Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Shinshi Doumei Cross
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Manga > Shoujo
Aylin
user posted image
Titlu: Shinshi Doumei Cross, The Gentlemen's Alliance Cross
Status: completed, 47 chapters.
Mangaka: Arina Tanemura - Kamikaze Kaitou Jeanne, Full Moon wo Sagashite, Mistress Fortune, Sakura Hime Kaden
Gen: Comedy, Drama, Romance, School, Shoujo
Descriere: In schimbul a 50 de milioane de yeni, Haine a fost vanduta de catre prestigioasa familie Kamiya, familiei Otomiya. Haine, acum parte din familia Otomiya, este desemnata presedintele consiliului elevilor la Imperial Academy, o scoala privata pentru aristocrati. Chiar daca Haine este de origine nobila pentru a face parte din consiliu, ea trebuie sa faca eforturi pentru a se integra printre secretele membrilor de elita si mai ales are presedintelui de care este indragostita - Togu Shizumasa, aka "The Emperror".
[. myanimelist.

SDC e unul din manga'urile mele preferate, intra cu siguranta in top 5.
Povestea are si mister, secrete ale familiilor bogate si rasturnari de situatie. Haine este un personaj foarte dragut, cu o personalitate calda si binevoitoare, mereu vesela si acre este gata sa dea tot ce are ea mai bun. Mai apoi veti descoperi si o alta latura a ei, care mie una mi'a placut extrem de mult.
She was a gang member <3

Grafica mi s'a parut superba, cea mai reusita dintre lucrarile Arinei ^^ Hainele prezinta niste detalii uimitoare, in special uniforma. Cat despre hairstyles, I love Maora's <3

Alti fani pe aici? happy.gif
Botan
Am citit si eu Shinshi Doumei Cross si mi s- parut un manga foarte frumos. Personajele mele preferate au fos (si sunt biggrin.gif) Maguri si fratele sau, care nu-mi amintesc cum se numeste...
Oricum, cred ca nu m-am lasat cu una cu doua pana nu l-am terminat. Bine ca am "prezis" ca o sa mi se opreasca internetul si am deschis toate paginile ultimelor doua capitole si ale capitolului omake sau ce era. (pt ca am vazut ca venea ploaia laugh.gif ). Imi plac complicarile astea, dar dupa cum observ sarmana fata care e prinsa in asa cev trebuie tot timpul sa aleaga.
Cred si eu ca e foarte frumos realizat, dar inca nu-mi spun parerea pana nu mai citesc si eu ceva de la ea. biggrin.gif

Puterea bishounenilor!!!! laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.