Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pay To Play Is Going To Be Free
Anime-Club Forum > Non-Anime > Games > Role Playing Games (RPG)
IceJack
http://pc.ign.com/articles/111/1119658p1.html
http://www.lotro.com/free.php?

Se pare ca Turbine o duce bine, sau e disperata, pentru ca au decis sa transforme aventura Tolkiana intr-un joc free to play, nu e chair totul gratis dupa cum zic ei, se pare ca linia de questuri gratis se termina dupa Bree-Land (level 20), asta daca pana atunci nu o sa strangi destule puncte in joc ca sa deschizi treptele urmatoare, nu sunt sigur, nu am incercat inca. Dar gratis e totusi gratis, si cum DDO nu prea imi place asa de mult pe mine probabil o sa ma gasiti pe acolo ocazional in curand.
IceJack
Pirates of the burning sea o sa fie gratis deasemenea, dar un gratis mai gratis ca LOTRO se pare...

http://www.zam.com/story.html?story=23294&storypage=1

"Flying Lab announced this week that Pirates of the Burning Sea will be going free-to-play, so we sat down with Design Department Lead Declan O'Connell to talk about the change and the new expansion."

Asa ca deja optiunile se inmultesc, avem Temnite si Dragoni gratis, avem Elfi, avem Pirati, ne mai trebuie doar Ninja gratis.

So see you in these games i guess.
DMonk
Interesant. Ma intreb din ce platesc traficul, ca nu cred sa apara reclame in joc.

Oh well.. ce n-au rezolvat la jocurile astea e ca indiferent cat lvl faci, tot ti se face foame.
IceJack
In-game shops, premium accounts, xp boosts, credit boost, si alte de genu. Lotro se pare ca o sa te puna sa dai bani si pt questuri.
DMonk
Oh wow, ce lame mi se pare. Decat in felul asta, e mult mai cinstit cu abonament.
IceJack
Poate, dar sunt oameni care nu isi permit sau nu vor sa plateasca lunar pt ca e totusi o capcana, dupa o vreme platesti doar ca sa iti justifici bani si efortul depus pana atunci.

Asa cine vrea poate sa joace si cine isi permite si vrea poate sa aiba cateva avantaje si nu va fii nevoit sa depuna la fel de mult timp ca cineva care are tot timpul din lume.

Din cate am citit, teoretic linia questului poate fii cumparata si cu puncte facute in joc, deci grinding.
Megiddo
Lotro au pierdut masiv din playerbase-ul care oricum nu era fantastic si au facut singura chestie care mai putea salva ceva, au trecut pe micro-transactions.
PhoeniX
3 filme scoase acum jumatate de deceniu nu le-ar fi adus niciodata un fanbase solid precum a avut WoW la lansare sau Star Trek. De romane nici sa nu mai zic, fanbase-ul e extraordinar de mic. Iar fara nimic inovativ, nu are rost. Singurii care au observat chestia aceasta e Bioware cu al lor The Old Republic, dar acolo e un sure hit din cauza fanbase-ului foarte solid.
IceJack
Da, si a faptului ca SWO a fost un esec aproape complet laugh.gif

Personal mie imi trebuie doar un grup de oameni ca sa ma simt bine intr-un mmo, si chiar urasc glotele, asa pe LOTRO au ramas doar oamenii carora chiar le-a placut jocul/lumea, sa vad ce char-uri mai am (heheh i get the entire story), daca mai am (jocul cu luna din cutie mi-a facut-o cadou un american). Ma bate gandul, daca reusesc (am o nelamurire ce trebuie verificata) , sa incep iar pe un server RP, desi trebuie sa ma apuc de recitit wiki-u de LOTR biggrin.gif

L.E. Hehehe dupa destul de multe servere in care mi-am cautat caracterul mi-am gasit hunterita de lvl 40 din September 28, 2007 laugh.gif she lives, i just need to relearn how to play her. icon_twisted.gif
IceJack
BTW: De maine (luni) Pirates of the Burning Sea o sa fie gratis.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.