Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Otaku Festival 3rd Edition
Anime-Club Forum > Forum > Anunturi
Pages: 1, 2
LordMethos


Cum zice si titlu ... .
Bagati mare cu parerile .. ce ati fi vrut .. ce nu ati fi vrut .. mai multe fete .. mai multi baieti ... un PEDO BEAR smile.gif
digg it
Animal
happy.gif Pacat ca licenta > otaku fest sad.gif . Am prins cateva momente cu Live Streaming-ul si cu ajutorul acestui super filmulet.

Ow wellz sad.gif vroiam si eu un key-chain or something awesomeish :< . Next year is very next so untill then o/

P.S. I like that sparkle in your eye Methos biggrin.gif

Ca minus...eva heard of summer con ? DO EET IN THE SUMMER CAND AVEM TIMP SA VENIM tongue.gif . Majoritatea studentilor sunt lesinati in perioada asta de examene.

P.S.S. DMC a fost o alegere cam HARDCORE! Sper ca nu ati speriat lumea pe acolo...
Mikael
ia uitel si pe methos pacilea si alegerea cu dmc a fost geniala sa se distreze lumea, pe bune, chiar nu ma asteptam
LordMethos
@ Hanimale tongue.gif pare rau ca esti in sesiune tongue.gif u missed some nice cleaveges and relaxation smile.gif)
iar in summer nu merge pt ca toti sunt plecat la munte , la mare ... in vita de vie .. s.a.m.d.
PS : not next year ... Nijikon e in noiembrie tongue.gif t minus 6 months to go till then.
@ mik : DMC din cate stiu a fost ideea lui Otaku smile.gif so hail to him. (desi cred ca unii parinti au fost putin socati tongue.gif )
usagy
Ohayo!

Am fost si eu in ambele zile, in a 2-a zi muuult mai aerisit, probabil de "vina" a fost plasarea concursului de cosplay in prima zi.
Deci primul minus, spatiul f. mic.
Poate o strategie de marketing buna ar fi fost plasarea concursului de cosplay pe 2 zile. Si un program mai diversificat in aceeasi zi amv, cosplay, spectacole..

Dezamagitoare oferta de anime merchandise, putine lucruri de unde sa alegi, eu mi-am salvat ziua cu un Mokona alb si super cute ^ ^ . In a doua zi nimeni nu a mai adus nimic nou, s-a vandut doar ce ramasese sad.gif

La concursul de cosplay un plus a fost prezenta prezentatoarei (ma intrebam de unde o cunosc, recunosc, am avut ceva probleme sa imi aduc aminte de Liantesse laugh.gif , e un semn clar de batranete), la Niji a fost dezastru cand concurentii au fost lasati sa spuna ce vor ei ...si a iesit un "X baka !" aproape general.

Un alt plus au fost workshopurile, pakat ca in timpul relativ scurt nu s-au reusit foarte multe.

La cosplay, dpmdv la Nijikon grupurile au fost mai spectaculoase, mai dinamice, anul asta totul mi s-a parut prea booring.
As remarca insa costumul de Espada Ulquiorra, dp meu de vedere merita un premiu.

Ar mai fi de zis dar nu mai citeste nimeni XD....
In final trebuie sa felicit organizatorii si voluntarii pt organizare. Stiu ca e greu de realizat ceva cu resurse putine.

Ne vedem la urmatorul fest !
LordMethos
Eu citesc:P
Imi place sa vad ce gandeste lumea tongue.gif
Mokona sad.gif l-am pierdut sad.gif(( era unu misto care il trageau de o sfoara si incepea sa zburde:(( ( fraier ca nu l-am cumparat cand a trebuit )
Locatia true a fost micuta dar a fost fun ( ganditi-va ca se putea si mai rau tongue.gif )
Si most of all STOP comparin nijikon cu otaku ... sunt 2a festuri diferite tongue.gif
La cosplay eu am ramas placut incatat de numarul mare de oameni care au facut tongue.gif ( si mai ales de MAYA .. prietenii stiu de ce n___n )

