Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Katanagatari Sync, read first post


Tessa
post Oct 30 2010, 07:10 PM
Post #21


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Oct 29 2010, 08:27 AM)
lol Kratoz chiar nu are nici cea mai mica intentie de a fi Ninja Scroll you are so way off...
*


Yup, NS incepe mult mai interesant si are mult mai multa actiune fara atata vorbarie inutila inclusa :P .
QUOTE(Sidonix @ Oct 29 2010, 08:27 AM)
Avalansa de conversații induce un efect initial de respingere a view-erului prin cascada interminabila de cuvinte însa toate sunt planuite inteligent to make a point si vor fi bondul relației Togame-Shichika in urmatoarele oav-uri resfringandu-se si la interacțiunea cu restul personajelor.
*


Daca sunt planuite atat de inteligent cum de te face sa adormi in timp ce-l vezi? O.o Well, maybe because intelligence doesn't always mean fun.

QUOTE
Hoping there is also a more elaborate story than pokemon-like-collect-all-super-mighty-awesome-12-swords plot.

Sama here.

Ma uit maine la al doilea episod deoarece luni sunt toata ziua plecata. Hope it's better than the first one.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 2 2010, 05:20 PM
Post #22


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



So, I'll go first :D
Personal mi s-a parut mai ok decat primul. There was less talking, sau cel putin a fost in mare numai Togame care a batut campii. Cred ca vorbaria ii punctul ei forte mai mult decat strategiile si asta e amuzant la ea.
Si a avut si o parte mai serioasa, dorinta de a proteja ca motiv existential... I guess :blink: . Oricum, the samurai dude a fost foarte tare, he really made the episode IMO.

And again, daca sunt 12 ninja dudes si pana acu au fost casapiti 2, inseamna ca o sa fie one sword+ a dead ninja per episod? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 2 2010, 08:37 PM
Post #23


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Well nope yuriko, nu o sa fie omorat un maniwani pe episod pt ca la un moment dat they are running out of maniwani :lol: si daca tot incepem cu maniwani ninjas sunt cei mai haiosi shinobi intalniti pina acum un fel de parodie fina la naruto and all that ninja stuff related :D ... o sa vedem in episoadele urmatoare mai multa interactiune cu maniwani si care e treaba cu ei....
.... revenind la Oav-ul al doilea avem parte in prolog de un mic preludiu si la propriu si la figurat in relatia dintre Togame si Shichika si citez din context: T:-Don't be so rough!. S:-I don't know how to hold back. T-You are not allowed to bite, Ok? S:-How about licking? T:You are allowed to lick ! ... si concluzia de strategian al lui Togame: Training is a funny thing... :D ... o sa avem pe parcurs situatii de one on one intre cei doi care vor intari relatia celor doi :D ... de ce mentionez toate aluziile astea!? E simplu pentru ca Ishin da o tenta/aluzie erotica in toate interactiunile dintre personajele operelor sale si Katanagatari is no exception si ca explicatie pentru mine ar fi dorinta de a da o latura matura personajelor si a le extrage din arhetipurile de relationare desi in multe din cazuri nu e aplicabil probabil aici fiind mai mult parodic... continuand la subtilitati evidente ar fi de discutat the catchphrase a lui Shichika care in opinia lui Togame e un must pentru orice erou kick ass character... toata plictiseala din vorbaraie are si momentele funny care probabil apar din constientizarea faptului ca e overabused in toate ninja stories si mai se adauga si Togame's line Cheerios... in final lupta care pentru cei care erau sa adoarma vor avea parte de vreo citeva minute de actiune :D si de un final filozofic that puts you to sleep with your heart at ease :D ...
Eu propun un disclaimer pe care sa-l puna Sclipici la inceputul threadului in care sa mentioneze THIS IS NOT AN ACTION SAMURAI ANIME! WATCH IT WELL RESTED ! ALSO GOOD FOR INSOMNIA! :lol: si cu asta rezolvam problema celor care asteapta riuri de adrenalina si primesc ceai de tei sau menta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 2 2010, 11:50 PM
Post #24


