Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut Anime
Anime-Club Forum > Ro Anime > Anime FAQ
maronii
salut,
am vazut de ceva vreme un anime, nu prea mai tin bine minte actiunea dar era probabil un viitor asa semiapocaliptic iar unu din personajele principale(probabil a fata) avea la gat o chestie care se strangea cu trecerea timpului sufocand-o(ul).
s
bica
QUOTE(maronii @ Jul 2 2008, 08:55 AM)
salut,
am vazut de ceva vreme un anime, nu prea mai tin bine minte actiunea dar era probabil un viitor asa semiapocaliptic iar unu din personajele principale(probabil a fata) avea la gat o chestie care se strangea cu trecerea timpului sufocand-o(ul).
s
*



Cred ca n-ai vazut prea bine. Poate confunzi cu altceva tongue.gif
spyderverr
nu e Chrno Crusade?
Rosette are la gat
QUOTE(maronii @ Jul 2 2008, 08:55 AM)
o chestie
*
dar nu se strange ci ii consuma viata (parca) cand isi foloseste Chrno puterile.
maronii
QUOTE(spyderverr @ Jul 23 2008, 01:29 PM)
nu e Chrno Crusade?
Rosette are la gat dar nu se strange ci ii consuma viata (parca) cand isi foloseste Chrno puterile.
*




nu nu, despre ce zic eu este destul de "vechi". L-am vazut pe la noi pe un post din asta poate tele7 abc sau ceva de genu care intr o perioada dadeau anime-uri.
Muza chan
Daca nu ne mai dai si alte date, nu ai sanse sa-l gasesti.

Esti insa sigur ca era anime si nu desen animat?
malina1985
hi eu caut un anime nu stiu cum se numeste dar a fost de mult la tv era cu o echipa de volei de fete
haruhichan
S-ar putea sa te referi la Attack no 1. Protagonista se numea Kozue Ayuhara, dar la noi s-a dat versiunea in germana unde au redenumit-o MIlla si si animeul se numea Milla Superstar.Sau l-ai vz la italieni si se numea Mimi e la Nazionale di Palavollo smile.gif

daca nu, te referi la Attacker You, cu o protagonista care se numea You in varianta originala, dar Milla in caea italiana si Jeanne in cea franceza, iar animeul era redenumit MIlla e Shiro, respectiv Jeanne et Serge. Pe acesta il gasesti pe Youtube, si in italiana si in franceza.

Cu primul e mai greu, eu nu stiu decat niste torrente in germana.

Hope it helps smile.gif
claudiu1984
hi ,stiti cumva unde pot gasii serialul dargon ball cu subtitrare in romana,multumesc
gabysupersayan04
caut si eu anime care a fost cam acum 8 ani la protv sau antena 1 in care actiunea era centrata pe un personaj care avea o sabie cu doua taisuri
dana2006
Probabil e vorba de Rurouni Kenshin(Samurai X)..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.