Waitin for ze next fest now
MOAR opinions .... common
Sidonix
... mi-e din toata povestea imi place songul din bg clipului cine e dj-ul si cum se cheama songu ? biggrin.gif
usagy
QUOTE(LordMethos @ May 12 2009, 01:03 PM)
Si most of all STOP comparin nijikon cu otaku ... sunt 2a festuri diferite tongue.gif
La cosplay eu am ramas placut incatat de numarul mare de oameni care au facut tongue.gif ( si mai ales de MAYA .. prietenii stiu de ce n___n )



Methos , eu am comparat cele 2 concursuri de cosplay, cel de acum si cel din noiembrie pt. ca erau cele mai apropiate, si ambele au avut loc pe o scena adevarata. tongue.gif
Dar Maya era prea scunda si parul il avea prea scurt dry.gif , nu te lasa pacalit de anumite parti anatomice.

Hahaha ti-am luat-o inainte cu mokona tongue.gif. E din ala care zburda, dar cred ca toti zburdau, aveau si ungurii btw. Astept urmatorul fest poate gasesc un mokona negru....atentie ca fac urat (like a mad wabbit) daca mi-o iei inainte tongue.gif.
Mikael
hmm...am uitat sa precizez ca eu am fost sakata gintoki (kimono alb/albastru si blond)
LordMethos
@ sid : ai la sf cine ce canta
@ usagy : era si unu negru tongue.gif dar so dat smile.gif) si nu .. nu toti "zburdau" au fost doar 3 care zburdau .. restu erau doar plushy.
@ mika : cine ?tongue.gif
usagy
QUOTE(LordMethos @ May 12 2009, 06:22 PM)
@ usagy : era si unu negru tongue.gif dar so dat smile.gif) si nu .. nu toti "zburdau" au fost doar 3 care zburdau .. restu erau doar plushy.
*




* huh.gif Devine emo si isi taie venele *

Eu nu am vazut nici un Mokona negru sad.gif( la ce stand era?
LordMethos
uummm asta numai stiu .. parca era la unguri in cutie tongue.gif
anyways

link pt pozele facute de mine tongue.gif
valabil cica 10 zile tongue.gif so get'em tongue.gif

CLICK ME for Methos pics

CLICK ME for Boogie pics
HEartLES
Toate bune si frumoase ..da Ruxi nu apare in clip ! tongue.gif icon_twisted.gif
Mikael
ia la Methos cica face misto tongue.gif, bai tata da ai facut poze nu gluma
xelubest
in legatura cu song-u din video

PARAGONX9

http://www.newgrounds.com/audio/listen/157014

side note (persoana care a facut melodia e fata) =))

reenheart
lenea acuma imi dicteaza sa-mi copiez cuvintele dintr-un alt forum:
"per total, fu fain festivalul. Cam slow in unele momente, dar au fost destule faze mishto care sa compenseze. Singura chestie care n-am sa o inteleg e de ce s-a terminat cu tot cosplay-ul din prima zi, si nu s-a distribuit de-a lungul a 2 zile, ca la Nijikon. Motivul o fi unul bun si intemeiat, but it eludes me.

Felicitari organizatorilor si voluntarilor pentru efortul depus :]"

@methos: lumea o sa tot compare Nijikon cu Otaku cuz, well, these are the only con/fests we've been to! Or fi ele doua concepte diferite, dar au destule chestii in comun pentru a fi comparate.
Si totusi, comparatiile astea ar putea sa va ajute, one way or another, rite? smile.gif
ruxi
deja ma dor ochii de la citit atatea forumuri si posturi legate de otaku fest III, si asta pentru ca, in calitate de organizator, ma intereseaza foarte tare feedbackul primit de la voi.

ma bucur de aprecierile pozitive primite si vom avea grija sa avem cat mai putine minusuri pe viitor.

da, locatia a fost destul de mica, insa asta a fost tot ce am putut primi si am avut cumva de ales intre a organiza festivalul acolo si a nu-l organiza deloc. si, cu toate riscurile, am optat pentru prima varianta. ne-am gandit ca atat timp cat lumea s-a simtit bine, dimensiunea spatiului va deveni un element mai putin important.

la fel, ma bucur ca v-au placut workshopurile. am incercat sa aducem lucruri noi (vezi workshopul de kirigami) si coordonatori cat mai buni, de la care participantii chiar sa invete ceva. si, din comentariile pe care le-am citit, se pare ca in mare parte am reusit.

da, aveti dreptate cu cosplayul intr-o singura zi. noi ne-am gandit ca a doua zi ar fi bine sa fie zi e workshopuri, insa se pare ca workshopurile versus cosplay nu prea au sanse. publicul larg vrea mai mult cosplay.

in schimb, nu am prea auzit pareri despre expozitia Otaku Play, pe care ne-am straduit sa o facem cat mai bine. Selectia a fost destul de riguroasa, am primit mult si am selectat putin, pentru ca am mers pe criteriul calitatii, nu al cantitatii. am aprecia un feedback si in privinta expozitiei. scopul principal a fost de promovare a artistilor si intentionam sa o itineram si in alte orase, sa o vada si alti oameni care nu au putut participa la festival.
si apropo de asta. @reen: am citit ceva commenturi pe pagina ta de DA cu "vanzarea pe bani frumosi". am inteles ca nu ai de gand sa faci asa ceva, insa profit de asta ca sa specific ca acele bannere cu lucrarile NU sunt de vanzare. au fost printate de catre sponsorii nostri Creative Partners in scop strict promotional (pentru promovarea artistilor) si orice forma de comercializare iese din discutie. si, in afara de asta, ii sfatuiesc pe cei care vin cu asemenea idei sa vada si latura mai putin comerciala. cred ca te poti bucura de o lucrare si fara sa te gandesti in secunda doi cati bani ai putea scoate pe ea. e pacat cand apare un gust atat de acut pentru mercantilism.

si, nu in ultimul rand, asa cum am specificat si in alte locuri, multumiri multe lui Reactive (care a inteles perfect ce trebuie sa faca in calitate de coordonator al echipei de voluntari, fara sa fie nevoie sa-i explic de 2 ori un lucru) si tuturor voluntarilor care si-au facut treaba perfect. cu ajutorul lor problemele tehnice si decalajele in program au fost minime.

cam asta am avut eu de zis. multumesc pentru ce ati scris pana acum si voi citi in continuare cu interes tot feedbackul

Ruxi
Shinju
Mie mi-a placut Otakufest, desi am dormit doua zile non stop dupa ce am plecat de acolo, hihi. A propos de ce spunea ruxi, mi s-a parut ca echipa de voluntari s-a descurcat de minune. Au fost foarte saritori, am primit chiar mai mult decat ne asteptam (ne-au FACUT paravanul de care aveam nevoie pentru skit), de fiecare data cand am cerut ceva ni s-a dat si asta foarte repede.

Imi pare rau ca nu m-am inscris la nici un workshop, nu am crezut ca o sa am timp si de asa ceva, dar uite ca a doua zi a fost destul de lejera pt mine. Sincer eu nu m-am suparat pe faza cu cosplay doar intr-o zi... am avut timp sa respir un pic in cea de-a doua zi de festival, si asta nu mi s-a intamplat pana acuma (incepand cu nijikon 2007, continuand cu otaku 2008 si apoi niji 2008). Imi pare rau ca nu am apucat sa vorbesc cu cosplayerii mai mult, dar trebuie sa recunosc ca pe multi nu i-am recunoscut laugh.gif dupa machiaj, peruci si costume...