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Deci clar parodia nu e printre preferatele mele. Ciudat, Gintama imi place, dar nu parodia in sine, ci povestile personajelor [cand mai baga si ei putin din povesti :P ].
Vorbaria "amuzanta" dintre Shichika si Togame pe mine ma lasa cam rece. Te uiti la anime-ul acesta si la finalul fiecarui episod iti dai seama ca nu s-au intamplat prea multe in el @.@.
Legat de partile bune ale acestui episod: parca nu a fost la fel de plictisitor ca si primul [de data aceasta chiar m-am prins la discutiile lor cu toate ca nu m-am amuzat la ele] si povestea imi aduce aminte de copilarie. Nu stiu de ce, dar cand ma uit la ea ma simt din nou tanara :lol: . I'll try to explain the feeling after some more episodes.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Nov 3 2010, 08:54 AM
Post #25


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



si mie mi s-a parut mai bun decat primul ep
- mai funny... dumele cu linking si hainele + catchphrase + maniwani care vorbea backwards
- ceva chestii mai deep... faza cu lupta pentru a proteja ceva/pe cineva si ca atunci cand ai ce sa protejezi esti mai puternic
overall vorbaria a fost mai interesanta si lupta la fel
dupa cum a mers pana acum, presimt ca togame nu o sa prinda nici un flashy move :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Nov 12 2010, 09:04 AM
Post #26


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



ceva mai boring ep 3
cateva duminte faine la uracatul scarilor... apoi mult bla-bla pe chestia cu sabiile care dau un echilibru interior fetelor de la templu... bullshit observat in final si de meisai
inca un maniwani omorat... pacat ca au glume bune in program :lol:

ja ne
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 12 2010, 11:05 AM
Post #27


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Sincer, mie episodul 3 mi s-a parut cel mai bun de pana acum. Povestea fetelor de la templu a fost mult mai interesanta decat celelalte bla bla-uri din episoadele anterioare care nici nu se legau de o idee anume. In afara faptului ca maniwani [exceptand primul] se adeveresc a fi complet nefolositori povestii, mor mereu dupa primele 10 secunde dupa ce apar, restul elementelor mi s-au aprut chiar interesante.
All in all, this episode was enjoyable :) .
Acum sunt curioasa de ce spun ca episodul 4 va fi cea mai grea lupta. Nu trebuia asta sa fie la final? :P

Offtopic: Doar eu si EcsTasY mai postam pe aici? Unde au fugit restul gastii? O.o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 14 2010, 02:44 PM
Post #28


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Passing through a little time crisis :lol:
Cum a spus si Tessa si mie mi s-a parut cel mai fain episode de pana acum. Daca o sa o tina tot asa, poate vom avea parte de un sfarsit apoteotic :P
Cred ca din toate personajele de pana acum, chiar speram ca Meisai sa nu moara. Chiar mi-a fost simpatic personajul. Motivul deloc egoist pentru care avea sabia si calea pe care a ales-o pentru rascumpararea faptelor din trecut (eu el putin asa am inteles alegerea ei de a ramane la templu) m-au facut sa o vad ca pe the good guy.

Ok, enough, now back to work! :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Nov 15 2010, 02:33 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



pe scurt - praf )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 16 2010, 03:48 PM
Post #30


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Poate data viitoare cand dai pe aici ne detaliezi si tu putin ce e asa de "praf" la el. Nu te contrazic, dar iti contrazic comentariul scurt, nemotivat si lipsit de consistenta gen "chat".
Acum downloadez episodul 4, revin cu o parere dupa ce il vad :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Nov 16 2010, 11:17 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



despre ceva ce consider a fi neinteresant nu spun mare lucru *
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Nov 17 2010, 08:41 AM
Post #32


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



mai bine n-ai mai spune nimic dacat sa arunci 2 cuvinte fara sens
oricum, exista si praf-uri bune... you know...
diseara bag si eu ep4

ja ne
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Nov 17 2010, 07:20 PM
Post #33


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



uhuuu cam foarte fain ep4
nanami :o ... I did not see that coming
maniwani iarasi f haiosi ... si cu ceva caracter de data asta
pacat ca nu am vazut lupta care a distrus insula :lol:

ja ne
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 20 2010, 02:17 PM
Post #34


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Ai avut dreptate, Sidonix, the Maniwani chiar sunt amuzanti! Cei din episodul asta au fost primii care au avut ceva personalitate si umanitate. + episodul a fost centrat mai mult pe ei, nu au mai fost omorati in primele 5 minute de la aparitie :lol: .
And Nanami... :unsure: I wouldn't want her as a sister... :blink: She's the wolf in a lamb coat... :twisted:
E amuzant ca de obicei Togame pierde toate luptele lui Shichika, dar de data asta a prins lupta. Si ne-o descrie amanuntit. Dar nu a mai fost aratata... :lol: Pacat, pentru ca (,) chiar asteptam sa vad lupta asta...
Anyway, per ensamble, mi s-a parut un episod foatre bun. Seria chiar devine din ce in ce mai buna! :D Looking forward for the next one!

P.S.: Hmmm! Amuzanta faza cu clavicula. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 23 2010, 05:09 PM
Post #35


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... doua lucruri am de spus despre Katanagatari...
* partea buna ar fi ca desi am ratat ep 3, episodul 4 cel cu Nanami in recital :D IS my favorite... eu chiar as vrea o Nanami ca sora :lol: ... she too cute and too evil :twisted: to hate... unii isi chiama fratele mai mare in aparare, eu mi-as chema sora Nanami to defend me and they'll be sorry :lol:
* partea delicata este ca am vazut episodul 11 si din pacate things looks ugly si sper ca ultimul din decembrie sa nu ma determine sa imi para rau ca am urmarit seria intregul an >.< ... damn, probabil revin dupa ce vad si ultima parte si ma hotarasc daca merita sau nu sa continui comentariile...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Nov 24 2010, 07:13 AM
Post #36


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



bun si ep 5
- faza din hot-spring :lol:
- faza cu cheerio :lol:
- faza cu shichika teasing togame :lol:

fainuta seria pana acum... dar nu prea ai ce comenta... what you see is what you get :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Nov 24 2010, 03:40 PM
Post #37


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



moh :( I have so much to catch up... da' de reusesc sa vad pana la sfarsitul saptamanii viitoare inca 5 episoade :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 24 2010, 08:08 PM
Post #38


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Am vazut si eu duminica asta cele 11 ep ca apoi sa aflu ca ultimul ep apare peste o luna. I can't wait that much !

QUOTE(Sidonix @ Nov 23 2010, 05:09 PM)
eu chiar as vrea o Nanami ca sora
*



I would trade my little brother for her at any moment. Imi pare rau ca ii sunt date doar 2 ep, toata chestia Shicika-Togame a avut farmecul ei, dar Nanami a fost cireasa de pe tort.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 28 2010, 05:20 PM
Post #39


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Offtopic:
QUOTE
eu chiar as vrea o Nanami ca sora
Well, ca sora mai mare ce sunt, am dezvoltat in timp anumite... complexe :lol: .
Btw, where is everybody? :huh:

Back to topic:
You are right there EcsTasY, what you see is what you get, dar e mai funny sa despici firul in 4. :P Tot nu am inteles de ce se ascundea ala in armura aia. Era chiar atat de slab pe cont propriu? Si daca a avut copilaria atat de marcata de pirati, de ce a ales sa ramana pirat dupa ce a dobandit puterea armurii? ;)
Finally un Maniwani nu moare episodul asta!

Now back to my scribbling...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 3 2010, 07:53 PM
Post #40


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



pai cum ziceam pe mine m-a blocat 11 si nu stiu ce sa zic... mi-a pierit cheful de cheerio >.< nu am citit novela si nu stiu ce sa astept in final... eu n-am incredere in niponi sa faca in 45 de minute ce nu reusesc in serii intregi adica sa fie capabili sa realizeze un sfarsit decent adica firesc, logic indiferent cat de ilogic este sau pare... deh... pe 11 sau 12 dec cand apare ultima parte ma lamuresc si revin... imi pare rau ca va stric sync-ul :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:16 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |