Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Credeti Ca Va Mai Fi Vreo Serie Dragon Ball?
Anime-Club Forum > Detaliat > Seriile Dragon Ball
Fortza
Va rog frumos ... daca poate careva sa ma lamureasca si pe mine .,.... Akira Toriama ala nush unde am citit .. ca cica ar fi facut db AF ... mor dupa db/z/gt biggrin.gif
Coyotee
Nu exista si nici nu va exista vreun DB AF.

Ultima serie produsa de Akira Toriyama este DBZ.
Fortza
sa inteleg ca db gt ... nu e facuta de Akira ????
HollowPain
nu, DB GT poate fi considerat filler
MarPlo
DB af e un fel de rezumat, cu mini serii de 10 min.
Am vazut ep. 8, dar nu mai stiu link-ul
Shinigami Kid
DB April Fools
demilovato
e dragon ball after future si spunea unu ca la vazut in italia
iar nou nu stiu daca voi sta sa scriu si pe pc ce am scris eu intrun caiet care abia am inceput povestea Dragon Ball 3000 in care nu are un personaj principal anume cum ar fi son goku
in dragon ball 3000 din serile vechi exista doar piccolo care candideaza la presentie dar nu castiga pentru ca presedintele a fost omorat (in alta galaxie) si a castigat unu pe nume Aurel
prima lupta se petrece intre donal si fred vs freenzesc (prima lupta tare) care o castiga freenzesc fara probleme
si sigur e in anul 3000.
o sa fac un topic sa va spun mai multe daca vreti
NaruSakuLove
you serious? huh.gif
Fan(dbz)
QUOTE(demilovato @ Feb 3 2009, 08:59 AM)
e dragon ball after future si spunea unu ca la vazut in italia
iar nou nu stiu daca voi sta sa scriu si pe pc ce am scris eu intrun caiet care abia am inceput povestea Dragon Ball 3000      in care nu are un personaj principal anume cum ar fi son goku
in dragon ball 3000 din serile vechi exista doar piccolo care candideaza la presentie dar nu castiga pentru ca presedintele a fost omorat (in alta galaxie)  si a castigat unu pe nume Aurel
prima lupta se petrece intre donal si fred vs freenzesc (prima lupta tare) care o castiga freenzesc fara probleme
si sigur e in anul 3000.
o sa fac un topic sa va spun mai multe daca vreti
*



biggrin.gif frate gata termina nu mai abera spui nu mai prosti si minciuni gogonate,ba cand o sa intelegeti ma odata pentru tot deauna ca dragon ball af nu exista????si nu va exista niciodata.
demilovato
exisa manga pana acum pe net
Fan(dbz)
QUOTE(demilovato @ Feb 5 2009, 05:15 PM)
exisa manga pana acum pe net
*



Inca odata mai spun NU EXISTA DRAGON BALL AF MANGA,alea sunt niste creati ale fanilor cum as fi eu sau tu nu este nimic oficial.
Ranma-kun
Urmatorul care mentioneaza DB AF ia ban pana in Aprilie.

Nu exista DB AF .

Akira Toriyama a spus clar ca nu va mai face o serie DB si nici n-a facut, de aceea DB GT e un filler si e asa de prost pentru ca nu a fost scris de Akira. Recent a aparut un nou OAV care prezinta o intamplare noua din DBZ, il gasiti la noi pe site in menu-ul lateral.


Seria nu va fi continuata de Akira Toriyama pentru ca:

1) s-a saturat de DB

2) momentan a lucreaza la un alt anime, si anume Blue Dragon : http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5044 (mai precis a doua serie din Blue Dragon: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5869) .
Fan(dbz)
Oricat ar incerca Toriyama sa faca un alt desen animat pe masura dbz-ului nu va mai reusi niciodata sad.gif Blue Dragon este o porcarie pe langa seria dragon ball dry.gif toriyama in momentul cand a creat dbz sa auto depasit mai mult nu poate face decat sa o ia in jos cu anime-uri ca Blue Dragon,eu as vrea ca toriyama sa inceapa din nou seria dragon ball adica de la episodul unu pana la 300 sau pana unde vrea el dar tot goku sa fie personajul principal insa actiune si povestea sa fie putin schimbata.
Ranma-kun
Blue Dragon is aimed at Kiddies, si e facut dupa un jos de Xbox care a avut destul de mult success. Nu cred ca incearca sa faca ceva mai bun decat DB/Z, ci doar incearca sa faca altceva.
Mikael
nu va mai aparea nici o serie dragon ball akira toriyama a anuntat clar ca nu va mai face nici o serie...e blue dragon care e facut de toriyama care e destul de interesanta si va avea 51 de eps deci mai are putin si se termina
Ranma-kun
Blue Dragon are deja doua serii, prima are 51 de episoade si s-a terminat de vr-un an. Seria a doua a ajuns deja la 40+ de episoade. Si probabil vor mai fi si alte serii.
umbbra
Luna viitoare se lanseaza o noua serie Dragon Ball Kai.
http://www.youtube.com/watch?v=4FrWKRWHe2M
http://www.animenewsnetwork.com/news/2009-...to-follow-manga
biggrin.gif
Coyotee
QUOTE(umbbra @ Mar 3 2009, 06:43 PM)
Luna viitoare se lanseaza o noua serie Dragon Ball Kai.