Astept in continuare cat mai multe poze...
saru_sennin
Otaku over...nooo ..had so much fun tongue.gif ...ma bag voluntar si la anu':D...mi-a placut sa lucrez cu cosplayerii..si a fost fun sa pregatim cladirea pt eveniment(like the old days). ar fi tare k la anu sa se faca 2 zile d cosplay(prima individual si a doua grup). Ar fi nice k in toata cladirea sa se auda muzica ..nu fff tare(anime OST) sau cel putin l intrare...knd intra omu' sa fie deja pregatit pt c e inauntru(plus k noi astia care stam p la usa ne cam plictisim).Au fost cva probleme cu obiectele pierdute asa k ar fi nice dak am avea si un punct "lost&found" eventual p la intrare. in totdeauna the next one is the best one...so can't wait till the next one.

http://blog.sina.com.cn/s/blog_5ebe9b110100drji.html
reenheart
EXPO Play:

Amplasarea expozitiei a fost orginala! Thumbs up cui i-a venit ideea sa le agate in zona scarilor: vrand sa ajungi la etajele superioare, inevitabil 'vizitai' galeria de poze/afise.

In spiritul 'play', cele cu lego au fost bine selectionate si chiar m-am oprit in loc sa le admir. Nu acelasi lucru pot spune despre 'one shot'-uri. Nu era deloc confortabil sa te opresti pe scari sa le citesti sau sa le admiri grafica. Mai ales ca au fost plasate intre parter si etajul 1, langa 'furnicarul' de la standul ungurilor. Poate ar fi fost mai bine sa fie urcate cu un etaj? i dunno.. *shrugs*

In legatura cu banerul, cu toate ca nu am fost informata despre aspectul comercial/promotional de catre Otaku atunci cand mi-a dat acordul sa-mi iau posterul acasa, niciodata n-am intentionat si nici nu voi intentiona sa-l vand. Am spus asta destul de clar si pe DA - posterul acela inseamna un 'ceva' foarte mult si foarte personal pentru mine si nu va fi agatat pe alti pereti decat ai mei. Mercantilismul nu-i de mine XD
Thor
OtakuFest III looks like fun:

user posted image



Expresia lui Reactive: PRICELESS tongue.gif
saru_sennin
hei..mi-ai furato..vroiam sa o pun eu p asta...trebuie sa fi atent cum te apleci p acolosi p unde pui mainile..you might get f* in the A.
Animal
O recenzie interesant scrisa de reactive gasiti pe baka(poze incluse).Daca va e lene uitati link
Coyotee
Cine vrea MAD-urile proiectate (si altele care nu au apucat sa fie proiectate), le gasiti aici:

http://download.anime-club.ro/musicvideos/
Alexander
Profanatorul de anime 2 [CAM]:

Part 1 Part 2



Pareri?
Animal
Why [CAM]: ? Daca tot lai facut pune varianta originala sa il admiram in plina glorie. Eu unul nu pot sa ma uit la un AMV de calitate CAM...
Alexander
E [CAM] pentru ca pot smile.gif.
Srsly, e CAM pentru ca am considerat ca e mai bine sa dau drumul la o calitate mai slaba inainte de lansare. Daca ai fi fost in sala il vedeai la calitate pe ecran de 7+ metri...

Deh... nu va place... nu vizionati, stiti cum e. tongue.gif
Scorpio
OK hai sa-mi dau si eu cu opinia .... ca doar am fost si eu prezent acolo .... o zi ce-i drept .. ca dupa ziua aia ochii mei nu mai rezistau.

Nu voi face nici o referire la workshop-uri sau alte chestii ca mi s-au parut la fel ca si pana acuma.......voi face referire stric la cosplay ... cuz that shit burned an image in my mind that will take awhile to get out.

Deci frate ... atatea grase pe km2 (ca pe m2 nu incapea nici una) n-am vazut de cand muma ma facu. Eu recomant pentru sanateatea mintala a participantilor next time do a f**king selection .... for the name of Christ 90% n-aveau nici o tangenta cu personajul.

Prima Rin .... :-& :-& :-& ..... noroc ca nu mancasem pana la ora aia ... ce-i drept n-am mancat nici dupa.....n-am inteles niciodata fascinatia tipelor care sunt cat malu de a interpreta personaje sexy ..... frate uitate-n oglinda ... daca cand te uiti si vezi ca nu incapi in oglinda lasa-te de sportul asta ..... for your sake ... and mostly for our. Daca vrei sa faci cosplay la un personaj suplu si sexy ..... nu mai baga in matz atatea merdenele si cefe de porc ... misca-ti fundul planetar la sala si cand ajungi la o greutate general acceptata ca fiind ok atunci fa cosplay.

