Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Grim Fandango
Anime-Club Forum > Non-Anime > Games > Adventure Games
removed_on_request_20121227
Ahhhh.....ce joc. cel mai bun adventure game, mult mai bun ca monkey island if you ask me. are feeling, story, sunet misto, este printre preferatele mele. ma jucam la el de cand aparuse si nu ma prea pricepeam eu la ce tre sa fac si ma fataiam de colo colo cu coasa in mana si incerceam sa o folosesc pe persoane. apoi am inceput sa inteleg despre cei vorba si sa ma prind de ce tre sa fac. am ajuns pe undeva prin cd2 unde se bloca si trebea sa dau reset, si mergeam un pas salvam, mai mergeam se reseta, intram iar dadeam load, mai mergeam un pas mai salvam, mai se reseta si asa mai departe pana treceam de screenu unde se bloca...imi luase vreo ora da dupa aia ma simteam rege. joc bun grim fandango...imi amintesc de good old days.... lati jucat?
Chuppy
L-am terminat chiar biggrin.gif . E fain dar nu mai fain ca The Curse Of Monkey Island. Grafica e cam aiurea si sunt obiecte care nu iti dai seama ce sunt si te invarti mult aiurea. Vocile personajelor sunt reusite. Tot jocul e ca un film interactiv. Viva La Revolucion !!! tongue.gif
CAT_woman
nu-i cel mai bun adventure ever!..trust me...

joaca sanitarium,discworld noir,the longest journey,post mortem...syberia



dar e ok...e funny... smile.gif ...
Chuppy
Sanitarium si Syberia is mult peste Grim Fandango. Is jocuri cu atmosfera mai accentuata. The Longest Journey am auzit ca este superb si e laudat de toti cei care l-au jucat (Eu nu am avut ocazia :cry: ) si probabil e si el mai fain.
removed_on_request_20121227
sanitarium-done, merge, nu ma impresionat PREA tare. mia placut.

longest journey-done, long time ago, mia placut mult, il voi rejuca curand. can't wait for dreamfall.

syberia-nam jucat, nu ma tinut prea mult, merge jocul though, imi plac automotons cum sunt facuti.

discworld noir-nu inca. bun though.

insa inca imi sustin parerea. adventure gameul asta ma impresionat cel mai mult. umor, story, personaje, puzzleuri, soundtrack, atmosfera, replici minunate. cand aud una gen 'guess they couldn't save me, eh?' imediat ma intristez si imi amintesc de zilele cand ma rugam cu disperare de fratemiu sa mai joace grim fandango. eram pe atunci, mic si prost, si nu prea le aveam. eh..in fine, a venit o zi cand mam apucat singur, si muream de fericire cand mai rezolvam un puzzle. oh well, fiecare cu ale lui. mai sunt multe adventures misto, dar asta pentru mine este favourite. there's just something about it......
CAT_woman
eu nu m-am atasat de nici un joc atat de mult...poate de seria lok...adventure games imi plac pt ca sunt relaxante..desi solicita creierasu'...

astept cu nerabdare "the longest journey...2" dreamfall...loved the first one...iar din cate am auzit,eh citit /smile ..urmatorul e ..promitator...hopefully

desi schimba multe...i'm not against change!...still...l-au facut third person...i dunno...sunt putin sceptica...

sper sa nu fiu dezamagita...

spre exemplu...syberia 2 i liked...la fel de mult ca pe primul...desi..n-as fi dorit o continuare...
removed_on_request_20121227
dreamfall o sa fie part action /angry .......mam bucurat atat de mult cand am auzit ca se pregateste o urmare. apoi mam ofticat....o sa fie enervant action.
Pico
nicicum n-am putut sa termin jocul ..se bloka in padurea aia de piatra la ceva kestie care se invarte:P ...dar mi-a placut..era funny:D
shuin
sanitarium - atmosfera super (think of an ep of the twilight zone). povestea e bine realizata, si desi sunt discrepante intre capitole totul se leaga intr'un final putin previzibil (vb aici in numele meu)

tlj - a avut grafik superba pt vremea lui. deasemenea este questul cu cea mai buna poveste pe kre l'am jucat io

syberia 1 - cea mai buna atmosfera, si cele mai logice/cursive questuri... syberia 2 - worthy sucessor, but misses that je ne sais pas, kre a facut din s1 un joc d nota 10

grim fandango - n'am jucat

and my alltime favourite quest: loom (cine jtie cunoajte... cautati'l .. merita)

seria mi - super funny, ... merita 10 numai si pt decoruri, ndppcm2(nr de pirati per cm2) si duelurile verbale

ajtept: dreamfall - tlj2, si metronome (cautati... o sa fie u nquest in kre sunetele vor avea un rol f important in gameplay - think loom)
Pico
am terminat si grim fandango...misto jocu da noah ...poate dak il terminam acuma multi ani knd l-am avut prima data aveam o parere mai buna despre el

dreamfall iara a fost cam slabutz noah ...ma asteptam la mai mult decat walk&talk aproape continuu

incercati si broken sword 2...1 nush dak merge k trebuie ceva placa video speciala...3 e ok ...si a aparut si 4 acuma

Trickster
1 merge cu emulator... but true, bs2 ruls...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.