya
QUOTE(Mumusan @ Jan 9 2012, 01:52 PM)
Stiati ca ... un barbat are aproximativ 10% sanse sa faca si el cancer la san?
*



Yep. Nu inseamna ca daca esti barbat scapi de asta biggrin.gif
Mumusan
QUOTE(helya @ Jan 25 2012, 11:03 PM)
Yep. Nu inseamna ca daca esti barbat scapi de asta  biggrin.gif
*


da dar o femeie nu face cancer la prostata
si daca cumva vrei sa spui ca femeia face cancer la ovare, pai si barbatul face la testicule
darczon69
Cred ca ideea centrala este faptul ca we're all f*cked in the cancer department. dry.gif
helya
QUOTE(darczon69 @ Jan 25 2012, 11:02 PM)
Cred ca ideea centrala este faptul ca we're all f*cked in the cancer department.  dry.gif
*



cam asa ceva unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.