Ce zicea Menthosana de Maya .... ma singurul lucru care-l avea in comun mingea aia cu personajul erau sanii ... in rest ..... hai sa ne fim intelesi ... Maya e o tipa inalta cu piept generos...dar CU TALIE.......Ecuatorul are un diametru mai mic decat talia aleia. Pe aceasta cale vreau sa le multumesc atat celei care a interpretat pe Maya cat si colega ei de impiedicaturi Aya ca mi-au ruinat orice fantezie care ar fi avut pe fundal melodia My Humps.....i need to go to rehab :-&

Acuma nu mai am timp sa continui da promit ca voi mai reveni cu comentari asupra subiectului.....oricum recomand ca devizul acestui otaku fest sa fie : GO SHREK
Shinigami Kid
QUOTE(Scorpio @ May 16 2009, 12:46 PM)
for your sake ... and mostly for our.
*




They mostly come at night..... mostly.
usagy
citat: "next time do a f**king selection .... for the name of Christ 90% n-aveau nici o tangenta cu personajul".


Parerea mea e ca cine are placerea si posibilitatea sa faca cosplay, sa o faca, eu ii sustin. Aplaud ceea ce imi place, critic ceea ce consider ca e de criticat, dar nu inteleg de ce trebuie sa se arunce cu noroi (de ce trebuie sa huiduim in sala ca pe stadion ? ). Stiu ce implica sa realizezi un costum. Tot respectul din partea mea toti cosplayerilor, aplauze pt. curaj, aprecieri pt. cei care au participat la confectionarea costumului iar pt. cei care au mai calcat in strachini, perseverenta, munca multa, o privire autocritica, si poate data viitoare va fi mai bine smile.gif

Still, faptul ca sunt multe costume (unele mai reusite, altele mai putin ),multe personaje, tipologii diferite, face parte din farmecul unui festival. Asa ai cum sa alegi ce e mai bun. cool.gif Personal , apreciez mai mult la un cosplay costumul si interpretarea.



Older is not wiser, louder is not smarter
Animal
Don't mind Scorpio he is a bit of a a***ole biggrin.gif

Nu am fost la otakufest asa ca nu pot sa ma exprim in legatura cu concursul cosplay de anul acesta dar imo daca e amuzant nu conteaza ca exista niste fail-uri la capitolul costum sau la cat de mult seamana x-ulescu cu personajul y. Mai mult conteaza mesajul si mai putin detaliile.( nu ma intelegeti gresit , detaliile si modul in care "spui" mesajul conteaza dar eu sunt de parere ca mai putin decat mesajul in sine)

Ma repet...as long as its funny its okay imo. Acum nu stiu cat de mult adevar este in ce zice scorpio dar nu cred ca efortul depus de concurenti merita comentarii de genul acesta. Din cate am inteles publicul s-a distrat, asta conteaza defapt. Din greseli se invata si poate la anul cei care au avut some fail in cosplay-ul lor o sa vina si la urmatorul fest cu un costum si o coregrafie mai buna.
Bavarezu
In primul rand am participat la toate conventiile anime incepand cu otakufest 2006.Si atunci a fost ceva cosplay dar asa mai timid.Observ ca de la an la an cosplay-ul devine mult mai bun.Niciodata nu m-a deranjat daca un cosplayer era mai gras sau mai subtire ori inalt fata de personajul din anime si asta pentru ca cosplay nu inseamna imitarea perfecta a personajului ci doar "costume play".De aici si definitia "Cosplay is short for costume play. It's just when you dress up as your favourite anime/manga/video game character for fun."
Ceea ce ma surprinde este faptul ca atentia comunitatii s-a mutat de-a lungul timpului.Daca prin 2006 erau animele, proiectiile de anime (inclusiv cele in Creanga) si gaiming-ul, prin 2007 a inceput si cosplay-ul sa-si faca loc.In 2008 au fost cam la acelasi nivel, iar in 2009 gaiming-ul si proiectiile au ajuns sa fie practic spulberate de catre cosplay.
Festivalul a fost foarte bine organizat, merchandise a fost cu tona.Ceea ce mi-a placut mai mult a fost maid caffe-ul celor de la Yume de unde am mi-am tras un ceai negru.Intr-adevar buna idee iar costumele a fost chiar frumoase ca sa nu mai zic si de generozitatea...costumelor desigur icon_twisted.gif
shuin
Vreau sa transmit un mesaj foarte important: cine o cunoaste pe Yuna (cosplayed from FF X-2), sa'i spuna ca o astept la biserica sa ne casatorim. E urgent.

