Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Chibi Fest (20 Iunie Bucuresti)
Anime-Club Forum > Forum > Anunturi
Reactive
user posted image

Datorita strategiilor avansate de promovare a acestui eveniment, am zis sa postez si aici, coltul uitat al internetului, acest anunt.

Pe data de 20 iunie 2009 va avea loc festivalul de cosplay Chibi Fest, organizat de grupul Cosplay Society.

Festivalul se va tine la Cetate, in parcul Cismigiu din Bucuresti, la ora 12 asa ca daca sunteti din oras sau puteti ajunge, ar fi o idee buna sa treceti pe acolo. Vor avea loc concursuri de karaoke, dans, prezentarea costumelor etc.

Asa ca, daca aveti timp liber pe 20 iunie, poate apucati sa faceti o vizita la acest impropriu spus festival.
rogueman999
Ano... sigur n-ai gresit ceva? In primul rand e inainte de festival si nu dupa, si in al doilea rand ai spus lucruri mostly nice. Ma ingrijorezi reactive... you're losing your touch.

In alta ordine de idei suna fain. Want to see. Desi o sa ma tin departe de karaoke...
ruxi
ce te face sa crezi ca nu urmeaza si review-ul de dupa?

plus ca acest event nu a fost promovat aproape deloc, a facut ceva f nice ca apus anuntul lor si aici.

PS: reciteste ultima fraza. acolo e reactive laugh.gif

Multa bafta. parerea mea e ca inca e mult spus "festival", dar sa speram ca le va iesi bine. orice initativa e binevenita. eu din pacate nu pot ajunge, dar o sa cer pareri icon_twisted.gif
LordMethos
Bump.
Cica o sa merg si eu .... tech needed it seems tongue.gif
PS : O sa fie concurs ( nu ma intrebati la ce ca nu stiu ) DAR o sa fie concurs smile.gif
Deci poze si fidbac sambata seara cred.
Sentaro
O sa fiu si eu prezent pe acolo, deci poze la greu
Animal
I shall come and I shall stalk joo guys and laugh from afar! BUAHAHAHAHAH!

user posted image
mada4ever
Probabil ca am sa vin si eu sa vad ce se intampla pe acolo
saeko
ma nush cu o sa fie semi festivalul dar clar o sa fie ditractiv ; exact in aceeasi se desfasoara festival de folclor in parcul cismigiu a vazut panoul azi cand ma plimbam prin parc si pregatirile in acest scop smile.gif) sunt curioasa cum o sa faca ei concurs karaoke cu multa muzica populara auzindu-se din oate partile , caci se pare vor fi amenajate mai multe scene prin parc

ar fi bine pt organizatori sa ia in cosiderare aceste aspecte
usagy
Am gasit aici mai multe info. : http://cosplaysociety.gofreeserve.com/foru...c.php?f=16&t=13

Pare complicata faza cu adusul de acasa a suportului audio, eu ma gandeam ca va fi karaoke cu subtitrare, asa cine se baga la invatat pe de rost un cantecel? tongue.gif

Ma astept la multi chibi otaku ..... laugh.gif deci ma voi simti again....old.
Dar incerc sa ma fac utila cu niste poze. sper sa nu fim mai multi "fotografi" decat participanti biggrin.gif
rogueman999
Stie cineva ceva oficial de party-ul de seara din Iku? Me want.
Reactive
da, deci maine, fiti aici. LOL.
Reactive
cica se va face si live-streaming aici http://www.livestream.com/cosplayromania
Reactive
Am revenit de la eveniment. Mi-a placut, au avut multe scene la dispozitie, deci mult spatiu de desfasurare si sunetul a fost foarte ok. Ce m-a mirat a fost faptul ca majoritatea erau imbracati in costume populare romanesti. Mai putin cosplay anime. Dar a fost ok. Probleme de dans si karaoke au fost distractive.
usagy
Salutari !

