Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intalnire/proiectii anime
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea > Intalniri
finn
dragilor si dragelor,desi nu se vede,plutesc si eu pe aici si puteti conta pe finn sa faca el vreo nebunie.

acest eveniment este posibil,urmand sa stabilesc o data cu un responsabil

la inceputul lunii mai(evenimentul va avea loc undeva la jumatatea lui mai). ramane sa ne hotarim la un interval(de la cit pina la...) si ce anime-uri doriti sa vizionati.intrarea va fi libera,asa ca platim doar ce bem biggrin.gif

astept sa postati si sa votati;propuneri etc.alte detalii la urmatoarele postari.
Vebby
vreau sa stiu daca mesajul a ajuns corect la creierasul meu..proiectie..adica ca la un mini cinema...anime pe panza??pai daca asta e asa...e o idee super...as vrea sa pot face asta si la mine..,am impresia ca toata lumea o sa fie de acord.... :wink:
zeri
finn...ai relatii la Underworld? De unde proiector? Cat de mare e spatiu de acolo?
finn
ma bucur ca avem doritori...

acum,zeri nu tocmai vorba de relatii,eu doar m-am interesat

2.au proiector cu dvd si divx si am incapea in jur de 30 de oameni,ev mai multi.

3.am desenat un afis (desi nu prea excelez in arta);voi va hotariti ce anime-uri doriti sa vedeti sa le scriu acolo;si adaug:daca doriti o proiectie sa tina toata noaptea...sa rezolva dragi tovarasi
Scorpio
Mda....frumos....o initiativa buna.....dar....deja avem loc de proiectii....si nu tre sa platim nimic. Si se fac saptamanal proiectiile nu la date fixe.....deci nu vad ce rost e sa dau banii...cand pot moca tongue.gif .... mai citeteste si tu pe forum.....ca e topic facut la anunturi
finn
intrare libera compadre,platesti doar bautura...

p.s. daca sunt mai multi doritori rog un mod sau admin sa faca o lista cu fanii care pot sa vina (o sa avem loc destul)...scorpio si tu esti invitat tongue.gif

...adormitul de minea uitat sa mentioneze:cine doreste,avem masa de fussball tongue.gif
cioby2k
mai eu unu vreu. doar stau la o statie de underworld. biggrin.gif

plus ca bautura e ieftina
Duncan
Totu-i excelent , asta mai ales daca se lasa si cu muzica rezidenta de Underworld biggrin.gif
finn
totusi,cine aduce anime :? si ce anime-uri sa vizionam :roll: ?
Scorpio
Bey....sa fie la voi acolo....da tot mai misto e varianta saptamanala tongue.gif....da poate imi calc pe inima si vin si eu in Underworld.....sa vedem ce stimulente am tongue.gif
Animal
Ummmmm....care Underworld? ala de la Kogalniceanu ? isi tot schimba numele baru ala si nu mai stiu daca ala e sau nu...
finn
yup ala e,si underworld se numeste de cind s-a infiintat,adica mai bine de un an din cite stiu
zeri
Mda...deci se pare ca in 2-3 saptamani va trebui sa ne instalam cu berica in brate in fata unui ecran de proiector in Underworld. O sa fie o sambata plina de proiectii anime, mai intai la Ion Creanga si pe urma in Under...sper sa rezistam tongue.gif



Dar eu nu prea inteleg de ce sunt atat de putini doritori in pollul ala, clubul este aproape (Kogalniceanu mi se pare super accesibil de oriunde), e intr-un weekend, intrarea este gratuita. Stiu...era perfect daca era si berea gratis, dar traim in realitatea, nu in vis biggrin.gif





Mai e o discutie aici pe manga.ro
bogdan
mey toate bune si frumoase dar ce-ar fi sa postati si voi un anunt mare si frumos pe prima pagina cu ce se face cand se face eventual si o ora si un loc de intalnire biggrin.gif
zeri
Mi se pare ca nu e nimic definitiv, s-a dus finn sa vorbeasca astazi, ne anunta el ce si cum.
finn
AM STABILIT DATA!! 23-07-2005 cu incepere de la ora 21:00-21:20 sa vina mai multa lume...in rest incerc sa fac pe manga.ro o lista cu anime si poate la inceputul lunii viitoare ma duc sa discut afisul...

oh,era sa uit,evenimentul se va numi UNDERWORLD GOES MANGA

part one,bineinteles pe afis vor fi vizibile adresele manga. ro si anime-club.

gata v-am anuntat,ramane doar sa veniti...un anunt oficial cand am afisul tongue.gif [/b]
zeri
I'll be there. Sa ne pui si noua afisul aici pls /happy.gif
shadysands
Cred ca se poate spune sigur ca pe lista vor figura "Akira" si "Steamboy" (heh, ar fi un frumos "now and then" al aceluiasi autor), si inca un film sau doua ce nu sunt stabilite sigur. Din cate am inteles, Finn vrea sa se ajunga pe undeva pe la 6 ore de proiectie.
finn
pai welcome shadysands(unfair player) tongue.gif cat despre lista trei filme...

daca sunteti hotarati in privinta acestor doua titluri,mai ramane unul.nu de alta dar sa mai avem si alta distractie pana dimineata.

afisul...e cam devreme si o sa-l discut la inceputul lunii viitoare(cam asa)
finn
uite ca nu am apucat sa va anunt lista cu anime pt proiectie,hotarata pe manga.ro:Akira

Steamboy

GITS2

astea sunt filmele,pareri intrebari,va rog sunt pe aici...
zeri
E ok lista, dar as recomanda si vizionarea unui film Ghibli.



GITS2 nu stiu cat de potrivit e; de fapt depinde si de cine vine acolo. Daca nu ai vazut primul film si seriile, GITS 2 te poate baga in ceata...dar macar impresioneaza grafica.
finn
eh,I'll live si pana la urma asta e lista,la urmatoarea proiectie(care,daca),o sa vedem sa avem o gama ...hai sa zic mai variata una la mana

doi la mana,discutia dupa proiectie,vizeaza urmatoarele evenimente de gen,care vor avea loc tot in under (putem organiza mai multe),adica o formatie sau un dj. daca stiti pe cineva il/ii luati frumos de manuta si ii aduceti acolo...daca o sa fie asa,recomand sa fie cu o tematica,adica respectivul gen de muzica sa mearga cu ce vom viziona(parerea mea)

astept pareri si injuraturi(de rigoare)
finn
ow,tot eu,am vesti-o sa primesc sapt viitoare(ar trebui) afisul.din motive evidente o sa-l avem doar pe internet (nu stiu daca o sa fie prin oras)-doi la mana Underworld se numeste acum K3 nu ma intrebati,mai devreme am aflat,din greseala,vad eu ce mai aflu,oricum sunt sigur ca proiectia o sa aiba loc-ne vedem acolo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.