Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dogs
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Manga
Razvan_Asakura
Dogs

user posted image


genul : SF
anul : 2001-2005
nr. de capitole : 4 + 15


user posted imageuser posted imageuser posted image

Ca un mic info , in 2001 au aparut aproape 200 de pagini[adica 4 capitole mai mult ca un mic intro la personaje] si in 2005 , autorul a mai adus inca 15 volume.
Manga-ul are anumite puncte cheie , cum ar fi , personajele , ele fiind destul de complexe , in cele 4 capitole ne dezvaluie o mare parte din viata lor , motivul si o parte din plot.Personajele principale ar fi Haine [citit "Heine"] si Badou , e chiar foarte placut sa le vezi evolutia pe parcursul manga-ului , spre exemplu , Badou este asasinul tacut care este repede enervat , iar Badou este tipul mai fricos care mereu fuge dar atunci cand ramane fara tigari incepe sa omoare totul in calea lui.[el este cel cu plasturele la ochi]

Alte personaje care ar putea fi trecute ca principale , sau daca nu cel putin ca secundare :
Naoto si Mihai .

Story-lineul , mi s-a parut unul cat de cat reusit , chiar daca m-a lasat cu multe nedumerit si nu mi-a raspuns la toate intrebarile.Dar cuiva caruia ii plac SF-urile , contrabanda intre mafie , lupte intre asasini si ingeri artificiali , este manga-ul perfect. ^^


user posted imageuser posted imageuser posted image
Baka man
E bun, insa eu nu am apucat sa citesc decat o mica parte din manga, ca doar atat am gasit.
Ce am citit insa mi-a placut. Are personaje carismatice si asta inseamna mult. Eu am apucat sa citesc exact intro-ul ala de care spui tu, o sa caut acum si restul volumelor, sa vad ce se mai intampla.
Silver.C
Am vazut OVA-ul, desi in 4 episoade nu am inteles mare lucru, ma asteptam la mai mult, dar poate manga imi va mai raspunde la intrebari. Chiar daca plotul e mai greu de inteles, personajele sunt de nota 10 >.>' mai ales Badou.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.