Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Numai Manga/anime Sau Si Japonia?
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea
Muza chan
Pentru ca citim/scriem pe un forum cu profil manga/anime, este clar ca suntem cu totii interesati sa aflam informatii din acest domeniu.

Dar m-am intrebat, oare cati dintre noi sunt interesati si de informatii despre Japonia (religie, cultura, calatorii, muzica, istorie, social)?

Eu am votat ambele domenii.

Multumesc pentru vot. smile.gif
Emanuel
Ma intereseaza ambele domenii - desi, fiind un forum anime/manga, citesc in proportie mai mare informatiile legate de acestea
Micro Ice *
Sunt interesat de Anime si de tot ce este legat de acest domeniu !!! cool.gif


Dar in acelasi timp sunt interesat si de Japonia ... Tara din care provin Animeurile . Sa cunosc cat mai multe despre ei , despre traditiile si obiceiurile lor ...
Daca stam sa ne gandim bine , majoritatea animeurilor sunt intr-un fel descrieri ale ( realitatii , culturii si obiceiuriilor japoneze )

Uni oameni spun ca ... prin Animeuri se face descrierea Japoniei biggrin.gif
friderika
Eu am votat pentru ambele..pentru ca ma intereseaza animeurile(mai ales ca provine din japonia) traditia japoneza,arta ceaiului,retete culinare din japonia.....arte martiale,obiceiurile lor ...totul! wink.gif
'Nephilim'To'Fall
Imi plac animeurile, in mod normal ma interesaza si Japonia ca tara. Pana la urma de acolo provin animeurile...
Vreau sa ajung macar o data in Japonia, sau sa studiez acolo la facultate ( lol...dreams laugh.gif )
Moonsparkle
is prea lenesa ca sa ma interesez de japonia. daca aflu chestii intamplator, dintr-o discutie or they just magically pop up in my face, sure, they're welcome. altfel... ma multumesc cu folclorul si cultura prinse din anime-uri

singurul lucru care m-ar interesa ar fi sa invat japoneza. si aia doar asa din ambitie si de hobby, ca ceva serios nu o sa fac niciodata cu ea. si in japonia nu is asa nerabdatoare sa ajung (pe langa ca nu ar fi cel mai realist vis al meu)

daaar. daca ar fi sa studiez o societate, cu siguranta ar fi aia japoneza tongue.gif
APoKLips
de acord cu sclipici smile.gif
Maybelle
Pe mine ma intereseaza ambele^^ desi poate in ultimul timp sunt mai interesata de Japonia asa in general. La animeuri nu ma mai uit atat de des, insa sunt fascinata de cultura japoneza. Ador stilul lor de viata, arta, muzica... Sunt fana stilului gothloli de cativa ani deci si moda mi se pare foarte interesanta(mult mai interesanta decat moda de aici xD)
enigma
la fel ca si Maybelle, exceptand poate partea cu anime putin tongue.gif oricum si eu ador cultura lor si chiar stau foarte serios pe ganduri sa ma mut acolo cu prima ocazie care se iveste... mi-am achizitionat deja acasa un bonsai si o Katana si urmeaza dupa bac sa ma apuc de kendo si japoneza... m-as fii apucat deja doar ca nu am timp:(( (si bani :|)
KittyTeea
Ma intereseaza in special manga si animeurile. Sigur am mai vazut ocazional cate o emisiune despre Japonia dar nu m-am straduit niciodata sa invat ceva intentionat despre Japonia. Manga si animeurile sunt suficiente pt mine, cam ca Moonsparkle.
Sunako Nakahara
Citest despre Japonia.
sayoko
Ma intereseaza ambele domenii ^^.De la anime-uri a inceput sa-mi placa si limba si cultura japoneza,descoperindu-le incetul cu incetul.Imi place sa citesc lucruri despre cultura japoneza si desigur imi doresc sa visitez Japonia intr-o buna zi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.