Pentru cei nerabdatori de poze si detalii....well, or sa ramana nerabdatori tongue.gif
Eu am fost pana pe la ora 15 si ceva, si nimic nu s-a intamplat pana atunci, in afara de cateva reprize de tara -tara vrem ostasi. ( mai interesante au fost lebedele din lacul de alaturi).
Si cum rabdarea mea are niste limite , am plecat. Nush daca am pierdut ceva important, daca da, astept poze, filmulete tongue.gif.

In primul rand nu mi-as fi dat seama ca acolo e un fest anime, nici macar un afis pe un copac ceva...singurul indiciu....multi chibi imbracati in personaje din Naruto.

Here are some pics:

http://img199.imageshack.us/img199/9965/picture011cio.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/4047/picture013r.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/3916/picture014l.jpg
http://img35.imageshack.us/img35/4348/picture025vta.jpg

si cam asa a fost in rest:

http://img30.imageshack.us/img30/6382/picture019j.jpg
http://img150.imageshack.us/img150/1359/picture024pcc.jpg

- nu am prins f bine pisica cu plici de muste in mana:
http://img30.imageshack.us/img30/3162/picture018j.jpg

Concluzie -
exciting: http://img31.imageshack.us/img31/2391/picture015y.jpg
Reactive
a mai fost 'workshop' de leapsa si mima.
mattebu
Si a mai fost cand a zis cineva "Hai sa ne jucam de-a v-aţi ascunselea". smile.gif) Well, a fost foarte fain. Si eu am facut 2 poze... la lebede. smile.gif) Oricum, nu am stat mai mult de 1 ora in parc... 30 de minute sa gasesc locul (si sa urmaresc ansamblul Cerbul Carpatin), 20 de minute sa ma holbezi la copii si sa zic "Holy shit! E Reactive acolo! Eu am plecat!". Si doar 10 minute am impartasit aceeasi iarba cu ceilalti fani anime (care mimau tot felul de chestii... nush ce... poate faceau origami si nu am observat eu).
Animal
Epic! Usagy ma prins intro poza...i was right over there stalking you!

P.S. Cred ca persoana care sta pe jos imbracat/a in negru cu un roman scris pe spate ma vazut! >_<
saru_sennin
OMG....soooo that's THE Animal ~(happy.gif)~rofl
Reactive
animal was totally checking out my ass.
Iar mattebu mai avea putin si-mi cerea un autograf.

Good times.
DMonk
Iarba verde si costume.. hei, that's LARPing! Cu un scenariu si 'tabere adverse' cred ca e distractiv.

Heh, vad ca Animal continua sa-si mareasca skill-ul de cloak. happy.gif
mattebu
Iar mattebu mai avea putin si-mi cerea un autograf.

Inca regret ca nu ti-am cerut unul. sad.gif As fi avut cu ce sa ma mandresc la nepoti. smile.gif)
Animal
"animal was totally checking out my ass."

HELL YEAH! I saw ya ass had a crack so I had to totally stare at it and make you self-conscious for the rest of your life! EVERYONE LAUGH AT REACTIVE HIS ASS IS BROKEN!

"Heh, vad ca Animal continua sa-si mareasca skill-ul de cloak."
"OMG....soooo that's THE Animal ~(happy.gif)~rofl"

THOU SHALL STALK PEOPLE WITH NINJA SKILLS , SO SAYETH THE BOOK OF RAGE!
user posted image

Am I too old if I pull out a Johnny Quest referance?
Sentaro
Nu prea stiu ce sa comentez despre ce s-a intamplat acolo, ideea e ca m-am distrat (sau nu?unsure.gif ).
Oricum pozele facute de mine in ziua aceea AICI.

P.S. Sunt ceva poze
Reactive
am fost foarte ecologici:
user posted image
Baka man
Reactive, hai sa iti zic o faza tare :>
Il mai tii minte pe pustiul cu mana rupta?
Vine la mine mai pe seara, discutam noi ce discutam si imi zice la un moment dat ca a fost si CS-Land pe acolo dar ca n-a facut altceva decat sa ii critice si sa se ia de ei. Acum, am vazut ca au dat pe acolo si TDM, Eyeobs, si pe Andreidbz l-am vazut mergand spre Cismigiu cand am plecat dupa-amiaza, dar pe el chiar nu ma asteptam sa il vad pe acolo. Plus ca stiu cum arata si cat am fost eu pe acolo nu il vazusem.
Si incepe pustiul sa imi zica de CS-Land. Cica avea un tricou verde, par lung si prins cu bentita :>
Iti suna cunoscut?