Va multumesc!
LordMethos
smile.gif shuin .. asteapta mult si bine biggrin.gif
shes all for pedo bear smile.gif
the rest ... parerea mea personala ... cel putin lumea face cosplay
poate candva in viitor ( avand in vedere ca o sa se mareasca numarul de cosplayeri ) o sa se faca si selectie.
De ex la festu asta mie imi pare rau ca nu au fost inscrise si tipele care au facut cosplay la chi din chobits ( care era SUPER dulcica ) si YUNA; care si ea a fost super ok.
SOOOO next time ... even more cosplay and even more drama.
Mikael
abia astept nijikonu, intre timp sa ma gandesc ce cosplay fac biggrin.gif
usagy
QUOTE(Mikael @ May 17 2009, 12:13 PM)
abia astept nijikonu, intre timp sa ma gandesc ce cosplay fac biggrin.gif
*



Mult succes de pe acum smile.gif

aaa, si ai grija sa corespunzi fizic cerintelor personajului ^ ^ (cum zicea cineva pe aici ) sa nu te vedem si pe tine pe diverse siteuri luat la misto blink.gif
Se practica vad mai nou. blink.gif huh.gif
DMonk
"Deci voi sunteti prosti cu totii!" La un moment dat cineva tot le-ar fi pus o eticheta. Autoarea articolului stie din experienta ca oamenii nu te lasa sa uiti de aspectul fizic. Nimeni important nu cunoaste cine sunt persoanele mentionate, deci au primit o lectie gratuita. Numai fetele suple au voie sa viseze.
usagy
QUOTE(DMonk @ May 17 2009, 01:36 PM)
"Deci voi sunteti prosti cu totii!" La un moment dat cineva tot le-ar fi pus o eticheta. Autoarea articolului stie din experienta ca oamenii nu te lasa sa uiti de aspectul fizic. Nimeni important nu cunoaste cine sunt persoanele mentionate, deci au primit o lectie gratuita. Numai fetele suple au voie sa viseze.
*




Nu inteleg ce sustii sau pe cine sustii blink.gif

Oricum, eu nu sustin manifestari de nivelul gradi. Critica se face intr-un alt mod.
Si daca tot se vrea sa acceptam numai fete suple, fac un exercitiu de imaginatie si propun sa acceptam doar fete de peste 1.70 m, ce ziceti? rolleyes.gif Oricum , majoritatea personajelor din anime sunt f. inalte si anorexice. laugh.gif A da, si pt. baieti, neaparat cu muschi, si blonzi cu ochi albastrii, si 1.80m + .

Si ca sa schimb putin tonul, as propune pt. viitorul festival, oricum s-ar numi el un concurs de karaoke , ar fi super fun ( cu melodii din anime ofc).
Scorpio
Part 2

Am vazut ca postul meu a lansat cateva reactii ... as usual biggrin.gif

Incep sa ma satur de refrenul asta tamp : apreciez faptul ca au curaj sa faca cosplay sau ca vai cata maunca e sa faci un costum. Miserupia. Daca unul se desbraca in fundul gol si alearga prin bucuresti nu-l face curajos...il face nebun. Iar daca acele persoane au libertatea si curajul sa face cosplay ... atunci si eu am libertatea si curajul sa urlu in sala ca pe stadion .... si sa fac misto cum si cat vreau.

