Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Storm Riders Subs
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO
nefram
Storm Riders SUBS este un nou grup de anime fansubbing. Scopul acestui grup este de a traduce serii anime in limba romana pentru a le face mai usor intelese. Proiectele la care lucram sunt: Blade of the Immortal, Starship Troopers si Wings of Glory.
Momentan numărul de membri este de 2.Daca doriti sa va alaturati acestui grup nu ezitati să ne contactati.

-Blade of the Immortal este un proiect realizat īn colaborare cu Kesenai Subs.
-Starship troopers este un ova de 6 episoade. Primele 2 episoade sunt puse la download.
-Wings of Glory, un ova de 2 episoade, este un proiect finalizat īn proporţie de 90%.

Pentru mai multe informaţii ne găsiţi şi pe adresa de internet:
Storm Riders SUBS
Coyotee
Ca tracker as recomanda sa folosesti unul de la noi, si anume:

http://tracker.fansub.ro (downloadul e public, nu necesita conturi)

Dupa ce-ti faci cont, sa-mi zici si-ti voi activa contul cu drepturi de uploader.


Succes cu traducerile si sa scoateti cat mai multe. Diclonius Subs cam duce lipsa de competitie tongue.gif
nefram
mi-am creat cont pe tracker.
daca o sa mai gasesc oameni dornici sa traduca poate o sa pot sa le fac concurenta celor de la diclonius. dar momentan eu singur traduc si encodez, cealaltă persoana se ocupa doar de corectarea greselilor.
intellect
Crezi că noi suntem foarte mulţi?
Īţi trebuie doar multă voinţă şi răbdare. smile.gif
Moonsparkle
omigi! is the name a The Doors reference? biggrin.gif that'd be cool, thought totally unrelated tongue.gif

Anyway, good luck! happy.gif
Coyotee
Ti-am activat contul.

Cum a zis si intellect, nu ai nevoie decat de voita ca sa faci competitie.

Bafta.
Baka man
QUOTE(Coyotee @ Sep 7 2008, 01:44 PM)
Ca tracker as recomanda sa folosesti unul de la noi, si anume:

http://tracker.fansub.ro (downloadul e public, nu necesita conturi)

Dupa ce-ti faci cont, sa-mi zici si-ti voi activa contul cu drepturi de uploader.
Succes cu traducerile si sa scoateti cat mai multe. Diclonius Subs cam duce lipsa de competitie tongue.gif
*



Invitatia e valabila si pentru alte grupuri romanesti de fansub? Grupuri serioase adica, nu pusti care se viseaza Dattebayo tongue.gif
Ca as stii vreo cativa doritori.

P.S. Scuze de off-topic
Nav
Nu cred ca e vorba de competitie... Chiar este nevoie de mai multe grupuri de fan subbing romanesc... Va urez si eu bafta la toti.
Coyotee
QUOTE(Baka man @ Sep 7 2008, 06:57 PM)
Invitatia e valabila si pentru alte grupuri romanesti de fansub? Grupuri serioase adica, nu pusti care se viseaza Dattebayo tongue.gif
Ca as stii vreo cativa doritori.


Just buzz. Oferta e valabila pt orice grup de fansubing romanesc.
zeri
Daca o sa scoateti o serie completa meritati toata stima si respectul. Daca scoateti 2 episoade din mijlocul unei serii care au o realizare infecta dupa cum e la moda printre "grupurile de fansub romanesti" atunci va urez un mare GTFO.

Sa vedem acum...
Kreatur
baietii au tinut cont de sugestia mea cu privire la subtitrari, episodul 3 arata bine. sper si eu sa termine seria, ma bucur ca mai subeaza cineva si alte chestii in afara de bleach/naruto/bullshit
intellect
QUOTE(zeri @ Sep 8 2008, 07:06 PM)
Daca o sa scoateti o serie completa meritati toata stima si respectul. Daca scoateti 2 episoade din mijlocul unei serii care au o realizare infecta dupa cum e la moda printre "grupurile de fansub romanesti" atunci va urez un mare GTFO.

*




Auzi, tu n-aveai de terminat Genshiken OVA, īnainte să vorbeşti despre alţii? biggrin.gif
zeri
QUOTE(Kreatur @ Sep 8 2008, 07:13 PM)
baietii au tinut cont de sugestia mea cu privire la subtitrari, episodul 3 arata bine. sper si eu sa termine seria, ma bucur ca mai subeaza cineva si alte chestii in afara de bleach/naruto/bullshit
*



Asa asa ca bine zici. Eu tot ma chinui sa iau un episod dar seederi nema.


