Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Care Gen De Filme Non-anime Este Favoritul Vostru?
Anime-Club Forum > Non-Anime > Seriale si Filme TV
Makutta
Am aflat despre toate aceste genuri de filme de pe Wikipedia.
Care este genul vostru preferat? De ce? Va rog sa argumentati; daca doriti, v-as ruga sa dati si niste exemple din categoria voastra favorita.
Pot spune doar atat: foarte greu de decis !!
Filmul meu preferat pana acum este "Stapanul Inelelor: Intoarcerea Regelui cool.gif ", iar genul de filme favorit este: comedie (cu toate ca nu am mai vazut in ultimii 2 ani comedii prea reusite, cu exceptia catorva).
Din categoria "comedie", preferatele mele sunt: Scary Movie laugh.gif , American Pie rolleyes.gif , toata seria Home Alone (doar fazele de ras, in plus sunt si filme pentru intreaga familie) si Superhero Movie (doar cateva faze mortale laugh.gif din film). Serialele comice si show-rile care mi-au placut cel mai mult: vacanta mare, la bloc, cronica carcotasilor, mondenii, trasniti in nato...
Missa-chan
Deobicei prefer horror-urile (gen The Ring, Darkness, Constantine, etc.) pentru care am si votat in poll-ul tau, dar imi plac si dramele (nu gasesc un exemplu bun acum), thriller-urile (dau ca exemplu Hide and Seek sau poate Room 1408 -desi asta se vrea a fi mai mult horror, eu zic ca ii merge mai bine la categoria asta- fiindca nu imi vine in minte acum un alt exemplu mai bun), SF-urile (nici aici nu-mi vine niciun exemplu bun acum ._.) si comediile bune (spre exemplu Mr. Bean: The Movie sau Corky Romano; nu prea ma atrag comediile cu adolescenti americani petrecareti etc. etc. precum American Pie si aici exemplele ar putea continua cu alte filme ieftine care incearca sa-l copieze pe cel mentionat).
Garden Girl
Am votat deja D:
Anyway, comedii in general, but I'm very picky though, nu-mi plac "comediile romantice" sau alea cu adolescenti (in special filmele alea cu gemenele Olsen). Tre sa rad cu lacrimi la o comedie ca sa-mi placa, tre sa aiba un umor acid, urasc poantele ieftine pe teme sexuale (asa cum se regasesc in majoritatea "comediilor").
Also, imi plac parodiile. 'Nuff said.

Horror.. tre sa mi se zbarleasca parul pe spinare, I'm easily scared. Oricum, de cand am vazut "The Exorcist", am renuntat la ele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.