Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Waltz With Bashir
Anime-Club Forum > Non-Anime > Seriale si Filme TV
Urfe
Sunt curios daca unii dintre voi au vazut 'Watz with Bashir' si ce impresie le-a lasat. Nu ma refer exclusiv la realizare, ci la subiect si stil (sunet, tema, violenta).
NOTORIOUS
Mda.. dupa ce l-am ratat la un film fest (nu mai stiu care exact) am si uitat de el. Bine ca am dat peste post-ul asta... imi dau cu parerea imediat ce-l vad :]
EcsTasY
mi-e greu sa-i pun o eticheta... dar sa zicem... OK smile.gif
overall filmul nu m-a impresionat, dar au fost momente foarte bune (ex: cea cu cainii de la inceput, cea cu sniperul, finalul... grrrr)
atmosfera si stilul mi-au placut tare mult, dar tema nu prea - generally I'm against war movies. totusi asta a avut o poveste mai interesanta, dezvoltata si pe alt plan, ceea ce a mai atenuat cumva violenta razboiului...
Urfe
Nu este un war-movie. Este povestea unui efort de memorie. Iar fimul, pe tema razboiului, mi se pare chiar neutru (nu gasesc un mesaj real).
IceJack
QUOTE(Urfe @ Apr 7 2010, 04:37 PM)
(nu gasesc un mesaj real).
*



Poate ca preferam sa uitam lucrurile rele, sau ca suntem capabili de a face ceva atat de oribil incat mintea noastra ne ascunde amintirea actului. Sau ca lumea asta e data dracului, sunt chiar destule de ales. biggrin.gif

Personal mi-a placut, e diferit. Violenta mi s-a parut chiar refreshing, acte foarte violente se intampla zilnic in lume, doar ca preferam sa nu ne gandim ca chiar in momentul asta cineva ca noi sufera si e pe cale sa moara. E bine sa mai ai o realizare de genul din cand in cand, nu *bum* *dead* si atat, nu e niciodata asa de simplu.
"Everyone is someone's son or daughter. Everyone is someone's father or mother"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.