Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zanpakutou Arc [spoilers]
Anime-Club Forum > Detaliat > Bleach
Botan
Urmeaza multe spoilere!! Ati fost anuntati!!

Ma gadeam, poate unii membri vor fi interesati de topic... desi inclin sa cred ca singurele posturi or sa fie despre minusurile seriei, asta daca vor fi posturi...laugh.gif
Eu macar incerc, pt ca mi-a placut filler-ul asta.

Bineinteles, primul motiv ar fi.. Muramasaaa! lolz, poate unii dintre voi va asteptati sa spun asta? tongue.gif Dupa ce ca e bishie, mai e si bun [la suflet]...adica, e adevarat ca si el a fost unul dintre cei ccare l-au facut pe Koga sa vrea razbunare (cam asta facea, se razbuna pe toti pt ca nu l-au acceptat), dar ma refeream la faptul ca vroia sa fie mereu alaturi de el, chiar daca insemna sa se intoarca impotriva tuturor si chiar daca era rau ceea ce facea. (uau, ce profund.. laugh.gif) O, saracutul de el, pana si dupa ce a fost impuns cu ..el,pana la urma tongue.gif (adica, Kouga a folosit sabia pe care o avea, adica forma de Zanpakuto a lui Muramasa si l-a ranit pe Muramasa in forma "umana"), tot isi dorea sa fie din nou Zanpakutoul lui Kouga.

Eh, mai bine continui dupa ce am cu cine vorbi. XD
Apropo, care e Zanpakutoul vostru preferat in forma umana?
Excluzandu-l pe Muramasa, pt mine e Hyourinmaru icon_twisted.gif Sau poate Sebonzakura...?
Unknown
A fost decent, nu as putea sa spun exact de ce dar m-a prins. Nu am inteles al cui a fost personajul ala cu gluga, a aparut pe la sfarsit si nu s-a luptat serios cu nimeni... poate mi-a scapat. Au reusit sa le dea niste personalitati plauzibile desi s-a vazut ca nu prea au stiut ce sa faca in cazul Zanpakutourilor a caror puteri nu prea le-am vazut. Ryuujin Jakka ma interesa cel mai mult da' au lasat-o la stadiul de flacari.

Faza de la sfarsit in care incep aia sa strige pe acolo si sa scoata lumini colorate ca sa inchida gaura din cer a fost extraordinar de penibila. Asteptam sa apara Captain Planet in orice moment. Au mai reciclat niste dialoguri... meh.

Acum insa au luat-o iar pe campie... wtf was that lame ichigo hollow ripp-off? "Povestea" s-a terminat clar de mult, acum o freaca iar vreo 2-3 luni. Oh joy smile.gif
Botan
Haha! Kiibishii nee..~
Sincer, pe mine nici nu prea m-au interesat multe zanpakutouri.. ce mi-a atras atentia a fost Zabbimaru, dintre fete, pt ca avea seiyuu-ul lui Mitsuki Saiga. Celelalte erau cam inexistente, si Haineko m-a cam enervat la-nceput. laugh.gif
Cat despre Zanpakutoul ala, asa e, si eu m-am intrebat, cea mai mare posibilitate este sa fie a lui Unohan, asa cum am vazut si e internet. ^^
EcsTasY
nu a inceput rau arc-ul dar a cam dat-o in balarii. se repetau aceleasi faze de 3-4 ori intr-o lupta... aceleasi dialoguri inutile... poveste trasa de par...
cel mai mult mi-a placut byakuya cum a intrat in poveste cu duma lui clasica biggrin.gif
zanpaktou's mi-au placut a lui hits si a lui kyoraku - a bit of spoiler there wink.gif
abbs_ang
sincer nu prea mia placut spoilarele dar nha... zanpaktou preferat? a lui hisagi shuhei--- Kazeshini:P mia placut episodul cand a salvat si a aparat copilul acela tongue.gif
Himitsu23
1.Hyourinmaru mi se pare si mie cel mai super Zanpakuto Spirit, X-ul de pe fata, gulerul de gheata si overall design sunt super.
2. Katen Kyokotsu - foarte greu de trecut cu vedere avand in vedere faptul ca era format din 2 piese. Ambele au un design grozav, tipa mica arata ca o asasina iar tipa mai inalta era ca o Geisha.
3. Kazeshini - chiar nu am cuvinte pt a-l descrie. Arata absolut genial, dar asta nu il face cel mai bun...
darczon69
Haineko si Tobiume castiga detasat la categoria "female". biggrin.gif. Si Sodenoshirayuki era faina, dar...nu prea a aparut. laugh.gif

Katen Kyoukotsu si cealalta twin sword (a lui Ukitake) au avut, de asemenea, un design foarte bine facut.

Hyourinmaru si Kazeshini primesc premiul pentru cei mai interesanti male swords. In schimb, cred ca Senbonzakura e cel mai puternic smile.gif.
Himitsu23
QUOTE(darczon69 @ Nov 13 2011, 06:43 PM)
Haineko si Tobiume castiga detasat la categoria "female". biggrin.gif. Si Sodenoshirayuki era faina, dar...nu prea a aparut. laugh.gif

Katen Kyoukotsu si cealalta twin sword (a lui Ukitake) au avut, de asemenea, un design foarte bine facut.

Hyourinmaru si Kazeshini primesc premiul pentru cei mai interesanti male swords. In schimb, cred ca Senbonzakura e cel mai puternic smile.gif.
*

Senbonzakura cel mai puternic? I don`t think so... Dintre toti cei enumerati mai sus mie mi se pare ca Hyourinmaru e cel mai puternic (big Hitsugaya fan here tongue.gif ). Mie Hyourinmaru mi se pare la fel de puternic precum Ryujin Jakka, poate chiar mai puternic...singurii care fac acum diferenta sunt wielderii lor. Daca cele 2 spirite s-ar fi confruntat, Hyourinmaru crea un blizzard care i-ar fi inghetat toate "petalele" lui Senbonzakura. Eu cel putin asa imi imaginez ca l-ar invinge. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.