Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Detective Conan 001
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO
kyuubi654
He he ^^ It's me again. Si sper ca de data asta n-o sa fie la fel de plictisitor anime-ul pe care l-am ales smile.gif

user posted image


De data asta am folosit un singur file-hoster, s-anume Mediafire:

Linkuri indepartate pe motiv ca seria este deja licentiata. Dak cineva chiar vrea traducerea sa-mi zica smile.gif

E vorba de un fisier mkv, dimensiuni 720x528, cu subtitrari in romana si impartire pe capitole. Din punct de vedere al RAW-ului, aceasta varianta este mai buna decat cea in engleza.

In caz ca observati greseli prin subtitrare lasati un comment sau ceva k sa fac un v2 smile.gif Daca aveti sugestii le-ascult cu cea mai mare placere.

Si ink ceva smile.gif E cineva interesat sa traduca textul de la opening si ending ? Ca eu am incercat, da park trebe cineva cu ceva mai multa creativitate ca sa sune si bine.
Baka man
Mult succes (veti avea nevoie la cate episoade sunt), sunt un fan al manga-ului deci anime-ul trebuie sa fie si el bun.
Doar o singura intrebare... anime-ul asta nu este/a fost difuzat si pe Animax?
Tessa
Dap, e licentiat in romana. Poate ar fi o idee buna sa renunti la el si sa subtitrezi altceva [doar o idee].
spyderverr
o idee mai buna decat a Tessei: tradu-l si scoate scripturile. (nu e mare chestie de typesetting la DConan)

sau ti-e frica ca-ti schimba vecinul de la 2 nickname-ul din script? tongue.gif
kyuubi654
lol...a fost licentiat ? habar n-aveam smile.gif si pana unde au difuzat ?

n-am nimik impotriva sa fac doar scripturile, da dak sunt deja pe animax n-are rost. si nu toti au raw-uri pe care sa le foloseasca smile.gif
Tessa
Nu stiu pana la ce episod a fost dat ca eu nu mai urmaresc animax de un an incoace, dar stiu ca a fost dat la un moment dat.
spyderverr
QUOTE(kyuubi654 @ Oct 14 2010, 10:11 PM)
dak sunt deja pe animax n-are rost.
*


cum sa n-aiba rost? poate eu vreau de-a dracu sa vad detective conan la exact o ora dupa ce-l da la tv; sau poate cate 20 de episoade odata.

la tv il da odata si apoi iti bagi unghia-n gat ca ai ratat episodul si te rogi sa-l prinzi maine in reluare.

QUOTE(kyuubi654 @ Oct 14 2010, 10:11 PM)
*) n-am nimik impotriva sa fac doar scripturile.
*) si nu toti au raw-uri pe care sa le foloseasca smile.gif
*


fa scripturile si daca se poate chiar compatibile cu release-urile celor de la DCTP.

raw-uri se gasesc intotdeauna, trebuie doar sa vrei sa dai de ele.
kyuubi654
hehe ^^ deci e cineva interesat smile.gif

scripturile o sa le fac dupa cei de la DCTP cand ajung pe la episoadele 300-400, nu mai stiu de unde au preluat ei. pana acuma am folosit pentru primu episod subtitrarile celor de la A-Conan k ei sunt singurii care le-au facut.

cat despre RAW-uri, ele sunt disponibile pe net acuma, dar nu stiu pentru cat timp vor mai fi smile.gif pentru k o sa dispara seederii candva. si din pacate nu am nici destul loc sa salvez absolut toate episoadele. are cineva 100GB liberi ca sa le salveze ? ar fi foarte dragutz smile.gif

aa, si o sa lucrez sa fac releasuri cu subtitrari in engleza si romana... e mai placut asa biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.