Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poll Despre Concursurile De La Nijikon09
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea
LordMethos
Cat ati fi dispusi sa platiti pentru inscriere avand in vedere ca premiile sunt barosane tongue.gif
Sentaro
Poate ar trebui sa zici mai multe despre premii. Sa înceapă lumea sa strângă bani, și de asemenea sa spui și care or sa fie concursurile sa începem sa ne pregătim.
Alexander
Sincer sa fiu Methos, ar trebui sa faceti old school, ca si asa la fiecare concurs se inscriu 100 si apar 50, cum ii pui sa dea bani cum incep discutiile.

Sugestia mea e sa pui taxa de 5 lei, e cel mai accesibil si castigatorul sa plece acasa cu castigurile, fara premii babane si alte cacaturi, daca lor nu le pasa voua de ce v ar pasa?

@Sentaro - Daca nu ar fi fost premii si s-ar fi jucat doar amicale ai fi venit?

Sper ca intr o buna zi sa fie destuli fani incat sa iasa bataie, pentru ca momentan asta e problema, e prea accesibil, NU e destul de crowded. Sper sa prind ziua in care o sa aiba nijikonul 10.000 de vizitatori pe zi si or sa vrea 500 de oameni sa participe la concursurile de gaming, sa vedem atunci care mai comenteaza despre premii sau cine lipseste.
LordMethos
Well .. ideea cu taxa de inscriere tocmai pt asta este.
Se inscriu si stiu macar ca au dat un ban si or sa vina.
Concurs .. inca e in brain stormin. Poate sa fie soulcalbibur , naruto pe ps3 , dance dance revo poate chiar guitar hero.
Asta e si ideea cu concursul .. nu im iplace sa anunt din timp pentru ca vreau ca toti sa aibe sanse egale.
Daca zic de ex ca e soulcalibur ma trezesc cu 2 care numai asta au mancat toata viata.. si nu am chef.
Cat despre premii .. well ideea e sa fie for fans by fans.
SA damn banii la x ... uhum nu mi se pare interesant.
PLUS ca tre luat in considerare ca plasmele , consolele si etc sunt luate de la x si y care sincer zic ca ar merita o atentie pentru buna vointa lor. ( dar aici o dam deja in diverse ).
Acum despre premii. Cand zic ca sunt barosane sa nu va ganditi ca e un premiu de 30 mil or so. Anul trecut au fost DS-uri si PSP.
Deci probabil tot prin aria aia or sa fie.
Asta in functie de cata lume se inscrie. pt ca nu o sa facem cadou un x360 de 10 mil la un concurs cu 30 de jucatori.
Deci cu cati mai multi inscrisi ... cu atat creste si valoarea premiului smile.gif


PS : mi-e lene sa repar bad typos .. le-am observat ... poate later tongue.gif ..
DmonHiro
Sincer, pe mine nu ma intereseaza prea mult premiile, cat despre cat as plati, depinde de ce concurs este. Daca e ceva care chiar vreau sa fac...like....a Gulty Gear contest (exemplu random), nu m-ar deranja sa dau 10 lei.
NOTORIOUS
Nu stiu sigur in ce masura rezolvi problema daca bagi taxa. Acum depinde de ce lipsesc majoritatea. Daca lipsesc fiindca nu mai au chef de gaming si s-au dus in alta parte atunci cu siguranta asta e solutia dar daca lipsesc fiindca sunt aiuriti si se trezesc a doua zic ca s-au inscris intr-un concurs... Asta nu poti sa schimbi, ever. Cat de mare sa fie taxa e iar discutabil si cred ca e oarecum sinsibila treaba... but that in another day.
Emanuel
well, mai intai m-ar interesa niste informatii gen cand e nijikon-ul, unde (banuiesc ca in bucuresti) -scuze daca sunt pe dinafara tongue.gif .

Ideea cu taxa cred ca e buna - va ridica interesul si nivelul competitiei. Cat despre cat de mult as fi dispus sa platesc: asta depinde mult de competitii. Daca e ceva gen dande dance nu-s dispus sa dau nimic, pt ca nu ma intereseaza laugh.gif . In schimb, daca ar ceva gen street fighter /MK soulcalibur, etc, atunci as da fara probleme 15 roni.
Oricum, parerea mea e ca si 15 roni nu e mult, si in schimb ar intra cei cu adevarat interesati. Acum depinde si de nivelul de atendance, etc
LordMethos
Keep the feed cumin biggrin.gif
The Different Mechanist
Premiile in bani ies din discutie, pentru ca ar face mai multe probleme decat ar trebui (dpdv legal vorbind).

Nici la premiile in obiecte situatia nu sta prea roz, pentru ca orice premiu ce depaseste 600 de lei ca valoare trebuie impozitat. Dar sa zicem ca facem cumva sa tinem sub un anume prag valoarea acolo (mai o oferta speciala, mai de la un distribuitor etc, astfel premiile vor fi suficient de atragatoare fara sa sara in aer costurile pe hartie).

Nijikonul va fi la sfarsit de octombrie-inceput de noiembrie tot la Palatul Copiilor.

Totodata, e de tinut minte ca discutia asta nu e "oficiala". Oricand se pot schimba lucruri si nu se stabileste nimic fix aici. Se strang doar sugestii.
LordMethos
Nu a zis nimeni nimic de oficial tongue.gif
This is just some feedback pentru a descoperi cam ce vor oamenii smile.gif
Garden Girl
Nijikon srs bzns.

Nu stiu despre ce gen de concursuri vorbiti voi aici, dar avand in vedere ca tot promit un AMV de un an si ceva, as scoate totusi 5 RON ca sa ma inscriu la concurs (for a change), ca sa nu-mi para rau apoi ca am dat mai mult si am plecat cu mana goala >:3. It r evul.
Coyotee
@Garden Girl - aici e vorba despre concursurile de GAMING, nu de AMV-uri.
Garden Girl
Discriminashun sad.gif
DmonHiro
Guitar Hero 3 contest....dar si cu chitara. Hell yeah.
LordMethos
dea .. cu chitara biggrin.gif ... e un poate ... smile.gif
Animal
Eu as fi de acord cu o taxa de 15 ron avand in vedere ca it's for fun si ca evenimentul se repeta de 2 ori pe an.

Insa eu nu prea intru la socoteala pentru ca nu ma inscriu biggrin.gif. Why? Umm , me dunt likes consoles...give me a keyboard and any KOF/SamSho and u got yourself some competishun!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.