Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Recomandari Anime Samurai, Action, Sci-fi
Anime-Club Forum > Ro Anime > Anime FAQ
KIN
Salut.
As vrea sa-mi recomandati niste anime. biggrin.gif
Dar nu orice anime... unele la care sa ramai huh.gif (gen Champloo tongue.gif )

De asemenea as dori niste site-uri de torrente cu anime din Romania.

Asta este lista cu animele vizionate pana acum : Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Ghost in the Shell, Samurai X (Trust and Betrayal - numai acesta l-am vizionat pana acum, un prieten mi-a spus ca seriile sunt pentru copii rolleyes.gif )Death Note, Ergo Proxy.

Mai am de vazut Appleseed, Gunslinger Girls unsure.gif , Akira si nu stiu ce sa zic despre Berserk... la inceput mi s-a parut interesant dar mi-am schimbat parerea dupa ce i-am vazut sabia ohmy.gif . Imi plac mai mult katanele icon_twisted.gif

Astept cu neradbare recomandarile voastre laugh.gif .

P.S. cer scuze daca nu am pus topicul unde trebuie si pentru ca nu am stat sa caut pe forum topicuri asemanatoare. wink.gif
Vebby
QUOTE
si nu stiu ce sa zic despre Berserk

Fa abstractie de sabie si uita`te. Mai vb dupa, eventual poate te apuci si de manga tongue.gif

Eu iti recomand noua serie Claymore. Desi sunt doat 2 ep aparute... si poate Afro Samurai
KIN
QUOTE(VirginBlood @ Apr 17 2007, 08:13 PM)
Eu iti recomand noua serie Claymore. Desi sunt doat 2 ep aparute... si poate Afro Samurai
*



Ok ms tongue.gif O sa imi iau inima in dinti si o sa vad Berserk. Afro Samurai l-am avut da e "on hold" rolleyes.gif

In rest vad ca va inghesuiti toti laugh.gif Faceti ma frumos rand nu asa biggrin.gif

Nu acu pe bune, nimeni nu are nici o recomandare? huh.gif
key_cee
N-ar fi rau sa incerci si Samurai Jack. E f interesant melanjul dintre viziunea animatorului rus (castigator de Emmy), influenta anime-ului, a pop-culture-ului si mediul american in care a fost realizat wink.gif
axi
sfatul meu este sa nu ceri sfaturi ... din ce ai spus, esti de abia la inceput cu vizionatul anime-urilor, asa ca cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa intri pe anidb.net, sa cauti anime-uri dupa un gen care ti se pare tie mai atractiv si sa incerci ... daca nu ai viteza mare de download, macar de un prim episod poti face rost, prim episod iti va placea sau nu si vei mai lua altele sau vei trece mai departe.
este drept ca sunt multe anime-uri, este drept ca s-ar putea sa trebuiasca mai multe episoade ca sa iti dai seama daca iti place sau nu, e adevarat ca s-ar putea sa ratezi animeuri de referinta pentru vreun gen anume, dar nu te tema, ai mereu timp sa recuperezi tongue.gif

anime cu samurai: Samurai Deeper Kyo, poate Otogizoushi, Rurouni Kenshin si ar mai fi. daca vrei anime cu samurai, fereste-te de "melanj-uri" dupa cum ledenumea key_cee ... unele sunt reusite, altele sunt doar melanjuri, oricum sunt f discutabile si in nici un caz nu se focalizeaza pe samurai thingy u want.
KIN
Ok. Ms de recomandari.

Ai dreptate, nu-mi pot forma o parere dupa numai un episod.
Viteza de download am ceva, deci nu e o problema.
Pana acum, am inrosit site-urile de specialitate in cautare de anime , da-anime, anime db, anime-news-network am cautat si pe myanimelist tongue.gif
Dar am obosit tot cautand, de aceea am cerut ajutorul vostru smile.gif

In fine, o sa le iau pe rand , incepand cu ce mi-ati recomandat si o sa gasesc singur, ceva pe gustul meu. cool.gif



L.E. btw ms pt otogi zoshi, am uitat sa-i dau bookmark si am cautat ca disperatu rolleyes.gif
Trickster
QUOTE(key_cee @ Apr 19 2007, 09:40 PM)
N-ar fi rau sa incerci si Samurai Jack. E f interesant melanjul dintre viziunea animatorului rus (castigator de Emmy), influenta anime-ului, a pop-culture-ului si mediul american in care a fost realizat  wink.gif

Adica a plagiat la greu din benzile lui Frank Miller tongue.gif.


Hai sa dau si eu o recomandare... poti incearca Ninja Scroll.
key_cee
QUOTE
Adica a plagiat la greu din benzile lui Frank Miller


ca alti Sz`pe, de altfel...
hipopotamu
afro-samurai pare-se ca e unul foarte violent. nu stiu mai mult, incec si eu sa fac rost de el, din trailer pare ca merita, desi e un storyboard cam comun si, dupa parerea mea cam neinspirat.

DAr daca l-a vazut cineva, as fi bucuros sa aflu opinii.

Multzam!
Sidonix
hipopotamu... use search button pt a afla daca este abordat un titlu si are deja un topic de discutie.
super
Incearca Sakura Wars sau Samurai 7
shobo
apucate si de bleach itzi garantez ca o sa itzi placa
crys
samurai 7. e foarte tare, mai ales daca-ti plac animeurile cu samurai. si e si fain facut.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.