In ceea ce priveste "festivalul" eu m-am distrat. Dar din cauza ca m-am intalnit cu niste prieteni, nu neaparat din cauza ca a fost ceva iesit din comun. Sa speram ca vor invata ceva din asta si vor face un festival sau macar un cosplay meeting mai serios data viitoare. Oricum, din ce am discutat eu cu ei mai pe seara, pareau dornici sa se ocupe mai mult data viitoare de Chibi Fest.
Reactive
CS-Land e fratele meu.
kaeru
Cu pistolul la tampla, am fost obligat sa pun urmatorul link cu poze (nu-s facute d mine):

http://www.filefactory.com/file/ag8eg8d/n/resized_rar
sentric
A fost mancare???? Damn de ce nu ati zis? As mai fi stat tongue.gif
Din poze reiese ca totusi a fost placuta "adunarea" in ciuda problemelor ivite.
Multa bafta data viitoare !
Reactive
QUOTE(sentric @ Jun 22 2009, 02:27 PM)
A fost mancare???? Damn de ce nu ati  zis? As mai fi stat tongue.gif
Din poze reiese ca totusi a fost placuta "adunarea" in ciuda problemelor ivite.
Multa bafta data viitoare !
*

A fost adusa si facuta de saru_sennin. Dupa care a urmat workshopul de Cosplay Burp.
LordMethos
i sii
am banuit corect tongue.gif

SARUUU FEEED MEEEEEEEEEEEE >_<
Sentaro
QUOTE(LordMethos @ Jun 22 2009, 07:19 PM)
i sii
am banuit corect tongue.gif

SARUUU FEEED MEEEEEEEEEEEE >_<
*

Vise taica, vise
LordMethos
dreams can become reality biggrin.gif if u play ure cards right tongue.gif
Ayame Kiyoshi
QUOTE(Baka man @ Jun 21 2009, 08:11 PM)
Reactive, hai sa iti zic o faza tare :>
Il mai tii minte pe pustiul cu mana rupta?
Vine la mine mai pe seara, discutam noi ce discutam si imi zice la un moment dat ca a fost si CS-Land pe acolo dar ca n-a facut altceva decat sa ii critice si sa se ia de ei. Acum, am vazut ca au dat pe acolo si TDM, Eyeobs, si pe Andreidbz l-am vazut mergand spre Cismigiu cand am plecat dupa-amiaza, dar pe el chiar nu ma asteptam sa il vad pe acolo. Plus ca stiu cum arata si cat am fost eu pe acolo nu il vazusem.
Si incepe pustiul sa imi zica de CS-Land. Cica avea un tricou verde, par lung si prins cu bentita :>
Iti suna cunoscut?

In ceea ce priveste "festivalul" eu m-am distrat. Dar din cauza ca m-am intalnit cu niste prieteni, nu neaparat din cauza ca a fost ceva iesit din comun. Sa speram ca vor invata ceva din asta si vor face un festival sau macar un cosplay meeting mai serios data viitoare. Oricum, din ce am discutat eu cu ei mai pe seara, pareau dornici sa se ocupe mai mult data viitoare de Chibi Fest.
*

Hey!! Damaged shoulder guy here!! xD
Ayame Kiyoshi e numele, nene xD
Ma, ideea e ca umaru' este dislocat de la.. ahem, prea mult Air Gear dry.gif xD
Cat despre confuzie, imi cer scuze * insert big laughs here * am fost informat gresit O.o.. adevarul este ca pe CS-LAND il stiam cu alt look, de aia am fost kinda' like O_O_O_O_O_O_O
Imi cer scuze, oricum tongue.gif
Anyway, thx for the critics and the opinions, stuff will get better soon tongue.gif.. Ya'll see tongue.gif
DMonk
Doh, voi n-ati auzit de vorba "Thou shall not put grass on the one that feeds you"?!
Aratau foarte "YUM!" lunchbox-urile, mi-a lasat gura apa uitandu-ma la poze!
saru_sennin
truth is...
usagy
http://ultimated-cosplay.forumgratuit.ro/onigiri-con-f5/

Onigiri Con -conventie organizata de Ultimated-Cosplay in Parcul Carol - eu credeam ca e cu mancare.

