Kire Papa

user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image


________________


user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image


genul : comedie / yaoi
autor : Takagi Ryou
anul : 2003
licentiat : nu
capitole : 7 + 1 special [doar atatea au fost traduse]



Dupa ce am vazut primul ova al acestei serii , mi-am spus ca trebuie sa citesc si manga'ul , mai ales ca grafica este cu adevarat diferita fata de celelalte.Primele 4-5 capitole relateaza deja cam ce s-a intamplat in primul episod din anime , cu cateva lucruri in plus.

- brief review -

Este vorba despre Chisato , un parinte de 35 ani (seamana mai mult de 18) impreuna cu fiul sau simpatic , Riju doar de 15 ani , trec prin mai multe interfate ale vietii lor intime.Prima data , tatal se indragosteste de Shunsuke Sakai , scriitorul preferat al lui Chisato.Prima oara , nu isi afirma dragostea unul fata de celalalt , poate si din pricina lui Riju care ar fi avut nevoie de o mama in loc de 2 tati.Numai ca cei doi nu pot sa stea separati si se revad ... pana cand devine o relatie solida.
Socul cel mare al lui Chisato este ca mai tarziu , Riju va aduce un prieten acasa , pe nume , Kakeru Nijou , acesta neputand sa scape de el , Ruji si Kakeru se indragostesc , avand tot o relatie stabila.
Totul devine si mai haotic atunci cand operele lui Shunsuke devin atat de faimoase incat se ajunge la realizarea unui serial si intr-un final la un film .
Manga-ul reprezinta o adevarata telenovela si nu prea poate fi inteles doar prin reviewuri ...

- end of review -


Un manga dragut , avand destule glume , iar fazele chibi dau o atmosfera mai destinsa care te face sa ignori toate chestiile x-rated.(blah!)


ps : nu am observat o sectiune speciala ptr. yaoi manga asa ca am pus topicul aici