Faptul ca persoane ca voi ii sustin chiar daca arata ca un hibrid intre Shrek si Shamuu....duce la astfel de situatii jenibile in care pe scena apar copii lui Godzilla si se cred Frumoasa din Padurea Adormita .... cel putin..... daca nu vrun model de la Victoria Secret. Deci sa ne fim foarte intelesi ... pana nu li se zice catorva dintre aceste spaime ale merdenelelor ca arata naspa si sa se lase de sportul asta ..... o sa avem parte numai de cosplay la nivelul asta.

Scuze dar dupa nijikon reactiv a pus niste poze la el pe blog despre cam cum ar trebui sa arate tipele si cosplay-ul .... pana nu vad ceva la jumatea calitatii din ce-i acolo o sa sterg de fiecare data pe jos cu cei care au fantezii erotice ca sunt nu stiu ce personaj din anime si cand se urca pe scena se asteapta ca cei din sala sa ii aplaude si sa aprecieze efortul.........singurul efort pe care l-am apreciat a fost al scenei care a sustinut participantele la cosplay .... daca scandurile ar putea vorbi ..... ce urlete s-ar fi auzit.

Cat despre faptul ca a face cosplay inseamna a te imbraca ca personajul preferat.....am vazut cosplay-uri din mother land Japan .... aia cand fac ..... si seamana cu personajul ..... iar daca esti fata .... cum dreaq sa-ti treaca prin cap sa faci cosplay la un baiat ... scuze da eu nu vreau sa am o imagine in cap cu Ulquiora cu sani ....... ah si inca n-am inteles fetishul cu Itachi si Sasuke (ps: next time poate aveti si forehead protectoarele) ..... iar la sasuke poate next time ajungeti si voi cu costumatia la zi ca au trecut cativa ani de cand Sasuke nu mai poarta tricou albastru.

Dar ca sa fiu si baiat salon ..... am o idee pt fetele care nu pot spune nu la o ciocolata milka mare ...... FACETI COSPLAY LA SHREK O SA LUATI LOCUL 1 SIGUR !!!

Si usagy ....unde dreaq ai vazut tu anorexice in anime .... tu macar ai o vaga idee despre ce inseamna termenul? tongue.gif

Oh yeah animal ... i'm an a***ole .... but i'm an a***ole with taste tongue.gif ... plus.... it feels so emply without me icon_twisted.gif

This post was brought to you in collaboration with Eminem - Wihout me tongue.gif
Deus
Nu a spus nimeni sa ai aspectul fizic exact ca al personajului,dar trebuie sa existe o limita!
Acum nu or sa se apuce sa puna restrictii la festivale,asta trebuie sa stie persoana care face cosplay(doar se poate vedea in oglinda).
Animal
"Incep sa ma satur de refrenul asta tamp : apreciez faptul ca au curaj sa faca cosplay sau ca vai cata maunca e sa faci un costum. Miserupia."

Concursul de cosplay nu e fashion display sau concurs de miss sau batai de namol cu fete de 18 ani in bikini. In primul rand eu consider ca oricine se poate urca pe scena ca doar e un concurs public. Unii vor primi reactii pozitive alti negative , aia e. Nu mi se pare normal sa se urce pe scena doar cine trece de barometru de aproval al oganizatorilor.

In plus nu cred ca lumea se duce sa saliveze la niste sani si niste fustite scurte la fest-uri sau cel putin asa sper. Sure si mie mi-ar placea sa avem niste "service" sau stand models , awesome cosplay , super boobs ,etc.. Dar nu cred ca o sa vedem in ro asa ceva pentru ca alea sunt angajate sa faca treaba asta in alte tari si nau treaba cu evenimentul in sine ( exceptia fiind Japonia si P.S. sunt sigur ca sunt si fail-uri pe acolo dar alea nu atrag atentia ). Anyway chestii de genul acesta sunt doar bonusuri. In principiu mergi la fest pentru o doza de amuzament. Ideea nu e sa fi sexy/sa semeni cat mai mult cu un personaj ( cel putin eu asa cred...i mean come on 70% din personajele anime arata foarte dubios...ce sa mai zic cand se imbraca cineva in real life ca ele )ci sa fi amuzant/original ( p.s. nu zic ca ar strica niste sexyness dar ma multumesc si cu o doza de ras).