QUOTE(intellect)
Auzi, tu n-aveai de terminat Genshiken OVA, īnainte să vorbeşti despre alţii? biggrin.gif


oopsie, m-a prins tongue.gif

Promit solemn pe basca mea de pionier si soim al patriei ca va fi gata in curand.
Kreatur
asteapta, o sa intre ei pana la urma, asa l-am luat si eu. l-am tinut vreo doua zile la seed, da... noah, am alte prioritati smile.gif
nefram
păi īn primul rānd nu vreau să fac competiţie la diclonius. chiar mia făcut plăcere să ma uit la sandy belle si black lagoon.
īn al 2-lea rānd eu tot timpul fac seeding numai că problema ii că am upload mic. deci nu ar trebui să fie probleme la dld plus ca daca vad ca dld ip de romania o să las numai acea persoana sa dld.
iar in al 3-lea rānd avem un nou release si anume Sousei no Aquarion- Wings of Glory.

Link Download - Torrent Link
zeri
Oh inteleg unde e problema aici smile.gif Romteleshit
Kreatur
ciudat, Sousei no Aquarion imi vine cu 700kb, l-a scos deja vreunul din voi? smile.gif
zeri
Look again. Daca tu esti rdsu' ala ai luat de la mine cei 6% tongue.gif
nefram
Avem un nou release şi anume Starship Troopers Episodul 3.
LINK
Vizionare plăcută!!!!


Sper că nu e vreo problemă dacă deschid un topic īn care să fac anunturi despre releas-urile noastre.
zeri
Nu vad o problema cu topicul de anunturi.

Am vazut Sousei no Aquarion. Subtitrarea e curata, fontul foarte bun si e lipsita de greseli (cat am observat eu). Traducere e in regula cu mici exceptii dar care nu ies in evidenta. Ati facut o treaba foarte buna wink.gif
ady_x
Noi, Sannins ne oferim să vă facem concurenţă, sperăm să ne ridicăm la nivelul aşteptărilor :-<

Baftă cu fan-subb-ul, guys.
Luffy
Ok .. sa imi dau si eu cu parerea:D
ady_x .. Sannins zici hehehe
din pacate nu vad Sannins ca si un potential concurent ..pentru ca daca la modul vostru de lucru .. si ce faceti/scoateti e slab .. sper ca intr-o zi sa schimbati nu doar atitudinea ci si calitatea
nu spun ca Storm Riders Subs e cu mult mai bun, dar stiu ce serii sa faca biggrin.gif
Bleach / Naruto ? SLAB "wanna be anime"
to respectul pentru proiecte noi ... daca veti avea altfel nu ...

ady_x
Bleach şi Naruto facem doar manga, iar animeuri One Piece şi Amatsuki tongue.gif
Modul de lucru? 3-4 episoade din One Piece pe săptămānă e puţin? acum da, a fost vacanţă şi am scos puţin mai greu īnsă odată cu īnceperea şcolii şi revenirea din vacanţă a tuturor membrilor o să ne intrăm din nou īn ritm tongue.gif
Luffy
Ok .. o sa vedem ..
o sa vad cum traduceti .. si apoi o sa revin cu comentarii ok?
pan atunci raman la parerea mea!
ady_x
Tu erai oricum cam pe lāngă cu Naruto şi Bleach tongue.gif
Am luat şi eu primul episod din Air Gear de la Storm Riders, ce pot să zic? e drăguţ, calitatea e bună dar nu putem compara Air Gear cu One Piece la calitate, ultimul fiind din '99 tongue.gif şi nici animeurile nu se pot compara, One Piece e mult mai tare.
Kreatur
va sugerez sa renuntati la Blade of the Immortal, nu pentru ca n-ati face voi o treaba buna, ci pentru ca anime-ul e infect, si ati putea sa va investiti timpul in multe altele(de fapt majoritatea) mai bune.
Terry_SOAD
Noua ne place Blade of the Immortal si de asta ne si ocupam de el. Acum nu ar fi frumos sa renuntam dupa doar 4 ep si avem de gand sa-l continuam. Oricum, eu zic ca dupa ce doar 5 ep au fost difuzate in Japonia nu ne putem face inca o parere atat de radicala(decat poate doar daca ai citit manga).
Acum in legatura cu acele animeuri in care ne putem investi timpul, chiar te rugam sa ne spui daca exista serii, ova-uri sau filme pe care ai vrea sa le traducem si le vom lua in considerare.
AMICU
V-as recomanda eu daca vreti Angel Sanctuary.Are doar 3 episoade si merita tradus RO.Ma mir ca inca nu a facut-o nimeni
Terry_SOAD
OK, vom lua in considerare propunerea ta, daca nu e facut de nimeni inca. Oricum, avand doar 3 episoade as putea sa-l traduc intr-un weekend, no biggie. wink.gif
AMICU
Mersi mult
Apreciez gestul... biggrin.gif
intellect
Tovarăşe pioner şi shoim al patriei zeri...

QUOTE(zeri @ Sep 8 2008, 07:14 PM)
QUOTE(intellect)
Auzi, tu n-aveai de terminat Genshiken OVA, ļæ½nainte să vorbeşti despre alÅ£ii? biggrin.gif


oopsie, m-a prins tongue.gif

Promit solemn pe basca mea de pionier si soim al patriei ca va fi gata in curand.
*



CĆ¢t de curĆ¢nd? Comunismul e treabă serioasă, ai grijă. laugh.gif ( icon_twisted.gif )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.