Nu este o serie "noua". E varianta remastered a DBZ-ului cu mai multe modificari:
- va avea aproximativ 100 episoade
- va cuprinde secvente cu Bardock si planeta Vegeta
- cum creste Goku (aka prima serie Dragon Ball)
- coloana sonora noua

si altele
rogueman999
Adica practic db + dbz - fillere*? Asta-i veste buuuna.

* Lupta in care 1 kamehameha = 1 episod se considera filler

Michsi
O serie noua poate nu dar exista ceva ce unii pe net au interpretat o ca pe o continuare sau mai bine zis o extindere a universului DB.

O sa apara in curand un Oline RPG Dragonball Online si din cate am inteles Akira Toriyama a fost FOARTE implicat in dezvoltarea sa, in special in cea ce priveste design ul (well duh!) Toata actiunea se petrece din cate am citit cam 300 de ani dupa terminarea povestii din DBZ si ca icam ignora si chiar se contrazice cu GT (as if it never happened biggrin.gif )

Recunosc ca nu e la fel de atractiv ca o serie noua dar e totusi ceva. Mi se pare ca DB ar parte de un mic come-back decand cu acel OVA special, Kai, DBO ba chiar si cu acel live action film (dei nu stiu cat de bine a facut filmul ala francizei dry.gif )
PuffPuffPass
Badabim Badabum ... va inselati, cel putin pana la un anumit punct. Cineva, dupa toti anii astia, s-a decis sa continue cu o noua serie dragon ball, momentan a scos doar primul episod. Grafica este slabutza, dialogurile sunt o varza de bruxelles, dar tinand cont de faptul ca este un "fan-made", eu cred ca este genial.

Voila -> Dragon Ball Absalon http://www.youtube.com/watch?v=ll_XPenKkqA

Inca odata, este varzet in comparatie cu originalul DBz, dar, dupa cum puteti citi in comments, tipul accepta sfaturi; sunt deja cu sutele de fani dbz care isi spun opinia si incearca sa faca aceasta noua serie cat mai completa si fara greseli. Vizionare placuta

EDIT: Acesta este un fel de dragon ball AF, don`t give me that crap (e fake, e gay, e whatever)... Va veti convinge cand va iesi episodul 2. Lumea lupta sa tina seria asta in viata. Sper doar sa ne putem bucura de ea, la fel cum o faceam si acum cativa ani buni.
dopamine
Thanks, mate. Anunta-ma si pe mine cand se pune la punct, te rog. Nu am rezistat sa ma uit nici la GT, nu cred ca as rezista la ceva mai prost de atat. Cheers
BloodSamurai
Hahaha Dragonball noua serie poate peste cativa ani (si daca).

Oricum multi au fost pacaliti de cinemaurile din jocul DragonBall Heroes ca ar fi noua serie.

Acum ar fi cool sa fie desenata asa noua serie..... Animeurile fan made sunt si vor ramane doar fan made sad.gif .

DragonBall Heroes e un joc demential amestecat un fel de RPG-exploring-Visual Novel si card game in stil Yu-Gi-Oh.

Iar pe masura ce joci continui si cinemaurile. Experienta si artefactele gasite se slaveaza pe cardul tau si poti revenii sa joci si altadata (cand ai bani tongue.gif).




PuffPuffPass
QUOTE(dopamine @ Dec 27 2012, 12:52 PM)
Thanks, mate. Anunta-ma si pe mine cand se pune la punct, te rog. Nu am rezistat sa ma uit nici la GT, nu cred ca as rezista la ceva mai prost de atat. Cheers
*



Well... nu cred ca se vad pune la punct niciodata sad.gif ... Este un fan-made ... Nu stiu ce fonduri au, nu stiu absolut nimic despre cei care fac seria asta. Este putin probabil sa iasa la fel de tare ca anime-ul lui Akira. Dar este cea mai buna dovada ca cineva inca doreste ca ideea de DBZ sa nu moara fara ca Goku sa ajunga SSJ5 intr-o noua poveste...
BloodSamurai
QUOTE(PuffPuffPass @ Dec 27 2012, 01:11 PM)
Well... nu cred ca se vad pune la punct niciodata sad.gif ... Este un fan-made ... Nu stiu ce fonduri au, nu stiu absolut nimic despre cei care fac seria asta. Este putin probabil sa iasa la fel de tare ca anime-ul lui Akira. Dar este cea mai buna dovada ca cineva inca doreste ca ideea de DBZ sa nu moara fara ca Goku sa ajunga SSJ5 intr-o noua poveste...
*




Acum sa nu uitam ca era jocul DBZ Plan to destroy all the Saiyans pe playstation 2.... si avea secvente cinema cu poveste nou in DBZ.

Si toate sudate faceau o poveste cursiva.

In cele din urma asa s-a si facut s-a sudat si apoi s-a vandut ca un anime alternativ la DBZ.
IceJack
I guess this answers the question.
BloodSamurai
Nope nu cred ca se va rescoate o noua serie de Dragon Ball dar se vor mai scoate uneori filme si ova-uri.

Exemple sunt (cum a zis si IceJack) : Movie Battle of Gods dar am gasit acum si un ova "nou" nu imi dau seama daca e facut doar de fani sau e oficial de vreo revista in care e vorba despre Bardock (tatl lui Goku) dupa scena in care Frieza il omoara.... se pare ca a supravietuit Bardock .

Aici e animeul respectiv in Vplay
http://vplay.ro/watch/r1r57e5w/

Aici downloading de pe Nya tongue.gif laugh.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.