Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accel World
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Action
SoulReaverFo
In anul 2046 o noua technologie optica digitala capabila de conectare in nervul optic permite unor copii, cel mai batran avand doar 15 ani sa se conecteze global si prin simulari computerizate. O aplicatie secreta denumita Brain Burst permite unor anumite persoane sa aceseze aceleratia nervurilor pentru a capata puteri speciale. Marele mister ramane neadresat, cine este arhitectul acestei aplicatii complexe si care este scopul lui.
cg1700
QUOTE(SoulReaverFo @ Nov 14 2012, 12:13 AM)
cine este arhitectul acestei aplicatii complexe
*



My money is on Kirito.
elpreda
Sunt 20 de ani diferenta intre evenimente. A programmer creating something that he can't use? I can't possibly see that ever happening.
SoulReaverFo
o_O in marea majoritate a cazurilor asa se intampla la programatori, compania detine majoritatea programului si acuma nu mai este doar unul care lucreaza la un program ci o echipa intreaga.
elpreda
You gotta love a discussion based on an anime description.

@SoulReaverFo
In cazul asta se foloseste de program ca sa faca rost de bani. Daca cel care a creat Brain Burst nu poate interactiona with the accelerated world I can't exactly see what other use he could possibly have for it.
Therefore it can't be Kirito who created it, I'm betting my money on Yui.
SoulReaverFo
numai autorul manga stie raspunsul dar un lucru e sigur trebuie sa fie o persoana batrana si nu un king hacker.
elpreda
Eu unul cred ca nici mangaka nu stie inca. But I'm still betting on Yui (SAO spoiler)
the friendly AI
Akashiro Kitadawa
O intrebare. Animeul este incheiat? Sau se asteapta ca manga sa-l ajunga din urma si dupa se vor mai face episoade?
cg1700
Momentan e gata. Mai e destul material de adaptat din LN-uri, dar nu se stie daca va fi facut un S2.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.