Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: De Unde Poti Cumpara Anime-uri?
Anime-Club Forum > Ro Anime > Anime FAQ
spyck
Buna as avea si eu o intrebare, stie cineva dak in rom sunt mag unde poti cumpara dvd cu anime ......ca m-am cam saturat de dvdrip-uri.......si ma refer la cele originale?
plezzz help!!! sad.gif
rogueman999
Short answer: www.amazon.com. Io cumpar cantitati industriale (de carti, mai ieftine ca in rom.). E muult mai simplu decat pare.

Long answer... nu prea. Cateva am vazut in Carturesti, si posibil sa mai fie la diverta. Dar in mod sigur selectia va fi limitata. Tot netul e baza - amazon pt everything, mangashop.ro pentru manga.
Emanuel
cum a spus si rogue, in Romania nu vei gasi (cel mult cateva titluri - si la niste preturi nerusinate). DAca vrei sa iti cumperi anime originale, fati un card pt tranzactii online si cumpara de pe net - uite cateva linkuri de unde cumpar eu:
- www.dvdpacific.com - probabil cel mai bun site pt a cumpara anime - cele mai mici preturi de pe piata - bate amazonul la fund.
- www.animenation.com - au si anime si manga, singura problema fiind ca nu spun daca produsul e pe stoc sau nu - asa ca uneori astepti cam mult
- www.amazon.com - bun, dar la pret nu se compara cu pacific. Uneori insa au niste oferte foarte faine.
- www.ebay.com - iti trebuie un cont paypal, dar aici gasesti foarte multe anime mai vechi, care nu se mai gasesc in alta parte. Ai insa grija la bootlegs
- www.rightstuf.com
rogueman999
Contul paypal mi l-am facut in 10 minute cand am avut nevoie de el. Totul e sa ai card cu care poti plati pe net, restul e simplu.

Thanks for the tips tongue.gif will check out.
spyck
Multumesc!!! Dar sincera sa fiu ma asteptam sa evoluam si noi in domeniu asta si poti iesi dintr-un mag cu punga plina de animeuri dar se pare k.......... asta e . Se pare k nu am scapare de shopping on-line biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.