Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Despre Subtitrari
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO
Narumi
Cum incarc o subtitrare sa mise vada cu diacritice? cu tz si sh! Am incarcat cu VLC Media PLayer subtitrarile pentru serialul Dexter, da' mi se vede nasol! Cu Media Player Classic se poate incarca?
BotoseL
Se poate, trebuie doar sa modifici din setari - subtitrari - font - central european.
Narumi
QUOTE(BotoseL @ Aug 17 2009, 09:18 AM)
Se poate, trebuie doar sa modifici din setari - subtitrari - font - central european.
*


Cu VLC Media Player?
BotoseL
Am uitat sa precizez, la media player clasic.
Dar m`am uitat acum si am vazut ca eu am o versiune mai veche acasa cred.
Ca am luat una aici la munca sa fiu sigur si nu corespunde.
Oricum in MPC:
View - Options - Subtitles - Default style - in casuta de font selectezi din lista : ori EASTERUOPE ori CENTRAL EUROPE.
Depinde acum de versiunea pe care o ai. Fiecare ne baga in alta oala. Ma mir ca suntem inca in Europa smile.gif
Narumi
QUOTE(BotoseL @ Aug 17 2009, 09:44 AM)
Am uitat sa precizez, la media player clasic.
Dar m`am uitat acum si am vazut ca eu am o versiune mai veche acasa cred.
Ca am luat una aici la munca sa fiu sigur si nu corespunde.
Oricum in MPC:
View - Options - Subtitles - Default style - in casuta de font selectezi din lista : ori EASTERUOPE ori CENTRAL EUROPE.
Depinde acum de versiunea pe care o ai. Fiecare ne baga in alta oala. Ma mir ca suntem inca in Europa smile.gif
*



In fine, am gasit la VLC si am schimbat fontul. La MPC, nu stiu cum sa incarc subtitrarea. Oricum, ms de ajutor!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.