Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Best Of 2009
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Anime
Animal
user posted image Best of 2009 user posted image
user posted image

Se termina 2009 si e timpul sa decidem prin vot care au fost the most delicious and entertaining anime of 2009.


user posted image


Categoriile sunt:

1.Best anime.


2.Most awesome male chara.


3.Most delicious female chara.


4.Best fan service anime. (Mmmm...pantsu!) user posted image


Cel mai frumos ar fi sa puneti best 3 din fiecare. Daca vreti puneti si un #1 worst din fiecare categorie. Puteti sa puneti la sfarsit un honorable mention pentru orice anime vreti voi (oricare ar fi motivul), un anime care va impresionat, marcat, oripilat, plictisit, etc..

user posted image


Now vote people! Make me proud! Pix can go along with best fan service anime vote happy.gif
Baka man
La Best anime.. hmm

1. Hajime no Ippo - Champions road
2. Fullmetal Alchemist - Brotherhood
3. Dragonball Kai
sau mai bine zis singurele anime-uri aparute in 2009 pe care le-am vizionat. Astept insa si sa apara noul film One Piece insa tinand cont ca il voi putea vedea tocmai la anul, nu cred ca se pune.

Mi s-a parut tare si ca au aparut continuari la Inuyasha si Kiddy Grade dar nah, nu ma mai uit la asa ceva tongue.gif Au fost simpatice pe vremea lor thogh
Unknown
Best anime

1.Bakemonogatari
...
2.Fullmetal Alchemist - Brotherhood
3.Hajime no Ippo - Champion Road

Locurile 2 si 3 sunt umplute mai mult pentru ca altceva nu am ce pune acolo, nu pentru ca ar merita un loc intr-un top 3... FMA e... meh, iar Hajime no Ippo.. nu stiu, parca nu mi-a mai placut la fel de mult ca prima serie. Iar in rest am pierdut timpul anul asta numai cu prostii gen Tears to Tiara & cr*p. Cel mai prost a fost Seiken no Blacksmith. Personaje prost facute si.. proaste in general, poveste idioata... Nu inteleg de ce m-am uitat... rolleyes.gif

Merita mentionat si Darker than Black dar nu il pot judeca pana nu vad finalul asa ca inca e in aer. Teoretic ar veni cam pe locul 2.
Nessaja
Best anime
1. Major Season 5
2. Hajime no Ippo: New Challenger
3. Higashi no Eden

Best male character
1. Goro (Major Season 5)
2. Akira (Higashi no Eden)
3. Mayumura (Major Season 5) / Mustang (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

Best female character
1. Olivier Armstrong (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)
2. Horo (Spice and Wolf II)
3. Riza (Fullmetal Alchemist: Brotherhood) / Lan Fan (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)
Reyko
Best Anime :

- Naruto / Naruto Shippuden
- Bleach
- Full Metal Alchemist

Best Male Characters :

- Uchiha Sasuke ( Naruto Shippuden )
- Ulquiorra ( Bleach )
- Edward ( Full Metal Alchemist )

and... Best Female Characters :

- Inoue Orihime ( Bleach )
- Sakura ( Naruto )
- Alexis ( Yu-Gi-Oh Gx )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.