Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kaikan Phrase
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Romantic Anime
MarPlo
Un anime cu muzica si care mi-a placut este Kaikan Phrase, 44 episoade, drama, muzica, romantic.
E un anime cu multa muzica si ceva suspans; intr-un fel e putin asemanator cu Beck, dar mai incitant.
In mare, povestea este despre o trupa de muzica rock, "Lucifer".
Pe parcursul intregii povesti formatia parcurge un drum lung, plin de obstacole dar si succese, este prezentata dezvoltarea formatiei, cum incep practic de la 0 pentru a-si indeplini visul de a fi cea mai buna si populara trupa. In paralel este prezentata viata personala a fiecarui membru.
Botan
^^ Se pare ca cineva s-a gandit inaintea mea sa faca un topic. Foarte frumos animeul, n-am ce comenta. Si are si bishie. laugh.gif Dintre care Towa, dintr-un motiv necunoscut pana si mie, mi se pare cel mai frumos dintre ei. Vocile (seiyuu-urile) sunt toate din astea mai..cunoscute sa zic, cel putin mie. Imi place mult cum canta Sakuya si e.mu au fost foarte buni si ei. Cel mai mult mi-a placut "planul" lor de a o scapa pe Aine din incurcatura. happy.gif Prostuta fata, dar nu pot sa o urasc, nu stiu de ce.
Ca sa fiu sincera, nici nu mai tin minte sfarsitul dar a fost un sfarsit demn de tot restul anime-ului. wink.gif
MarPlo
Da, a fost frumos si sfarsitul, lasand in acelasi timp locul unei continuari.
Toata formatia a mers in Anglia pt. a incepe de la zero, cantand unde pot cu scopul de a ajunge pe primul loc si in Anglia, pentru o lansare pe piata internationala.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.