Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Eve No Jikan / Time Of Eve
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Science Fiction
Reactive
Un anime de la Studio Rikka, adica Yoshiura Yasuhiro, cel care a adus ova-urile Mizu no Kotoba si Pale Cocoon. Un anime care urmareste relatiile dintre androizi si oameni intr-un viitor nu foarte departat.

Alea 2 episoade aparute pana acum puteti sa le vedeti online pe crunchyroll la calitate destul de buna, sau prin torrente bineinteles biggrin.gif.

AniDB

Pareri ? biggrin.gif
Tessa
Personal consider povestea promitatoare. Grafica reusita e de asemenea un punct in plus. Mi se pare interesant realizata relatia dintre androizi si oameni, desi nu consider ideea ca fiind originala.
Actiunea e oarecum previzibila, dar nu am cum sa stiu sigur daca am avut dreptate sau nu, pana nu urmarsc toate episoadele, care apar cam greu, ca tot veni vorba...
zeri
E un SF veritabil, pacat ca are doar 6 episoade. Desi e un fel de Chobits deja vu imi place foarte mult.
Trix
Vreo idee daca au mai aparut si alte episoade in afara de cele 3? Si daca vor aparea restul?

Mie personal mi-a placut povestea si grafica. Doar de ar iesi si restul epis traduse dry.gif
Terry_SOAD
A aparut si episodul 4 de ceva vreme, plus cateva raw-uri si o traducere la episodul 5 de curand.
In legatura cu anime-ul, mi se pare foarte interesant, imi place mult perspectiva asupra legilor legate de roboti intr-un viitor nu foarte indepartat. Personajele sunt destul de bine conturate, iar grafica este impresionanta. Si mie imi pare rau ca are doar 6 episoade. sad.gif
Reactive
QUOTE(Terry_SOAD @ Jul 9 2009, 12:00 AM)
A aparut si episodul 4 de ceva vreme, plus cateva raw-uri si o traducere la episodul 5 de curand.
In legatura cu anime-ul, mi se pare foarte interesant, imi place mult perspectiva asupra legilor legate de roboti intr-un viitor nu foarte indepartat. Personajele sunt destul de bine conturate, iar grafica este impresionanta. Si mie imi pare rau ca are doar 6 episoade.  sad.gif
*



mai bune astea scurte si bune decat alea lungi si bune doar la inceput
Trix
Puteti sa imi dati si link link catre un site unde pot gasi torentele?
zeri
Primele 3 episoade aici:
http://blog.myconan.net/archives/873
Al patrulea aici:
http://www.mininova.org/tor/2564191 (sper sa aiba sub)

Sau poti sa le vezi pe toate 5 aparute pana acum aici:
http://www.crunchyroll.com/library/Time_of_Eve
Terry_SOAD
QUOTE
mai bune astea scurte si bune decat alea lungi si bune doar la inceput

Oh da, mult mai bun un anime de 6 episoade in care toate episoadele sunt bune, decat unul de 100 de episoade in care doar 2 la inceput, unu pe la mijloc si unu pe la final sunt bune. Totusi, nu poti sa nu zici "I want more" atunci cand gasesti ceva ce-ti place. tongue.gif
Tessa
Am terminat si OVA-ul si Movie-ul [care e defapt relatarea OVA-urilor]

Pot sa spun ca mi-a placut. Grafica face toti banii si povestile au fost dragute de asemenea. As fi vrut sa se dezvolte mai mult povestea lui Sammy si tot nu am aflat ce s-a intamplat cu proprietara cafenelei in trecut de tine atat de mult cu robotii.

Povestile au fost induiosatoare. It's good for a quick watch ^^.
Sidonix
... pentru mine e frustrant faptul ca in momentul in care scenaristii niponi "gasesc" o "idee" buna renunta repede la ea .... Eve no Jikan merita dezvoltat mai mult de 100 de minute... insa probabil ar putea fi si reversul medaliei adica o dilatare a story-ului ar banaliza o eventuala serie, dar ma rog tot cred ca merita mai mult spatiu, poate eventual vor face un remake intr-o serie intr-un viitor nu prea indepartat... mai vedem->
Tessa
QUOTE(Sidonix @ Oct 11 2010, 02:59 PM)
... pentru mine e frustrant faptul ca in momentul in care scenaristii niponi "gasesc" o "idee" buna renunta repede la ea ....
*


Sunt prea ocupati sa creeze anime-uri pline de fan-service, nu mai au timp sa dezvolte idei bune. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.