Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ed , Edd & Eddy
Anime-Club Forum > Non-Anime > Seriale si Filme TV
Razvan_Asakura
Ed , Edd & Eddy

user posted image

Un desen cu adevarat special . Acesta mi-a stimulat destul de mult copilaria . XD
In fine , reveneind la serie , ei bine , am numit-o ciudata fiindca se pare ca numarul de personaje este fixat la 12 [pe langa cei 3 Ed's] . Nu mai apar alte personaje , adulti nu sunt vazuti iar actiunea se petrece doar in acel "oras" , "zona".Se pare ca toata povestea se invarte in jurul celor 3 Ed's. Pe primul il cheama "Ed" , care este destul de incet la minte si deobicei vorbeste fara inteles. Al doilea , este Edd sau numit "Double D" , care este "creierul" din ei si mereu vine cu idei,ma rog , aproape mereu.Iar ultimul e "Eddy" care este si "liderul" grupului punand mereu in practica ideile . Cei 3 incearca mereu sa le fure banii celorlalti copii din cartier si sa cumpere dulciuri , "the jaw-breakers" .
Desenul a fost prima data debutat in Canada si datorita ratingului sau s-a extins pe plan mondial.

user posted imageuser posted imageuser posted image

user posted image

Ed Edd & Eddy a fost o serie simpatica si chiar si dupa atatia ani , a fost pusa in romana la tv , tot nu i-a pierit umorul .
Moonsparkle
Yes, yes, wikipedia agrees that Ed, who is slow-witted and often speaks in non sequiturs; Edd, usually called "Double D", who is rather intelligent and polite, if high-strung; and Eddy, who is the avaricious 'leader' of the trio and that The number of characters in Ed, Edd n Eddy is fixed at twelve. No other characters have appeared besides the main cast and adults are never seen.

Apart from that, are you kidding me? Ed, Edd, n Eddy in romana nu are nici pe departe acelasi haz pe care il avea in engleza. De fapt ce mai vorbim, nu are deloc haz.

My favorite of the trio was Double D. happy.gif
zeri
Prima oara cand au aparut pe Cartoon Network nu m-au impresionat dar pe urma tampeniilor lor mi-au suras. Acum in romana nu mai valoareaza 2 lei.
Sasuke_yo203
Este un desen f dragut shi amuzant smile.gif) mai ales edd smile.gif)
Sentaro
Ca multe alte lucruri frumoase care sfarsesc prost atunci cand sunt dublate de romani, isi pierd tot farmecul, iar noi ne pierdem interesul
Katharsys
Ce rai sunteti >_>.
Ganditi-va la copii care nu inteleg limba engleza at least tongue.gif.
Trecand peste asta seria mi-a parut dezgustatoare la inceput si geniala la final. Are haz desi personajele sunt desenate intr-o maniera care pe buna dreptate poate sa fie numita groteasca, dar au umor si sunt facute inteligent. Dublajul in limba romana chiar mi-a placut, a fost facut bine, textul fiind adaptat in limba romana in conditii decente. Desigur ca glumele sunt de multe ori modificate pentru ca limba romana e amuzanta in alte feluri decat limba engleza,blah,blah...
Una peste alta desi personal sunt de parere ca desenele animate/filmele/etc... ar trebui lasate mereu in limba originala si eventual subtitrate in alte limbi, dublajul romanesc nu-mi pare rau deloc.
helya
Mi-au placut, si inca imi plac, cu toate ca am revazut iar si iar aceleasi episoade. Totusi ma mai uit la ele cand le prind la tv.
SoulReaverFo
off hai nu fiti rai cu acest trio glumet e unul dintre seriale care mi-a trezit interesul in cum se face animatia. Oricum Seria s-a terminat in trei sezoane si un film, fiecare episod ad fost original si pentru noi romanii a fost considerat cel mai sigur desen pentru difuzare. Dublarea in limba romana recunosc a creat probleme cu glumele in desenul animat, poate ar fi trebuit echipa de la Regele Shaman pentru glume.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.