Anyway, are careva info. cum ca nu ar fi un fiasco , la fel ca si chibi fest? are ingredientele, organizatori, un grup de cosplay, un parc locul de desfasurare.
Reactive
QUOTE(usagy @ Jun 23 2009, 04:10 PM)
http://ultimated-cosplay.forumgratuit.ro/onigiri-con-f5/

Onigiri Con -conventie organizata de Ultimated-Cosplay in Parcul Carol  -  eu credeam ca e cu mancare.

Anyway, are careva info. cum ca nu ar fi un fiasco , la fel ca si chibi fest? are ingredientele, organizatori, un grup de cosplay, un parc locul de desfasurare.
*

hah, azi am aflat si eu de la eyeobs de el. Vroiam sa-i fac si topic separat, dar ar cam trebui sa-si faca singuri. Descoperit-am si promo aici.
Cum spui si tu, ingredientele sunt cam aceleasi. Sa speram ca data asta nu pica generatorul. Sunt impresionat de organizarea de pe forumul lor tongue.gif, ce sa mai zic de nume.

Imi place totusi ca folosesc termeni mari precum "fest" si "conventie", desi sunt departe de asa ceva.
Baka man
QUOTE(Ayame Kiyoshi @ Jun 22 2009, 09:33 PM)
Hey!! Damaged shoulder guy here!! xD
Ayame Kiyoshi e numele, nene xD
Ma, ideea e ca umaru' este dislocat de la.. ahem, prea mult Air Gear dry.gif xD
Cat despre confuzie, imi cer scuze * insert big laughs here * am fost informat gresit O.o.. adevarul este ca pe CS-LAND il stiam cu alt look, de aia am fost kinda' like O_O_O_O_O_O_O
Imi cer scuze, oricum tongue.gif
Anyway, thx for the critics and the opinions, stuff will get better soon tongue.gif.. Ya'll see tongue.gif
*

Kiyo era deci? Ca nu intelesesem daca era Kyo/Kio sau Hyo/Kio smile.gif)
Baiatul cu mana rupta era mai usor :> Vezi ce faci cu cosplay-ul atunci, vad ca uneori dauneaza grav sanatatii tongue.gif
Oricum, sper ca nu te-am ofensat in vreun fel cu postul meu.

Legat de Onigi Con, am aflat acum ca s-a mutat in Parcul Tineretului... daca va ramane definitiv sau nu, ei stiu. Oricum ar fi, sper sa fie fun.
Animal
On one hand we have 3D people, on the other onigiri. Its so crazy that it just might work!
Ayame Kiyoshi
Nah, dimpotriva, m-a amuzat teribil smile.gif)
Ar cam trebui puse anunturi: ' Cosplay excesiv dauneaza GRAV sanatatii * See Kiyo dry.gif * '
Legat de Onigiri Con.. domne', ce pot sa zic.. astept sa vad ce si cum. NU ma dau mare organizator, deci nu ma bag sa critic. Multa bafta and let's see.. xD
Animal
user posted image THE LEGEND OF ONIGIRI SHALL BE TOLD user posted image

user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image

The moral of this legend is: at the end of every onigiri there is always a Domo going NOM NOM NOM....
Rock Girl
QUOTE(Baka man @ Jun 21 2009, 08:11 PM)
Cica avea un tricou verde, par lung si prins cu bentita :>
Iti suna cunoscut?

LULZ, you got own'd laugh.gif

Deci v'ati distrat au ba? Ca asta conteaza tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.