Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime


Bilibistrocizel
post Dec 24 2012, 07:27 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 23-December 12
Member No.: 11.138
Points: 93
Gender:



Salut,daca se poate sa imi recomandati ceva anime in genul lui berserk...raman recunoscator :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Dec 24 2012, 09:04 PM
Post #2


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Desi nu l-am vazut Fist of the North Star, e probabil cam cel mai apropiat, BloodSamurai, poate stie el mai multe despre el, in afara de faptul ca e destul de vechi, ani '80.
Si Claymore, Clare (aka personajul principal) = Gutts, in versiunea feminina, probabil
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bilibistrocizel
post Dec 24 2012, 10:47 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 23-December 12
Member No.: 11.138
Points: 93
Gender:



QUOTE(Mumusan @ Dec 24 2012, 09:04 PM)
Desi nu l-am vazut Fist of the North Star, e probabil cam cel mai apropiat, BloodSamurai, poate stie el mai multe despre el, in afara de faptul ca e destul de vechi, ani '80.
Si Claymore, Clare (aka personajul principal) = Gutts, in versiunea feminina, probabil
*


ms mult
esti un domn B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Dec 24 2012, 10:52 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(Mumusan @ Dec 24 2012, 09:04 PM)
Desi nu l-am vazut Fist of the North Star, e probabil cam cel mai apropiat, BloodSamurai, poate stie el mai multe despre el, in afara de faptul ca e destul de vechi, ani '80.
Si Claymore, Clare (aka personajul principal) = Gutts, in versiunea feminina, probabil
*




Ahhh hold up men .... Berserk are ca teme principale cavaleri/medieval/demoni si violenta dar povestea e dementiala.

Fist of The north star este exact cum a fost si Berserk ca anime: adica la inceput un anime vechi serial tv si apoi au aparut si remastered si ovauri.

Fist of the north star are ca tema principala viata dupa un razboi nuclear cam in stilul Mad Max. Multi erau maestrii de arte martiale si apoi au prins Apocalipsa.... au aparut mutanti.. violatori ... lipsa de mancare benzina apa. Si se restructureaza lumea pe gasti fiecare e condusa de un lider-rege care e de fapt un maestru de arte martiale. In timp se lupta toti pt. dominare. Poveste urmareste evolutia lui Kenshiro si fratii lui maestrii.
Fist of the north star / Hokuto no ken in timp are niste intrigi calumea... arte martiale si sange-violenta dar nu pot sa-l identific ca Berserk.

Fist of the North Star
Sezonul 1 tv 1984-1987=109 episoade
Sezonul 2 tv 1987-1988,=43 episoade
Film anime Fist of the north Star 1986 (e si varianta remastered si filtered)
Un film real-life cu actori in 1995 (merge daca esti fan)
http://www.youtube.com/watch?v=boawe1SzCaQ

Mini serie OVA (remastered complet) din 3 part The New Fist of the North Star 2003-2004
Si apoi au inceput super misto filmele OVA prin 2006 care sunt cele mai COOL
Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Raoh-den Junai no Shō (movie) (2006-03-11)
Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Yuria-den (OAV) (2007-02-23)
Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Raoh-den Gekitō no Shō (movie) (2007-04-28)
Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Toki-den (OAV) (2008-03-26)
Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Kenshirō-den (movie) (2008-10-04)

Recomand toate aceste filme care incep cu "Shin" sunt desenate modern usor comprimate si lupte frumoase .
Secventa dintr-un film "Shin"


Secventa din filmul din 1986 [cam asa e desenat si serialul tv cel vechi]




Ca Berserk uneori eu vad mai mult animeul ova Bastard!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bilibistrocizel
post Dec 24 2012, 10:59 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 23-December 12
Member No.: 11.138
Points: 93
Gender:



QUOTE(BloodSamurai @ Dec 24 2012, 10:52 PM)
Ahhh hold up men .... Berserk are ca teme principale cavaleri/medieval/demoni si violenta dar povestea e dementiala.

Fist of The north star este exact cum a fost si Berserk ca anime: adica la inceput un anime vechi serial tv si apoi au aparut si remastered si ovauri.

Fist of the north star are ca tema principala viata dupa un razboi nuclear cam in stilul Mad Max. Multi erau maestrii de arte martiale si apoi au prins Apocalipsa.... au aparut mutanti.. violatori ... lipsa de mancare benzina apa. Si se restructureaza lumea pe gasti fiecare e condusa de un lider-rege care e de fapt un maestru de arte martiale. In timp se lupta toti pt. dominare. Poveste urmareste evolutia lui Kenshiro si fratii lui maestrii.
Fist of the north star / Hokuto no ken in timp are niste intrigi calumea... arte martiale si sange-violenta dar nu pot sa-l identific ca Berserk.

Fist of the North Star
Sezonul 1 tv  1984-1987=109 episoade
Sezonul 2 tv 1987-1988,=43  episoade
Film anime Fist of the north Star 1986 (e si varianta remastered si filtered)
Un film real-life cu actori in 1995 (merge daca esti fan)
http://www.youtube.com/watch?v=boawe1SzCaQ

Mini serie OVA (remastered complet) din 3 part The New Fist of the North Star 2003-2004
Si apoi au inceput super misto filmele OVA prin 2006 care sunt cele mai COOL
Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Raoh-den Junai no Shō (movie) (2006-03-11)
    Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Yuria-den (OAV) (2007-02-23)
    Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Raoh-den Gekitō no Shō (movie) (2007-04-28)
    Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Toki-den (OAV) (2008-03-26)
    Shin Kyūseishu Densetsu Hokuto no Ken: Kenshirō-den (movie) (2008-10-04)

