Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Neko Stuff
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Pages: 1, 2, 3
Fili
Hmm, cred ca ne putem da seama ce tema o sa alegi daca o sa castigi la Desenul Saptamanii laugh.gif
iNeko
QUOTE(Fili @ Feb 9 2011, 11:44 PM)
Hmm, cred ca ne putem da seama ce tema o sa alegi daca o sa castigi la Desenul Saptamanii laugh.gif
*


ofc it's gon be mecha tongue.gif

i'm already working on something, dar e doar o schitza in creion
desenez mult ma bine pe hartie, dar pe hartie nu ai beneficiul de a da Ctrl + Z cand gresesti
Lucius Cornelius Sulla
an si io unu,o incercare in PhotoShop,dar are ochi cam aiurea cred io.

http://th06.deviantart.net/fs70/PRE/f/2011...lla-d396eki.jpg
iNeko
QUOTE(Lucius Cornelius Sulla @ Feb 9 2011, 11:57 PM)
an si io unu,o incercare in PhotoShop,dar are ochi cam aiurea cred io.

http://th06.deviantart.net/fs70/PRE/f/2011...lla-d396eki.jpg
*



marfa. al tau e foarte clean.. ale mele zici ca se vad pe televizor dinala alb negru la cat las eu pe margine... primul si ala cu nightingale e curat pt ca mi-am luat Paint tool SAI, celelalte-s facut in photoshop
Lucius Cornelius Sulla
Da cel putin tu ai mai multe decat mine biggrin.gif
Si sunt destul de marfa.
Fili
Ochii sunt ok, craniul (parul) e prea mare si pare disproportionat.
Well intotdeauna poti incerca sa vectorizezi o imagine, atunci sigur o sa fie curata pe margini (doar ca dureaza de 5 ori mai mult decat iti ia sa o desenezi)
iNeko
QUOTE(Fili @ Feb 9 2011, 11:44 PM)
Hmm, cred ca ne putem da seama ce tema o sa alegi daca o sa castigi la Desenul Saptamanii laugh.gif
*



hahaha uite ca daca castig vre-odata eu am pregatite desene mecha la greu tongue.gif
uite-l si pala care l-am schitzat la facultate
user posted image

Lucius Cornelius Sulla
mecha cred ca e unul din chestiile la care nu ma pricep. smile.gif
iNeko
MUHAHAhAHAhAHA !!!1!!!!!!11!


My lastest werk ish completed !!!!

user posted image

pareri ?
Lucius Cornelius Sulla
Misto desenu,imi place ohmy.gif
iNeko
QUOTE(Lucius Cornelius Sulla @ Feb 18 2011, 11:43 PM)
Misto desenu,imi place  ohmy.gif
*



lol, am creioanele de cacat, deja s-a terminat creionul albastru :\
Lucius Cornelius Sulla
la cat ai folosit pe desenu asta ,te cred si io laugh.gif
iNeko
new one >:3

user posted image
iNeko
eu si cu un prieten tongue.gif

pareri ??

it's not complete, mai trebuie sa-l umbresc etc
user posted image
daca va pricepeti vre-unu in SAI sa-mi ziceti si mie cum dati unbrele
Fili
Lol, WAZAAAA biggrin.gif
Imi place foarte mult ala cu prietenu', simplu dar destul de detaliat (presupun ca-i paint-over). Cu cine faceti voi cyber acolo? biggrin.gif
iNeko
QUOTE(Fili @ Feb 20 2011, 06:41 PM)
Lol, WAZAAAA biggrin.gif
Imi place foarte mult ala cu prietenu', simplu dar destul de detaliat (presupun ca-i paint-over). Cu cine faceti voi cyber acolo? biggrin.gif
*


haha lolz, nu stiu despre ce vorbesti * >:3 *
Fili
I sense a disturbance in teh force! Where's the naked chick?
iNeko
QUOTE(Fili @ Feb 21 2011, 11:03 AM)
I sense a disturbance in teh force! Where's the naked chick?
*



