Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Shinigami Subs
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO > Shinigami Subs
Shinigami Kid
Un mic copy paste la început - Anunţ lansarea unui nou grup de fansubbing românesc Shinigami Subs. Grupul este originar clujean, membrii fondatori ( la o adică eu ), dar cuprinde oameni din toată ţara. În total suntem 8 membri dar cred ca numarul este de ajuns biggrin.gif (deşi m-am luptat cu toţi cam o lună ca să îi fac să înţeleagă ce şi cum dry.gif ) , desigur pentru moment laugh.gif .
Ce ne dorim:

- traduceri de calitate

- calitate video sporită

- traduceri complete, TOATE proiectele vor fi finalizate

- să răspundem la cerinţele fanilor anime

Ce nu ne dorim:

- traduceri rapide de proastă calitate

- video de dimensiuni reduse şi calitate prostă

- distrugerea fişierului original prin modificari

Din partea noastră să vă aşteptaţi la cât mai multe traduceri biggrin.gif .
Primul proiect lansat va fi Lupul şi Mirodeiile ( Spice and Wolf sau Ookami to Koushinryou ) , după care va fi urmat de Gungrave cel mai probabil şi pe viitor nu se ştie laugh.gif . Cam atât am avut de zis aştempt cu nerăbdare cât mai multe anime subtitrate şi la cât mai multe colaborări.

Pentru cât mai multe informaţii vă rog acesaţi www.shinigami-haos.blogspot.com sau să daţi click pe sig biggrin.gif .
Love-chan
user posted imageShinigami Subsuser posted image

Sper din tot sufletul ca numarul membrilor sa nu se opreasca aici, cut cat mai multi si muncitori cu atat mai bine tongue.gif Fanii trebuie sa stie ca echipa se tine de cuvant si cum a spus si ShinigamiKid, toate proiectele vor fi finalizate; bineinteles ca daca sunt doritori care se pricep la subtitrare sunt bine veniti in echipa, ne, Shini? smile.gif

Deocamdata urez echipei spor la munca si lui ShiniKid rabdare laugh.gif

Ganbatte kudasai! user posted image tongue.gif
Shinigami Kid
I lol'd
QUOTE(Love-chan @ Mar 14 2008, 06:15 PM)
user posted imageShinigami Subsuser posted image

Vreau şi eu Link la iepuraşi biggrin.gif

QUOTE(Love-chan @ Mar 14 2008, 06:15 PM)
bineinteles ca daca sunt doritori care se pricep la subtitrare sunt bine veniti in echipa, ne, Shini? smile.gif


The noobs are welcomed too, you know tongue.gif . Dacă nu ştiu nu e nici o problemă învaţă laugh.gif .

user posted image tongue.gif
*

Ms dar nu ma scutura că şi aşa mă doare capul .
Chupacabra
QUOTE(Shinigami Kid @ Mar 14 2008, 05:23 PM)
I lol'd

Vreau şi eu Link la iepuraşi biggrin.gif
The noobs are welcomed too, you know tongue.gif . Dacă nu ştiu nu e nici o problemă învaţă laugh.gif .

user posted image tongue.gif
*

Ms dar nu ma scutura că şi aşa mă doare capul .
*


Succes si sper sa nu te lovesti de acei oameni cu "ochelari de cal" asa cum, din pacate, mi s-a intamplat mie.
Shinigami Kid
Ms mult biggrin.gif , oricum si daca am bat de ziduri nu o sa ma opresc tongue.gif.


Daca tot sa cerut pun link sa scoateti preview-ul biggrin.gif Apasati aici
Spirit
mult succes la proiect ! si asteptam multe traduceri cu semnatura voastra tongue.gif
Ranma-kun
Eu va urez multa bafta, the more the better. E bine ca apar mai multe grupuri de fansub in .ro .
Dar, daca va apucati sa traduceti si titlurile la anime-uri, de ex "Lupul si mirodeniile" eu va iau la shuturi. Va rog frumos, nu macelariti titlurile, lasati-le pe cele originale pt ca suna super nashpa in romana, imi amintiti de titlurile si traducerile de pe animax si jetix *shivers* .
Shinigami Kid
Eh Ranma ce crezi ca sunt nebun laugh.gif scrisesem in post dar nu am schimbat nimic tongue.gif , plus pe preview vezi vreun titilu tradus biggrin.gif .

Spirit ms biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.