Anime-Club :: Comentarii :: FTP Maintenance
Vizitator, bun venit pe Anime-Club 

 Meniu
 
 
 Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva 
 
 Reclama
 
 
FTP Maintenance

Va anuntam ca serverul FTP pentru anime downloads este intrerupt pentru o perioada pentru lucrari de intretinere. Cu aceasta ocazie, serverul va primi un upgrade la capacitatea de stocare, ceea ce va permite adaugarea de noi anime/manga sa fie disponibile pentru download.

Deci, daca intrati pe FTP, dar nu merge, inseamna ca e in intretinere, deci nu va "alarmati" ca nu va merge FTP-ul

Serverul va reveni cel tarziu vineri seara, adica 10 august.

Postat de: Coyotee

Postat de: Coyotee
Crede-ma ca stiu cum e cu diferentza aia de 10% (19'' wide).

Cum am zis, anime-urile noi AU PRIORITATE. Cu timpul o sa le inlocuim pe cele existente cu variantele mai bune aparute intre timp, dar momentan raman cele care sunt.

In legatura cu schimbarile care le asteptai, schimbarile au constat in UPGRADE HARDWARE si SOFTWARE, nu la ce ofera pentru download. Upgrade-ul software in sistemul de operare si programul ftp, iar cel hardware in adaugarea de harduri mai mari. Acest lucru se va observa doar in timp.
 

Postat de: spyderverr
ambele. nu cred ca e imposibil.
sa presupunem ca aveti o capacitate de stocare de 2 TB. seriile h264 au cu maxim 2 GB in plus fata de cele XviD. cand ajungeti la 1,9 TB puteti sa folositi restul 0,1 TB pentru a schimba cateva din seriile XviD cu h264.

cand pui episodul pe un monitor de 19" lcd sau mai mare acea calitate de 10% inseamna foarte mult!
 

Postat de: Coyotee
Bun, au aparut versiuni in h264 dar cand acele serii au fost puse pe FTP, nu existau acele versiuni pe h264.

In plus, prioritate au seriile noi, nu cele existente. Tu ce preferi? Sa stam sa inlocuim anime-urile existente cu versiunile h264 care au o calitate cu max 10% mai buna ca versiunile existente sau sa punem serii noi ca sa de unde alege ce sa downloadezi?
 

Postat de: spyderverr
nu vreau sa ma cert DAR foarte multe serii de acolo au aparut in varianta h264!
niste exemple:
Azumanga Daiou - KAA
Basilisk: Kouga Ninpou Chou - moo-shi, a4e, RDMC, A-Supreme, ACX, etc.
Black Lagoon, Blue Gender, Berserk, Chobits, Chrno Crusade, Fantastic Children, Fate - Stay Night, Ergo Proxy, etc...

si asa, aproape (dak nu peste) 50% din serii au deja varinta h264.
 

Postat de: Coyotee
Daca o serie o gasim in mai multe versiuni, o sa fie pusa cea mai buna versiune. Daca nu se gaseste decat intr-un fel, p-ala il punem.
 

Postat de: spyderverr
a trecut de mult 10 august si nu prea am vazut schimbari. vrem h264 (cel putin eu)
 

Postat de: Kreatur
merge
 

Postat de: andrew_seul
Dap.. veste buna... dar la mine nu merge nici acum sa intru pe ftp ))
 

 UserCP

User: 
Parola: 

Inregistrare 
 
 Poll
Perioada preferata de animatie?




[ Rezultate ]
Trebuie sa te loghezi pentru a putea vota

Poll DB 
 
 Statistici
Total postari: 157829
Membri: 8075
Cel mai nou membru: kd9004
Max online: 4238 pe 21 Jan 2020, 02:13 PM
Useri online:

Total online: 323
Membri: 0
Membri anonimi: 0
Vizitatori: 323
 
 
Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin


Powered by Anime Power Engine v2.0.3
Copyright © 2024 Anime-Club Romania.