chick?, what chick? >:3
Lucius Cornelius Sulla
lol am vazut si io poza,e misto facuta.Imi place zombalau de pe tricou,e top-notch. biggrin.gif
Am colorat si io unu de-al meu in sai sa vad cum iese. smile.gif
http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2011/052...lla-d3a1oev.jpg
iNeko
nu e raau, lol dar n-am mai vazut un karasuma-kun blond, nust parca freza aia arata bine numai pe tipi bruneti, parerea mea
Lucius Cornelius Sulla
De acord ca arata diferit in fiecare culoare,dar io cred ca arata ok si blond biggrin.gif
iNeko
lol fiecare cu gusturile lui
lucrez la un elf acum tongue.gif
user posted image
Lucius Cornelius Sulla
inceputul e marfa,abea astept sa il vad complet. laugh.gif
Apropo am facut si io o schita cu ocazia testarii programului sai paint si a tabletei mele vechi.(e o janghina de tableta,un wacom antic,nu are acuratete deloc...).
oricum,doar o mazgaleala ca idee. smile.gif
http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2011/053...lla-d3a4r3f.jpg
iNeko
wow gee gee, nice steady lines, nu stiu cum ai reusit ohmy.gif
Lucius Cornelius Sulla
cu multa bataie de cap...din partea rasnitei alea de tableta laugh.gif
iNeko
QUOTE(Lucius Cornelius Sulla @ Feb 22 2011, 04:19 PM)
cu multa bataie de cap...din partea rasnitei alea de tableta  laugh.gif
*


eu de obicei cand nu pot sa dau o linie dreapta bag linework layer si dau cu curve tool, apoi dau merge layer cu layer-ul de linework
Fili
@LCS: Whoa, "mazgaleala" aia arata de 10 ori mai misto decat orice ma chinui eu 2 ore sa desenez biggrin.gif
@Neko: misto elful, asteptam si restul smile.gif
iNeko
QUOTE(Fili @ Feb 23 2011, 10:35 AM)
@LCS: Whoa, "mazgaleala" aia arata de 10 ori mai misto decat orice ma chinui eu 2 ore sa desenez biggrin.gif
@Neko: misto elful, asteptam si restul smile.gif
*


N-am mai facut mult la el, i-am schimbat putin freza
user posted image
Lucius Cornelius Sulla
ma,pana aici arata super.Ti-am zis,abea astept sa vad cum e cand o termini,mai ales dupa ce o colorezi caci io nu glumesc cand spun ca din toate desenele tale ma uimeste de fiecare data stilul tau de a colora.Nu stiu de ce da mi se pare super...mai ales aia ultima cu tine si cu prietenu. biggrin.gif
iNeko
am mai facut putin, dar ma streseaza picioarele
user posted image
Fili
Pana acum arata bine. Baga mare in continuare si iti zicem noi daca-s naspa picioarele sau nu smile.gif
iNeko
am mai facut 2 desene manual azi cat timp am fost in oras cu niste prieteni.

imi place motanul tongue.gif represents my character from mabinogi Rank 8 cooking ftw tongue.gif

flash-ul de la aparat s-a reflectat in creion unde am umbrit sau unde am dat highlight cu pasta corectoare, n-am ce face, si mi-e prea lene sa fac alte poze tongue.gif

user posted image

and my attempt at a kunoichi

user posted image

oh si update la ala cu elfu
user posted image

e prea lucioasa armura ?
sau o las asa ?
Lucius Cornelius Sulla
Iese misto elfu. biggrin.gif
Am mai facut si io o schita cu tableta (I'm getting the hang of this old and crappy contraption) smile.gif

http://th01.deviantart.net/fs71/PRE/f/2011...lla-d3aower.jpg
iNeko
a iesit misto, dar parca l-a luat cineva la bataie si i-a dat la papacioaca de i-a umflat obrajii

and finally done, nue o opera de arta, dar merge

user posted image

si lol, abea acum am observat ca e patriot omul, e imbracat in tricolor
Lucius Cornelius Sulla
Poftim...i-am reparat fata putin,pare mai bine acuma. smile.gif
http://th08.deviantart.net/fs71/PRE/i/2011...lla-d3arqtw.jpg

A,si un chibi mutant,vazut de sus,ce l-am facut la munca in pauza.
http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2011/061...lla-d3arrgo.jpg
iNeko
hmm, tot are ceva la fatza, parca nasu e cam ciudar dar w/e, and lol, sulla junior
Fili
Neko, nu te supara dar am o obiectie. Elful e desenat foarte misto, dar are o problema cu postura. Nu pare sa aiba greutate. De obicei intr-o pozitie ca a ta ar trebui sa se sprinije pe un picior (centrul de greutate al corpului sa pice in talpa) dar la tine pare sa pice undeva in spatele piciorului.
O alta problema la postura sunt mainile. Mana dreapta o sprijina in sold, e ok, dar stanga sta ciudat. Daca vrei sa se sprijine de sabie, ar trebui sa tina cotul pe partea de sus a sabiei, nu in lateral, ca pica (sabia nu e stalp sa fie ferm ancorata). In plus, daca se sprijina, centrul de greutate se muta in exterior.
Nu stiu cat de coerent sunt la ora asta, o sa incerc sa revin mai tarziu, eventual cu o schita sa explic ce vreau sa zic.
Ca sa zic si ceva de bine, imi place foarte mult cum ai colorat, in special ochii si smaraldul cu care prinde pelerina. Eventual un pic de umbra sub barba i-ar da un pic de spatialitate.
iNeko
inteleg ce vrei sa zici, da mi-a fost prea lene sa-i repar mana stanga, si ala cu pozisia ti se trage le la piatra aia ca parca nu e in acelas plan
Lucius Cornelius Sulla
Trebuie sa admit ca are nasul putin cam mare,dar asta e,mai trebuie sa fie si nasosi prin anime nu? laugh.gif
Si apropo,am vazut anume-uri cu personaje care aveau fata si nasul asa...probabil mi-a ramasa in minte si de aia o fi iesit asa smile.gif
La elf,ca de obicei coloratul e misto dar cred ca fili are dreptate aici cu sprijinitul in sabie...sau poate acolo e un "gag scene" si urmeaza sa pice cu tot cu sabie,pe jos...nu stiu,I'm just saying biggrin.gif
Dar asa desenul e super.
iNeko
eh.. asta e, acum deja am inceput altceva, practice makes perfect, asa ca tongue.gif

user posted image
Fili
QUOTE(Lucius Cornelius Sulla @ Mar 3 2011, 10:35 AM)
sau poate acolo e un "gag scene" si urmeaza sa pice cu tot cu sabie,pe jos
*



Vai cat de tare ar fi!Clumsy elf.
Lucius Cornelius Sulla
QUOTE(Fili @ Mar 3 2011, 11:42 AM)
Vai cat de tare ar fi!Clumsy elf.
*


Nu-i asa? laugh.gif
oricum...iNeko,pana acuma capul iese bine dar acu e acu.O pozitie misto a corpului,sa se potriveasca si cu pozitia capului e partea ma grea. smile.gif

PS:Crezi ca ar iesii fata mai bine (mai feminina) daca ai face ochii,nasul,gura, mai restranse,implicit ochii mai jos.Nu stiu,zic si eu dupa cum mi-ar place mie sa arate o figura feminina.Dar totusi,fiecare cu stilul sau. laugh.gif
iNeko
QUOTE(Fili @ Mar 3 2011, 11:42 AM)
Vai cat de tare ar fi!Clumsy elf.
*


lol, a manga about a clumsy elf
lol imi aduce aminte de Gourry
http://www.youtube.com/watch?v=-Z71XMPzpj8

@ LCS : sa vad cand termin tot linework-ul si o sa fac liniile finale, o sa-i modific fatza sa vad cum arata
Lucius Cornelius Sulla
cand le faci sa imi arati si mie ca sunt curios cum iese.
iNeko
uite, i-am refacut ochii si i-am faucut si tot corpul, cu exceptia la pantif, i'm having trougle, si nu inteleg ce are la maneca, ori e franghie ceva ori cum are camasha :\

user posted image

Lucius Cornelius Sulla
cred ca e pur si simplu tivul de la maneca ala gri.
iNeko
QUOTE(Lucius Cornelius Sulla @ Mar 3 2011, 08:42 PM)
cred ca e pur si simplu tivul de la maneca ala gri.
*


lol, ce-i ala tivul O_o ?
Lucius Cornelius Sulla
lol,marginile de la imbracaminte in general se indoaia si se coase ca sa nu se destrame tesatura.Asta se numeste "tiv",standard ce-i drept...dar e tiv.Daca te uiti la mancile de la tricoul tau sau bluza sau cu ce esti tu imbtacat o sa vezi ca marginile sunt mai groase tocmai pentru ca sunt puse in doua si cusute. smile.gif
iNeko
eu ma refer deasupra cotului, are ceva care iese innafara, ca capatul unei curele etc....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.