Anime-Club :: Comentarii :: Animax - comunicat de presa
Vizitator, bun venit pe Anime-Club 

Meniu

Chat

elpreda: [22:40] Truck-kun is on a rampage
elpreda: [20:10] but they did a great job so far, looks like we're getting some good stuff this season as well
elpreda: [20:09] oooh, cand am auzit ca apare Goblin Slayer animat mi-a fost ca o sa sara peste all the nasty can't show this to kids parts
LordPhoenix: [22:39] De acord cu elpreda
elpreda: [07:45] Happy Sugar Life is totally awesome!!!
elpreda: [07:45] m-am ferit sa zic de la inceput dupa ce am fost dezamagit de alte serii, dar avand in vedere ca a trecut deja jumate de sezon
IceJack: [22:48] "cam mort"
Ranma-kun: [19:07] siteul e cam mort dar bântuit. Daca aveti de gand sa treceti prin Germania sau Japonia write me biggrin.gif
blood: [20:47] Wow! Doar acum 15 ani faceam http://www.evangel ion.anime-club.ro/ smile.gif)
IceJack: [07:29] Shingeki no Bahamut - Virgin Soul .. . pretty good, desi parca mi-a placut primul mai mult, s-a concentrat pe mai putine ideii si teme. Nina mi-a placu
Arhiva 

Reclama

Reclama

Animax - comunicat de presa

„Sony Pictures Television International (SPTI) va lansa pe 2 iulie în România, canalul Animax care va difuza exclusiv anime-uri japoneze”, a anunţat Stephen White, manager general AXN Europa Centrală. Iubitorii acestui gen se pot bucura de anime-uri plapitante şi pline de succes în fiecare zi, în intervalul orar 20:00-02:00. Acest gen de animaţie japoneză care s-a dezvoltat din arta benzilor desenate este extrem de popular în întreaga lume, bucurându-se de un succes enorm printre adolescenţi şi tineri.

Anime-urile au evoluat în mod constant în Japonia după cel de-al doilea război mondial. În timp ce în Europa de Vest şi în America desenele animate sunt adresate în principal copiilor, anime-urile acoperă adesea subiecte serioase şi sunt adresate oamenilor de toate vârstele. Programele Animax vor cuprinde seriale şi filme de mai multe genuri: comedie, SF, dragoste, toate destinate adolescenţilor şi tinerilor.

Animax va înlocui A+ şi va avea un look on-air complet diferit. Noul canal va păstra cele mai populare seriale, Inuyasha, Hell Girl, Cowboy Bebop, Yu Gi Oh! GX sau Trigun, dar acestea vor fi completate cu cele mai noi şi de succes seriale şi filme de anime-uri ca: Bleach, Death Note, Honey & Clover şi Fullmetal Alchemist.

Suntem foarte încântaţi că introducem în Europa Centrală acest brand atât de puternic şi apreciat”, a declarat Stephen White, manager general AXN Europa Centrală.

Animax este unul dintre cele mai de succes canale din portofoliul SPTI. El emite în 11 limbi, în 36 de milioane de case din 38 de ţări şi este un brand bine poziţionat în Asia şi America Latină. A+ are deja 4,6 milioane de abonaţi în Europa Centrală fapt ce-i va permite canalului Animax să pătrundă în regiune pe o piaţă cu un public numeros şi loial. Programele de pe Animax vor fi difuzate zilnic în intervalul orar 20.00 - 02.00, pe frecvenţa A+.

Animax va fi lansat în România, Ungaria, Republica Cehă şi Slovacia iar de curând a fost lansat şi în Germania. SPTI are planuri de extindere în Polonia şi există negocieri pentru a aduce canalul Animax şi în Marea Britanie, Italia, Spania, Franţa şi Turcia.

Sursa: AnimaxTV

Postat de: Coyotee

Postat de: Axl_Rose
cand apare episodul special din Death Note?

Postat de: Muza chan
Stie cineva daca subtitrarile le va face aceeasi firma care a lucrat pentru a+? Pentru ca daca raman tot ei... vom avea in continuare traduceri facute in bataie de joc. Nu stiu daca Sony a observat cat de slabe sunt traducerile.

Postat de: Sidonix
e aceeasi varza... i-au schimbat doar numele si genericu dry.gif

Postat de: waste
Ei bine, mai rau decat pe A+ nu poate fi dry.gif deci, sa speram ca va fi mai bine. tongue.gif

Postat de: shuin
Oh, da!! DN, H&C, FMA... supertare, se pare k voi da drumul de'acum la TV nu doar knd ma joc pe consola sau knd sunt meciuri. Keep it up

UserCP

User: 
Parola: 

Inregistrare 

Poll
Perioada preferata de animatie?

[ Rezultate ]
Trebuie sa te loghezi pentru a putea vota

Poll DB 

Statistici
Total postari: 157671
Membri: 8005