P.S. Da,curajul nu conteaza...ideea e sa faci si ceva interesnat pe scena...nu doar sa te duci acolo...
Shinigami Kid
Vorbesti aiurea omule.... cosplay face cine vrea. Yume e yume si a-camp sa isi faca reclama daca poate si va duce capul. In rest nu stiu de ce va agitati, asta nu e feedback ci flame.

edit - daca vrei amv frate cauta oameni, nu critica aiurea
LordMethos
Alexander are dreptate cu ce zice smile.gif in mare parte DAR nu sunt de acord cu cosplay 18+
Stii tipa care fu chii si cea care fu Yuna dadeau rashini la 70% din tto cei care au facut cosplay.
Iar despre tipe care fac play la tipe mi se pare cat se poate de ok ...
So sush .. si lets wait nijikon smile.gif
Shinigami Kid
QUOTE(LordMethos @ May 17 2009, 06:51 PM)
Alexander are dreptate cu ce zice smile.gif in mare parte DAR  nu sunt de acord cu cosplay 18+
Stii tipa care fu chii si cea care fu Yuna dadeau rashini la 70% din tto cei care au facut cosplay.
Iar despre tipe care fac play la tipe mi se pare cat se poate de ok ...
So sush .. si lets wait nijikon smile.gif
*



Yo logic hits 0 nigga.
Kreatur
QUOTE(LordMethos @ May 17 2009, 05:51 PM)
Stii tipa care fu chii si cea care fu Yuna dadeau rashini la 70% din tto cei care au facut cosplay.
*

puneti mai favorizatilor niste poze, ca salivez aici de la laudele voastre.
LordMethos
QUOTE(Shinigami Kid @ May 17 2009, 06:18 PM)
Yo logic hits 0 nigga.
*


As always ... thats why i always go HERE to chill out
Shinigami Kid
QUOTE(LordMethos @ May 17 2009, 07:39 PM)
As always ... thats why i always go HERE to chill out
*




I shall not click on rick roll ... one of the ten commandments
LordMethos
And we all kno ii love spammin .. .
Heres also a link to some fun facts .. were ppl have gone mad ... and .. dunnoo .. are idiots.
DISCLAIMER :
Toate legaturile cu pers din viata reala , nume , poze , morphuri .. etc .. a nu se luat in seama.

http://www.bakaism.net/2009/05/15/otaku-fe...upureiu-teroru/
LordMethos
QUOTE(Shinigami Kid @ May 17 2009, 06:54 PM)
I shall not click on rick roll ... one of the ten commandments
*




Swear on my fat ass .. that it aint a roll.
Alexander
QUOTE
Vorbesti aiurea omule.... cosplay face cine vrea. Yume e yume si a-camp sa isi faca reclama daca poate si va duce capul. In rest nu stiu de ce va agitati, asta nu e feedback ci flame.

edit - daca vrei amv frate cauta oameni, nu critica aiurea


Am deletat postul de mai sus ca sa nu incep un flame vba ta dar nu vorbesc aiurea deloc, adevarul doare smile.gif . Iar oameni pentru amv caut nu iti fa tu griji ca profanatorul ala nu il fac de unul singur.



Cat despre "cosplay face cine vrea"... sa faca dar sa nu se astepte sa intre in concurs, sa aiba reprezentarile lor pro pe scena sa faca team si individual, dar mi s ar parea normal sa nu se bage la concurs, ala sa fie pentru cei mici... Nu vad cum tu poti compara un om de 25 cu unul de 15. Vi se pare corect sau ce? smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.