Recomand toate aceste filme care incep cu "Shin" sunt desenate modern usor comprimate si lupte frumoase .
Secventa dintr-un film "Shin"


Secventa din filmul din 1986 [cam asa e desenat si serialul tv cel vechi]

Ca Berserk uneori eu vad mai mult animeul ova Bastard!!  :twisted:
*


ms mult
esti tare de tot
sincer sa fiu..nu stiu daca o sa mai gasesc vreun film ca Berserk(cu o asemenea poveste),totusi sper ca pe viitor sa mai scoata un sezon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Dec 25 2012, 12:40 AM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(Bilibistrocizel @ Dec 24 2012, 10:59 PM)
ms mult
esti tare de tot
sincer sa fiu..nu stiu daca o sa mai gasesc vreun film ca Berserk(cu o asemenea poveste),totusi sper ca pe viitor sa mai scoata un sezon
*



Sa inteleg cumva ca nu ai vazut serialul tv original ??? Ca film sunt noua varianta ova care va fi de cam 6 parti aproximativ (deja pe net este partea 1, 2 apare acum iar 3 trebuie sa apara si el [vazut ceva trailer teaser])
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bilibistrocizel
post Dec 25 2012, 12:53 AM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 23-December 12
Member No.: 11.138
Points: 93
Gender:



QUOTE(BloodSamurai @ Dec 25 2012, 12:40 AM)
Sa inteleg cumva ca nu ai vazut serialul tv original ??? Ca film sunt noua varianta ova care va fi de cam 6 parti aproximativ (deja pe net este partea 1, 2 apare acum iar 3 trebuie sa apara si el [vazut ceva trailer teaser])
*


scuze,m-am exprimat eu putin mai defectuos
am vazut serialu si am vazut si partea 1 din filme,la partea 2 nu m-am uitat ca nu gasesc subtitrare
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Dec 25 2012, 01:17 AM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



Pai animeuri putin dark-demoni si cu sabii spre stil Berserk sau Conan Barbarul ar fi:
Madara / Lemnear / Wizardy 1991 .
Ar mai fii Le Chevalier D'Eon dar e lupta cu spada si florete (scrima etc) ... parca nu e cu demoni dar se merita putin (mai schimba stilul cu care esti obisnuit).

Oricum eu sunt mai mult axat pe animeuri cu samurai/ninja/sword fighting/arte martiale (la astea as putea sa dau recomandari mai bune). B)


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bilibistrocizel
post Dec 25 2012, 01:46 AM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 23-December 12
Member No.: 11.138
Points: 93
Gender:



QUOTE(BloodSamurai @ Dec 25 2012, 01:17 AM)
Pai animeuri putin dark-demoni si cu sabii spre stil Berserk sau Conan Barbarul ar fi:
Madara / Lemnear / Wizardy 1991 .
Ar mai fii Le Chevalier D'Eon dar e lupta cu spada si florete (scrima etc) ... parca nu e cu demoni dar se merita putin (mai schimba stilul cu care esti obisnuit).

Oricum eu sunt mai mult axat pe animeuri cu samurai/ninja/sword fighting/arte martiale (la astea as putea sa dau recomandari mai bune).  B)
*


Le Chevalier D'Eon pare interesant....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Dec 26 2012, 01:13 PM
Post #10


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



JoJo's Bizarre Adventure, ai putea sa il incerci, e on-going, momentan e la episodul 12. Desi are un aspect mai bizar, mi se pare un anime destul de okay.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bilibistrocizel
post Dec 26 2012, 04:20 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 23-December 12
Member No.: 11.138
Points: 93
Gender:



QUOTE(Mumusan @ Dec 26 2012, 01:13 PM)
JoJo's Bizarre Adventure, ai putea sa il incerci, e on-going, momentan e la episodul 12. Desi are un aspect mai bizar, mi se pare un anime destul de okay.


*


ms mult
momentan sunt la episodu 12 din Le Chevalier D'Eon...cand termin cu el o sa ma bag si pe asta ca pare interesant
orice recomandare e binevenita si de acum in colo :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Dec 26 2012, 10:55 PM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



Eu am senzatia ca s-ar putea sa-ti fi placut la Berserk stereotipul de badd-guy-/good guy antihero dar heroo in final.
Lucru care il intalnim la inceput in Trigun / Hokuto no Ken / Violence Jack / Demonlord Dante sau preferatul meu M.D. Geist (MD vine de la Most Dangerous).

Daca ai vazut si ai considerat BlueGender un anime ok atunci MD Geist va fi super ... recomand varianta ripuita de [DNBL] si e un ova de cateva parti...... MD Geist pare tare si rau pana la final.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bilibistrocizel
post Dec 26 2012, 11:29 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 23-December 12
Member No.: 11.138
Points: 93
Gender:



QUOTE(BloodSamurai @ Dec 26 2012, 10:55 PM)
Eu am senzatia ca s-ar putea sa-ti fi placut la Berserk stereotipul de badd-guy-/good guy antihero dar heroo in final.
Lucru care il intalnim la inceput in Trigun / Hokuto no Ken / Violence Jack / Demonlord Dante  sau preferatul meu M.D. Geist (MD vine de la Most Dangerous).

Daca ai vazut si ai considerat BlueGender un anime ok atunci MD Geist va fi super ... recomand varianta ripuita de [DNBL] si e un ova de cateva parti...... MD Geist pare tare si rau pana la final.
*


trecut pe lista:Trigun,hokuto no ken ,Violence Jack, M.D. Geist
ms mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:47 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |