Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Colectia Voastra De Manga
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Manga
Crystyxn
incep eu



user posted image
user posted image



stiu ca este foarte mica dar colectionez de putin timp

sunt interesat sa vand inuyasha-urile si Dr. Slump daca le doreste cineva

ph34r.gif
Megiddo
Death Note nu vinzi? biggrin.gif
Crystyxn
dupa ce le am pe toate 12 poate le vand hmmm xD
EcsTasY
I got 3 times more Tshirts that you have manga... and it's not a collection...
Zero_CGT
spuneai ca vrei sa vinzi din ele??? poti sa faci o lista cu preturi informative pentru serii??? gen: naruto .....N lei and stuff....
Moonsparkle
Is that Pokemon I see there?
Crystyxn
si tu ai telefon nokia? daca nu ii 2 MP + atunci nu se va intelege nimic

vad ceva Negima acolo rest nimic :/

Dr.Slump vol1 + inuyasha vol 1 si 2 = 60 lei

accept si schimburi de manga sau starcraft 2 beta key invite
Crystyxn
trebuie sa setezi de la telefon rezolutia cea mai mare smile.gif
Emanuel
Colectia mea:

- Ayashi no Ceres complet (1-14)
- Alice 19th complet (1-7)
- Angel Sanctuary vol 1-18
- Tokyo Babylon vol 1-4
- Cardcaptor Sakura vol 1-2
- Fushigi Yuugii vol 1
- Ghost Hunt vol 1

si artbooks:
- Angel Sanctuary - Angel Cage
- Angel Sanctuary - Lost Angel
- Ayashi no Ceres
- Cardcaptor Sakura artbook 2
Garden Girl
I'm not into manga that much, prefer anime-ul. Mai citesc ocazional una-alta de pe onemanga.
DAR am primit de ziua mea manga Lucky Star (vol 1,2) si tre sa ma tin de ea.. biggrin.gif
jkno
Colectia mea de manga si artbooks
Crystyxn
cred ca trebuie sa iti placa foarte mult figurinele astea ca sunt scumpe rau
jkno
QUOTE(Crystyxn @ Apr 24 2010, 10:26 AM)
cred ca trebuie sa iti placa foarte mult figurinele astea ca sunt scumpe rau
*



Ti se pare doar
cool.gif tongue.gif
Crystyxn
pai cum nu sunt scumpe? 300+ ron pentru un ornament? wtf
DmonHiro
In sfarsit o camera buna.

user posted image
elpreda
Nu credeam ca lumea are asa colectii in Romania, eu tot ce am am in format electronic, cu exceptia codului rutier.
Moonsparkle
Ce nu stiai e ca DmonHiro e mare fan anime si se pare si manga (ca sa nu zic otaku ca nu stiu ce obiceiuri sociale are tongue.gif). Cred ca ar trebui sa primeasca a-c badge for guessing every screenshot on Guess the Screenshot laugh.gif desi parca parca era la un moment dat una pe care nici DmonHiro nu o stia omg tongue.gif

Anyway, nice collection smile.gif Tsubasa. lemme guess, Diverta? tongue.gif si de ce is toate in plastic?
spyderverr
QUOTE(Moonsparkle @ Dec 16 2010, 10:14 AM)
de ce is toate in plastic?
*


din cauza prietenilor carora le place sa atinga? laugh.gif
Moonsparkle
Atunci ar trebui sa aiba un palitor din'ala de muste, would be funnier at least tongue.gif
DmonHiro
Tot ce am e cumparat de pe Manga-Shop, cu exceptia Nanoha BD FP LE, care l-am comandat de pe cdjapan. Foliile de plastic sunt anti-praf si anti-paranoia.
Tessa
Eu dupa cateva tentative mi-am dat seama ca nu prea merita sa cumperi manga decat daca chiar iti place foarte mult sau chiar ai mult spatiu de depozitare in casa.

Ce titluri am eu:
~ Bride of Water god volume 1, 2 and 6 [inca mai completez la el, grafica merita toti banii investiti XD]
~ Arcana volumele 1, 2, 3 si 9 [nu stiu daca se mai merita sa investesc in restul avand in vedere ca Tokyopop l-a abandonat cand au mai ramas doar 2 volumes de scos sad.gif ]
~ Hissing volumele 1-6 [complet]
~ The other side of the Mirror volumele 1-2 [complet]
~ Her Majesty's dog volumele 5-11 [inca mai completez la el]
~ Hockey club volumul 5-8 [pana nu il termina de scos eu nu mai cumpar nimic din el....]
~ Seduction more beautiful than love volumele 1 si 2 [alt titlu abandonat de cei de la Tokyopop....]
~ Real Lies volumul 1
~ Forest of Gray city volume 1 and 2 [complet]

+ cateva pe care nu mai intentionez sa le colectionez [daca le vreti da-ti un mesaj, le dau pt 10 RON fiecare, la mine doar ocupa spatiul degeaba XD], le-am cumparat doar din curiozitate: Angel Diary volumul 1 [lung si plicticos, nu merita bani investiti in el, din punctul meu de vedere], One volumul 11 [vroiam sa stiu finalul], 13th Boy volumul 1 [prea copilaros pentru mine].

Ce serii as mai vrea sa cumpar ar fi: Goong, Sugarholic, You're so cool si Cynical Orange. Toate sunt de la Yen Press, doar de acolo mai cumpar, m-am lecuit de "calitatea" oferita de ceilalti <.< .

Nu pun poze ca nu am, si nu sunt acasa ca sa fac. Va trebui sa ma credeti pe cuvant XD.
iNeko
lol, acum ma simt prost, am doar Hunter x Hunter
KittyTeea
Colectia mea nonexistenta se va imbogati astazi cu 4 volume - Merupuri - I'm so happy. It must be fate that someone actually opened this topic rolleyes.gif .
Yuriko
Same here! Colectia mea inexistenta a luat nastere cu "Welcome to the NHK" si "Uzumaki". (si asa s-au dus banii de camin si predari pe 2 luni laugh.gif ) Partea naspa e ca sora-mea mi-a luat primele volume ca sa fie sigura ca imi vad de scoala in sesiune si acu nu ma tine sa le citesc de pe net sad.gif
Baka man
Colectia mea de manga consta practic in Pluto, de Naoki Urasawa, toate cele 8 volume laugh.gif Le-am primit de Craciun de la prietena

Si mai am cumparate de mine un volum din Berserk (cel tradus in romana) si unul din Gyo de Junji Ito si Scary Book de Kazuo Umezu.

Ma bate un gand si sa comand Wolf's Rain de pe Mangashop, dar mai astept, ca as vrea sa le ridic in preajma Otaku Festival
Owkonnod
Stiti unde pot gasi manga in japoneza (netradusa). Ma intereseaza in Bucuresti. Pe mangashop.ro am vazut numai in engleza, iar link-uri externe de incredere nu stiu.

Mersi in avans!
Synoptic
Nu-mi place manga.
Nu am nici una.
Mi-as lua totusi niste light novels.
Sei Ryuun
eu nu pot sa ma mantresc cu lista lunga de manga, ca mai repede le citesc online, dar zic si eu ca am primele trei volume samurai champloo, doua volume tsubasa chronicles si 6 volume cu vampire hunter d.
takezo
Nu am multe manga-uri pentru ca seriile pe care le vreau ori le am pe toate ori nu le am deloc tongue.gif. In schimb am 2 shounen-jum-uri si.... vreo 10 'almanahe' de hentai/ecchi-uri xD
Sei Ryuun
QUOTE(takezo @ Jun 2 2011, 05:45 PM)
Nu am multe manga-uri pentru ca seriile pe care le vreau ori le am pe toate ori nu le am deloc tongue.gif. In schimb am 2 shounen-jum-uri si.... vreo 10 'almanahe' de hentai/ecchi-uri xD
*



eu am incercat o data sa citesc un hentai, dar cand am vazut ca dureaza mai mult de o luna sa citesc un nou capitol, am zis ca mai bine renunt. pai, vreau sa aflu ce se intampla mai repede!
takezo
Nu cred ca ne referim la aceeasi chestie. In japan sunt manga-uri prin mini market-uri care vin 'la pachet' gen shounen jump. Numai ca nu sunt capitole multe dintr-un manga sunt scurte rau de tot gen 20-30 de pagini. Intr-o manga de genu ai vreo ...9-10 povesti de genul. Depinde de editura really tongue.gif .

Ok, perhaps i shouldn't know this much about this XD
Baka man
user posted image

QUOTE
Raftul meu cu anime/manga staff (updated today): contine 5 numere din Otaku Magazine, un numar din MangaHolic, un numar din Manga Made in Ro, un dvd cu Death Note, un dvd cu Megaman NT Warrior, un dvd cu Zorro, Scary Book de Kazuo Umezi, primul volum din Berserk de Kentaro Miura, cele 2 volume ale Gyo de Junji Ito, Blue Spring de Tayio Matsumoto, Portus de Abe Jun, volumul 2 din Wolf's Rain, cele 3 volume are Genkaku Picasso de Usumaru Furuya si last but not least, cele 8 volume din Pluto de Naoki Urasawa biggrin.gif also, e si un dvd cu jocul Halo deasupra


La asta se mai adauga si 4 numere (din 5) din Wolverine: Snikt! de Tsutomu Nihei si urmeaza a-mi mai sosi prin posta volumul 1 din Wolf's Rain, Samurai 7 (2 volume), Cowa (1 volum) si inca 2 chestii care nu sunt tocmai manga-uri biggrin.gif

Also, @Owkonnod: Incearca pe Book Depository [link direct catre pagina de cautare cu ce te intereseaza pe tine]
Am descoperit recent site-ul si am ramas foarte multumit de ei biggrin.gif Livrarea in Romania e gratuita.
Katharsys
Etoo let s see

My manga collection has these things :

Death Note - volumes 1-13 ;
Inuyasha Ani manga ( versiunea care arata exact ca anime) volumul 27 ( de la jaken's plan to steal tetsusaiga XD );
Glass Wings - e un singur volum, l-am luat pentru ca mi-a placut artworkul ( atentia acordata tinutelor vestimentare stil gotic so I took it XD )
Chrono Crusade vol 2/3/5/7/8 ( still lacking 1/4/6) but hopefully amazon/com gonna send them to me -.- or else >:);
The Devil Within vol1 si 2 aka toata seria ( nu va uitati pe mangashop ca nu mai e available :/);
Claymore - doar volumul 1 QQQQQ;
Bleach vol1-/2/3/4/5/6/7/8;
si am si un nr din Shonen Jump XD ;

Planuiesc sa fac rost de toata seria Midori No Hibi ( I love this series, dar vad ca pe mangashop iar nu sunt toate, si costa si cam mult , o sa fie o investitie but who cares XD? );

BTw maybe lame question, dar de unde procurati foliile din plastic ? ( in cazul in care sunt unele smechere cu inchidere din aia tip "slide" nu folii simple de le bagi in dosar ca de alea gasesc si eu, dar am vazut in SSs ca foliile voastre au dimensiuni a5 exact ca volumele) ?

Multumesc anticipat oricui se oboseste sa raspunda ^___^;

BTW IF u sell any volume of Midori no Hibi/Chrono Crusade (1/4/6) PM meh asap pl0 X XD;


am sa dau edit mai tarziu cu o poza ( nu am asa ceva acum);
darczon69
Eu am inceput doar de vreo doua luni sa cumpar manga smile.gif.

Pana acum am volumele 1-5 din Higurashi (volumele 6-10 trebuie sa imi ajunga de Craciun biggrin.gif) si primul light novel din seria Haruhi biggrin.gif.

Nu se poate numi o colectie...but it's steadily growing MWAHAHAHAHAH icon_twisted.gif !

EDIT

Asadar, mi-au venit si celelalte volume din Higurashi. Acum am dat comanda la cateva volume care se mai gasesc din Neon Genesis....
Baka man
Am ridicat marti de la posta primele 4 volume din One Piece :x

La urmatorul salariu le comand pe urmatoarele 6 biggrin.gif Pana nu o sa am seria completa (sau la zi), nu ma las
gaijinme
Colectia mea cuprinde 15 bucati, toate luate din Japonia.

Akira ... 100 yen bucata, adica 1 euro pfff la Book OFF.
Astea si cu S. Ghibli sunt color, restul B/W.

Comic Gate Ash e groasa...
Am uitat sa pun in poza o carte din universul Valkyria Chronicles... pare legata de jocul #3 din serie. <3

user posted image
darczon69
Hai ca pot si eu, in sfarsit, sa pun o poza cu mica mea colectie smile.gif

user posted image

Stiu...calitatea imaginii lasa de dorit (stupid phone dry.gif ), asa ca voi enumera volumele de la stanga la dreapta

1) 13 volume din Higurashi When they Cry (cu inca 4 pe drum biggrin.gif)

2) 5 volume din Neon Genesis Evangelion (numai astea le-am mai gasit sad.gif )

3) 8 volume din Code Geass (complete)

4) Mangazen nr 2

5) The Melancholy of Haruhi Suzumiya - light novel

6) One Piece Omnibus vol 1 East Blue

7) Bleach vol. 1

8) Naruto Omnibus vol 1

9) Chobits Omnibus vol 1

10) High School of the Dead Omnibus Full Color Edition (vol. 5 e pe drum biggrin.gif).

That's about it...

In viitor vreau sa cumpar vol 2 din Chobits si seriile complete Spice and Wolf si Haruhi Suzumiya smile.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.